Субота, 24 Травня, 2025
18.1 C
Bucha
ThebuchacityБлогиЧи можуть бути пластмасові іграшки для дітей безпечними

Чи можуть бути пластмасові іграшки для дітей безпечними
Ч

Можуть. І більше того навіть такі є. І, що найбільш приємно і значимо, що їх виготовляють в Україні.

В рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей», мета якого обмін досвідом, ідеями та співпраця між громадами в умовах нестабільності та конфліктів, журналістка Thebuchacity відвідала Івано-Франківщину. Вікторія Шатило побувала на підприємстві, де виготовляють сучасні іграшки в Івано-Франківську та хоче поділитися досвідом компанії.

І саме, щоб познайомити наших читачів та читачок з результатами цієї поїздки. Сьогодні, ми розкажемо про компанію «Інтелком», яка представлена на ринку під торговою маркою «ТехноК» є однією з провідних компаній у сфері виробництва дитячих пластмасових іграшок в Україні та яскравим прикладом того, як працює в умовах війни, виробляє якісний товар, дає робочі місця та сприяє економічному розвитку.

Директор івано-франківської компанії «Інтелком» Володимир Окрепкий розповів та показав виробничий процес на одному з підприємств, на якому зосереджено близько 40% виробництва. Там же знаходиться офіс компанії, працюють дизайнери, програмісти. Окрім цього приміщення є ще одне місце з більшою кількістю виробничих потужностей та великим складом із товаром.

А починалося все з… кубиків, та й не лише

Коли запитали рік заснування підприємства, то почули історію про злиття двох фірм у 90-х роках під одним керівництвом: ТОВ «Данея» та колишнього інструментального цеху заводу «Позитрон».

Спочатку підприємство пробувало виробництво не лише дитячої продукції, а й різних господарських товарів. Згодом, у 2003 році було засновано ТОВ «Інтелком» з торговою маркою «ТехноК». Саме відтоді на українському ринку почала зароджуватися конкуренція вітчизняній та й імпортній продукції.

«До мене та моїх двох компаньйонів (уже колишніх) звернулися хлопці із проханням зробити кубики. Ми погодилася і зробили, повіривши на чесне слово, бо грошей у них не було. Гроші таки повернули і зробили нове замовлення. Відтоді ми почали співпрацювати і об’єднали зусилля, які у кого були на той момент», – саме так пригадує перші кроки появи фірми і відповідає на запитання журналістів Володимир, який тепер є власником великої компанії.

Саме кубики, гойдалки, дитячі візочки для ляльки – були першими виробами. Поступово асортимент збільшувався та удосконалювався.

Представлені зразки іграшок у виставковій залі справляють враження. Чесно кажучи, з кімнати не хотілося виходити, а було бажання детально роздивлятися і навіть гратися.

Наскільки іграшки «ТехноК» безпечні, цікаві та доступні

У компанії одразу ж визначили головні принципи – створювати товар, який відповідає вимогам стандартів якості та безпеки.

Всі іграшки ТМ «ТехноК» сертифіковані. Вони виготовлені із високоякісних матеріалів, які відповідають стандартам безпеки. Матеріал для виготовлення іграшок закуповують закордоном. У результаті – іграшки не містять шкідливих речовин. Саме тому пластмасові іграшки, які виготовляють в «Інтелком», для дітей є безпечними.

Новинки, які створюють, тестують у сусідньому, як сказав Володимир, підшефному, закладі – дитячому садочку. Відгуки дітей та вихователів допомагають покращити товар. Також працівники регулярно отримують побажання від клієнтів, на які також звертають увагу під час подальшого виробництва.

«Звичайно, бувають і негативні відгуки, – щиро розповідає Володимир Окрепкий. – Коли отримуємо фітбек про поломку іграшки, працюємо над удосконаленням. Якось був такий випадок, коли зламалася гойдалка. Ми отримали скаргу та навіть заплатили штраф».

Отож, щодо якості і безпеки, це не просто слова, аби продати і збагатитися. На виробництві є служба контролю якості і відділ із сертифікації продукції. Для реалізації товару на ринку України, і Європи необхідно отримати сертифікати якості, вимоги яких – дуже високі. 

Підприємство отримує нагороди та відзнаки. Втім, найкращою нагородою для його працівників є задоволені діти, які бавляться іграшками «ТехноК», саме на це з гордістю звертає увагу керівник.

«Як ви розумієте, ми у компанії дотримуємось стандартів якості і прагнемо стати лідером в галузі виробництва дитячих іграшок», – охоче розповідає чоловік.

Іграшки з України знають за кордоном. Серед популярних «золоті» лопатки, конструктор «Мрія», військова техніка

На іграшках «Технок» зросли покоління прикарпатців. Поступово компанія «Інтелком» зарекомендувала себе не лише в Україні, а й за її межами.

На сьогодні іграшки дарують радість малюкам в Канаді, Болгарії, Румунії, Чехії, Словаччині, Польщі, Греції, Італії, Голландії та інших.

В Україні товар реалізовують на сайті та по магазинах.

Популярність мають розвиваючі іграшки та конструктори, автомобілі для прогулянок та гойдалки, настільні ігри та іграшковий посуд. Іграшки з пластику розбавляють металеві конструктори, які також випускають на підприємстві.

«Нещодавно ми отримали замовлення на лопатку, у кількості 500 000 штук», – зазначили на виробництві.

«Нею що золото копають?» – хтось з колег жартома запитав.

«Це звичайна лопатка для ігор дітей у пісочниці, – уточнює та розповідає далі Володимир Окрепкий. – Часто для того, щоб осучаснити чи додати попиту на іграшки, достатньо змінити колір чи додати малюнок. Ось, наприклад, машинка, яка вже в нас давно була, у кольорі хакі почала активно розкуповуватися».

Звичайно, війна в Україні додала негативний вплив і цьому підприємству: подорожчав закупівельний матеріал, з якого виготовляють товар, зменшилась кількість клієнтів, багато працівників компанії роз’їхалися.

Але підприємство майже не припиняло робочий процес. Наразі на ньому працює до 400 людей.

«Станом на 2022 рік у нас були укладені контракти з європейськими країнами, тому ми були зобов’язані їх виконувати. Звичайно, що обороти виробництва і збуту впали, адже у нас був великий ринок на пострадянському просторі», – так розповідає про вплив повномасштабного вторгнення директор ТОВ «Інтелком», дохід якого за 2022 рік, за даними Опендатабот, становить понад 250 мільйонів гривень, а чистий прибуток – більше 35 мільйонів.

Під час війни зайшов покупцям новий асортимент товару, що пов’язаний з військовою технікою. На підприємстві навіть збудували свою «Мрію».

«ТехноК» випустив металевий конструктор, зібравши який, перетворюється у модель легендарного літака «Мрія». За пів року продали 6 000 наборів. І сьогодні цей конструктор є одним з найпопулярніших.

Побувавши на виробництві дитячих іграшок та поспілкувавшись з керівником підприємства, хочеться зробити кілька висновків. В Україні також роблять хороші якісні товари. А купуючи дитячі іграшки з пластмаси української торгової марки «ТехноК», можна не хвилюватися за її якість.

Матеріал підготовлений завдяки співпраці з Харківським пресклубом в рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Будівельні матеріали для ВПО: як отримати

Благодійний фонд «Рокада» надає будівельні матеріали для внутрішньо переміщених осіб. Допомогу можуть отримати ВПО, які: придбали...

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Бучу відвідала делегація представників Ради Європи

Іноземним дипломатам розповіли про події окупації, кількість жертв серед цивільного населення, а також згадали про українців, які досі перебувають у російському полоні. Про візит делегації...

У Гостомелі відбудеться благодійний ярмарок

Коли: 24 травня о 15:00 Де: вул. Некрасова, 1-Ж У програмі: Домашня випічка та смачні смаколики Млинці, деруни, прохолодні напої Солодка вата Виставка та продаж військових трофеїв Веселі ігри для дітей Розіграші...

Будівельні матеріали для ВПО: як отримати

Благодійний фонд «Рокада» надає будівельні матеріали для внутрішньо переміщених осіб. Допомогу можуть отримати ВПО, які: придбали житло орендують житло на довгий термін проживають у будинку, що надала громада Реєструйтесь...

Бучанська міська рада звернулась до омбудсмана щодо визволення 33 полонених мешканців громади

Під час 76 сесії Бучанської міської ради депутати одноголосно підтримали звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця щодо сприяння у...

У Бучі відкрито набір на курс управління стресом

Центр життєстійкості запрошує жителів громади приєднатися до курсу «Самодопомога плюс» (Self-Help Plus). Програма розроблена ВООЗ та допомагає ефективно впоратися зі стресом. Курс проводять сертифіковані фасилітатори –...

У Бучі встановили нову швидкісну зарядну станцію для електромобілів

На вулиці Леха Качинського, 3, поблизу підприємства ЮТЕМ, запрацювала нова високошвидкісна зарядна станція для електромобілів. Станція оснащена 2 колонками потужністю по 160 кВт, що дозволяє...

Буча на 75 місці у рейтингу прозорості міст

У щорічному досліджені прозорості міських рад Буча отримала статус «непрозорого міста», набравши лише 28,5 балів зі 100. Такий рейтинг щорічно проводить громадська організація Transparency International...
Рекламаspot_img