Субота, 27 Липня, 2024
22.6 C
Bucha
ThebuchacityБучаХто і навіщо «мінує» навчальні заклади у Бучі?

Хто і навіщо «мінує» навчальні заклади у Бучі?
Х

Вже більше місяця навчальні заклади міста Бучі зіштовхуються з тривожною тенденцією – серією анонімних погроз про мінування, що надходять на електронні адреси.

Бучанський ліцей №4 опинився в епіцентрі цієї хвилі анонімних повідомлень, так як отримує подібні листи про псевдо мінування закладу найчастіше. Це викликає занепокоєння серед батьків, учнів та освітянської громади.

Особливо тривожним було повідомлення про замінування ліцею №4, після чого правоохоронці провели перевірку всіх навчальних закладів Київщини із схожою нумерацією.

У відповідь на кожне повідомлення про загрозу вибуху чи іншого змісту, освітні заклади діють за визначеною процедурою: викликають поліцію та здійснюють евакуацію дітей та персоналу. Після чого відбувається перевірка приміщення та території навчального закладу правоохоронцями, кінологами та спеціалізованими службами.

Незважаючи на те, що жодних вибухонебезпечних предметів знайдено не було, повторюваність подібних інцидентів породжує занепокоєння у громаді.

Що кажуть у поліції

Кіберполіція Київщини зазначає, що подібні інциденти відбуваються не лише в Бучі, а й по всій області та Україні. Це свідчить про організовану кампанію дестабілізації ситуації в суспільстві.

За словами працівників правоохоронних органів, повідомлення надходять з окупованих територій або з країни-агресора. Основною метою цих дій є сіяння паніки та тривожності у вже і так напружений час повномасштабного вторгнення.

Освітні заклади та правоохоронці вживають всіх можливих заходів для забезпечення безпеки учнів та персоналу. І щоразу реагують та намагаються встановити особу та її місцезнаходження.

Втім, зробити це не просто. Офіцер Бучанської громади Максим Кожушко розповів: «Повідомлення про псевдомінування надсилають за допомогою анонімних електронних листів. Використання VPN не дає можливості відслідкувати місцезнаходження особи, а створює захищений доступ до Інтернету, велику мережу серверів для підключення з будь-якої країни».

Фото з відкритих джерел

Відомо, що листи надходять з сервісу Рroton, якою керує швейцарська компанія. Будь-хто з неї може надсилати повідомлення.

Яка реакція працівників освіти та батьків

Зі слів директорки Бучанського ліцею №4 Алли Літкевич, дізналися, що навчальний заклад тероризують з 19 січня. «Поліція отримує вичерпну інформацію про листи, які ми отримуємо, та працює над вирішенням питання. Та, на жаль, ще не вдалося встановити особу, яка надсилає повідомлення. Дуже хочемо спокійно працювати і навчати дітей», – ділиться Алла Миколаївна.

Діти та батьки реагують на ситуацію по-різному: хтось хвилюється, хтось сприймає як розвагу.

Марія, донька, якої навчається у 5 класі Бучанського ліцею №4, за те, щоб діти продовжили спокійно навчатися на дистанційному навчанні до з’ясування обставин. «Так, на мою думку, буде краще і легше і вчителям, і батькам», – звертає увагу жінка.

Начальник відділу освіти Бучанської міськради Олег Цимбал також коментує ситуацію: «28 лютого відбулося засідання за участі правоохоронних органів. Обговорювали ситуацію та подальші дії».

Про те, щоб заклад перевести на дистанційне навчання, Олег Іванович, не вважає дієвим методом, що вирішить проблему.

Чи можуть повідомлення надсилати діти?

Існують припущення, що анонімні повідомлення можуть надсилати діти, які не хочуть іти до школи. Що також інколи трапляється.

Нещодавно був випадок, коли 14-річний юнак з Бучі поширював інформацію про час та навчальний заклад, який замінує. Поліцейські провели бесіду з юнаком. Хлопчина є неповнолітнім, тому по закону за його дії відповідають батьки. У даному випадку мати хлопця отримала протокол про адміністративне правопорушення.

До речі, відповідальність за подібні жарти повнолітня особа може отримати до 8 років позбавлення волі (ст. 259 Кримінального кодексу України «Завідоме неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності»).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

1 коментар

  1. Марія не єдина, чию думку потрібно було написати. Є й протилежна думка, яку варто було б також озвучити.

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img