Media Development Foundation та медіагрупа «Українська правда» відкривають реєстрацію на Bucha Journalism Conference 2024. Захід відбудеться 10 травня у Бучі. Тема цьогорічної конференції – «Переломний момент: журналістика й тотальна війна за правду».
Зареєструватися можна на сайті конференції.
На другу річницю звільнення Бучі на Київщині медійники і медійниці продовжують висвітлювати воєнні злочини росіян під час окупації, а отже допомагають відновити факти й надають голос постраждалим громадам.
Вони борються за правду, аби сприяти справедливості і тому, щоб подібні звірства більше ніколи не повторилися. Водночас зіштовхуються з новими викликами, такими як цензура, стеження, тиск і травми. Про ці та інші аспекти роботи дискутуватимуть на Bucha Journalism Conference.
Детальніше про програму та спікерів за посиланням
1 панель. Стан журналістських розслідувань під час війни
Українські медійники і медійниці зіткнулися з безпрецедентними викликами в часи потрясінь і невизначеності — від постійної фізичної небезпеки до посилення правового та політичного тиску. У цій дискусії українські журналісти-розслідувачі і розслідувачки обговорюватимуть загрози, з якими вони стикаються в пошуках відповідальності та справедливості.
Спікери/-ки:
1. Денис Бігус, CEO Bihus.Info.
2. Анна Бабінець, засновниця і редакторка «Слідство.Інфо»
3. Михайло Ткач, керівник відділу розслідувань «Української правди»
4. Юрій Ніколов, журналіст і засновник проєкту «Наші гроші»
5. Володимир Торбич, головний редактор «Четверта влада»
Модераторка: Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди».
2 панель. Репортаж з лінії фронту
Журналістам, які висвітлюють воєнну реальність, важко отримати доступ до передової. Бар’єри, пов’язані з безпекою, логістикою, зв’язком тощо, заважають створювати репортажі з лінії фронту. Щоб відверто подискутувати про збалансоване й етичне висвітлення бойових дій, ми зберемо провідних українських воєнних кореспондентів і кореспонденток та військових пресофіцерів.
3 панель. Подолання глобальної втоми від війни
На третій рік великої війни в Україні глобальна цікавість до становища країни стає менш інтенсивною, попри те, що страждання тривають. Під час дискусії журналісти відомих іноземних медіа поділяться думками про те, як за кордоном висвітлюють затяжну війну.
4 панель. Кейс-стаді: Дослідження воєнних злочинів в Україні
Оскільки насильство та війна тривають, журналістам і прихильникам справедливості в Україні та за кордоном складно збирати свідчення про звірства. Ця панель об’єднає експертів і експерток, які очолюють спеціальні проєкти з документування воєнних злочинів. Вони відверто оцінять перешкоди та стратегії щодо збирання доказів порушень прав людини для можливого судового процесу.
Спікери/-ки:
1. Олеся Біда, журналістка-розслідувачка The Kyiv Independent
2. Яна Корнійчук, журналістка-розслідувачка «Слідство.Інфо»
3. Валерія Єгошина, журналістка-розслідувачка «Схеми», проєкт «Радіо Свобода»
4. Інна Білецька, шеф-редакторка редакції розслідування «Суспільного»
Всіх спікерів і спікерок дискусій організатори оголосять згодом.
На завершення Bucha Journalism Conference 2024 організатори відзначать спеціальними нагородами українських журналістів і журналісток, чия безстрашна робота є втіленням чесності, мужності й відданості професійним та етичним стандартам у висвітленні воєнних злочинів.
Нагадаємо, конференцію у Бучі заснували Media Development Foundation та медіагрупа «Українська правда» у 2023 році. Захід проводять, аби захистити історичну пам’ять України, а також закликати медійників у всьому світі й надалі висвітлювати події тих трагічних днів.