Субота, 27 Липня, 2024
22 C
Bucha
ThebuchacityБучаПро Бучу пам’ятають, Україна на виду

Про Бучу пам’ятають, Україна на виду
П

Щодня більшість українців занурюється у інформаційний потік, щоб, зокрема, дізнатися, яка ситуація з допомогою Заходу для нашої країни. На жаль, зараз все більше і більше в мережі ширяться «новини» і коментарі про те, що і ЄС, і США, і весь інший світ втомився від України. Такі повідомлення – здебільшого, дезінформація, якою країна-агресорка намагається підірвати дух українців. У цьому переконані представники Європейської служби зовнішніх справ (дипломатична служба ЄС) та відділу політики у сфері аудіовізуальних та медіа послуг Генерального директорату з питань комунікаційних мереж, контенту та технологій Європейської комісії.

Так сталося, що автор цього матеріалу, за прямого посередництва Представництва ЄС в Україні, мав змогу безпосередньо відвідати Брюссель та провести понад 20 зустрічей з різними інституціями Європейського Союзу, які тим чи іншим чином фокусують свою роботу на підтримці України та важливих темах, які будуть активно розвиватися в Україні найближчим часом.

Україна на слуху

Перше, що кидається в очі, коли потрапляєш в район столиці Бельгії, де розташовані всі інституції ЄС – прапори України. Велике інтерактивне табло Парламентаріума (найбільший в Європі центр історії ЄС, щось на кшталт музею) кожні 5 хвилин перетворюється на великий прапор з текстом про підтримку України, в багатьох кабінетах депутатів та депутаток Європейського парламенту висять мапи України, герби та національна символіка, відсилки на Україну можна побачити на транспорті, на балконах, в закладах харчування.

Вже на першій вступній зустрічі про історію Європейського Союзу показали бюджет організації і великими буквами там було написано «ПІДТРИМКА УКРАЇНИ». Тому, люди, з якими мав честь зустрічатися автор, неабияк здивовано реагували на те, що вони начебто «втомилися від України».

Що казати, якщо у Європейській службі зовнішніх справ є цілий окремий відділ з десятками людей, які працюють над тим, щоб пришвидшити вступ України до ЄС.

Свобода медіа

Однією з головних тем зустрічей програми стала свобода медіа. Зважаючи, що і в Україні не всі знають про ситуації, які склалися останні кілька місяців з київським журналістом-розслідувачем Юрієм Ніколовим чи редакцією Bihus.Info, то неочікувано було почути, що за цими процесами пильно стежать у Європейському Союзі. Крім того, відповідні служби ЄС активно працюють в питанні виявленні та знешкодженні різного штибу ботоферм у Європі, які поширюють дезінформацію про Україну. Для прикладу, дуже багато псевдокоментаторів спливало після деокупації Бучі, описуючи події вигадкою України.

Наразі основні сили ЄС направлені на роботу з дезінформацією напередодні виборів до Європейського парламенту, запланованих на червень 2024 року. Проте, знову ж таки, є окремі працівники, які працюють виключно з українським сегментом інфопростору.

Соціальні послуги та тема людей з інвалідністю

У Європейському Союзі досить серйозно ставляться до теми прав людини. Що, насправді, не є новиною. Наразі всі розуміють, що питання соціального захисту та тематики людей з інвалідністю буде ледь не першочерговим питанням для України у найближчі кілька років. На жаль, ми маємо дуже велику кількість людей, які вимушено покинули свої домівки, багато хто вже і не має, куди повертатися. Крім цього, через постійні бойові дії та обстріли, щодня інвалідність отримують, як цивільні, так і військові. Тому до питання інтеграції та соціального захисту так само долучається і Європейський Союз. Наразі, активно ведеться робота у підтримці цього напряму між структурами ЄС та Кабінетом Міністрів України.

Рівність

Виявляється, не всі країни-членкині Європейського Союзу, а їх 27, настільки переймаються питанням гендерної рівності, як це вже робить Україна. Важлива теза, яку довелося почути автору, про те, що однією з серйозних відмінностей України та країни-агресорки – це питання ставлення до рівності. Особливо приємно було почути, що ЄС так само стежить за різними ініціативами, які впроваджуються в Україні, і бере для себе успішні кейси для реалізації.

Буча

Про Бучу знають всі. Абсолютно на всіх зустрічах обов’язково запитували про трагедію нашого міста. Саме Буча максимально активізувала рішення про подальшу підтримку України. Принаймні, таку тезу висловив депутат Європейського парламенту, колишній міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ян Ващиковський, якого вважають одним з найбільших друзів України у Парламенті ЄС.

Програма візиту передбачала, що обидві сторони зустрічей отримували необхідну базову інформацію про учасників, тому особливо приємно було чути, що представники ЄС переглядали документальний фільм Thebuchacity «Буча: місто незламних» і дякували авторам за цю роботу.

А членкиня офісу віцепрезидентки Європейської комісії  Вери Юрової, висловила сподівання, що цей фільм можна буде показати і Брюсселі на одному із заходів, які присвячені темі України. Як висновок можна зауважити, що всі намагання посіяти сумніви у бажанні підтримувати України не лише фінансово і наданням озброєння, а й допомогою у проведенні реформ, є марними, адже Європа розуміє, що Україна може і має перемогти. Тому очікувати, що підтримка зменшиться, це лише підігрувати пропаганді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img