Субота, 24 Лютого, 2024
6.5 C
Bucha
ThebuchacityБучаПро Бучу пам’ятають, Україна на виду

Про Бучу пам’ятають, Україна на виду
П

   Час на читання -  5 хвилин

Щодня більшість українців занурюється у інформаційний потік, щоб, зокрема, дізнатися, яка ситуація з допомогою Заходу для нашої країни. На жаль, зараз все більше і більше в мережі ширяться «новини» і коментарі про те, що і ЄС, і США, і весь інший світ втомився від України. Такі повідомлення – здебільшого, дезінформація, якою країна-агресорка намагається підірвати дух українців. У цьому переконані представники Європейської служби зовнішніх справ (дипломатична служба ЄС) та відділу політики у сфері аудіовізуальних та медіа послуг Генерального директорату з питань комунікаційних мереж, контенту та технологій Європейської комісії.

Так сталося, що автор цього матеріалу, за прямого посередництва Представництва ЄС в Україні, мав змогу безпосередньо відвідати Брюссель та провести понад 20 зустрічей з різними інституціями Європейського Союзу, які тим чи іншим чином фокусують свою роботу на підтримці України та важливих темах, які будуть активно розвиватися в Україні найближчим часом.

Україна на слуху

Перше, що кидається в очі, коли потрапляєш в район столиці Бельгії, де розташовані всі інституції ЄС – прапори України. Велике інтерактивне табло Парламентаріума (найбільший в Європі центр історії ЄС, щось на кшталт музею) кожні 5 хвилин перетворюється на великий прапор з текстом про підтримку України, в багатьох кабінетах депутатів та депутаток Європейського парламенту висять мапи України, герби та національна символіка, відсилки на Україну можна побачити на транспорті, на балконах, в закладах харчування.

Вже на першій вступній зустрічі про історію Європейського Союзу показали бюджет організації і великими буквами там було написано «ПІДТРИМКА УКРАЇНИ». Тому, люди, з якими мав честь зустрічатися автор, неабияк здивовано реагували на те, що вони начебто «втомилися від України».

Що казати, якщо у Європейській службі зовнішніх справ є цілий окремий відділ з десятками людей, які працюють над тим, щоб пришвидшити вступ України до ЄС.

Свобода медіа

Однією з головних тем зустрічей програми стала свобода медіа. Зважаючи, що і в Україні не всі знають про ситуації, які склалися останні кілька місяців з київським журналістом-розслідувачем Юрієм Ніколовим чи редакцією Bihus.Info, то неочікувано було почути, що за цими процесами пильно стежать у Європейському Союзі. Крім того, відповідні служби ЄС активно працюють в питанні виявленні та знешкодженні різного штибу ботоферм у Європі, які поширюють дезінформацію про Україну. Для прикладу, дуже багато псевдокоментаторів спливало після деокупації Бучі, описуючи події вигадкою України.

Наразі основні сили ЄС направлені на роботу з дезінформацією напередодні виборів до Європейського парламенту, запланованих на червень 2024 року. Проте, знову ж таки, є окремі працівники, які працюють виключно з українським сегментом інфопростору.

Соціальні послуги та тема людей з інвалідністю

У Європейському Союзі досить серйозно ставляться до теми прав людини. Що, насправді, не є новиною. Наразі всі розуміють, що питання соціального захисту та тематики людей з інвалідністю буде ледь не першочерговим питанням для України у найближчі кілька років. На жаль, ми маємо дуже велику кількість людей, які вимушено покинули свої домівки, багато хто вже і не має, куди повертатися. Крім цього, через постійні бойові дії та обстріли, щодня інвалідність отримують, як цивільні, так і військові. Тому до питання інтеграції та соціального захисту так само долучається і Європейський Союз. Наразі, активно ведеться робота у підтримці цього напряму між структурами ЄС та Кабінетом Міністрів України.

Рівність

Виявляється, не всі країни-членкині Європейського Союзу, а їх 27, настільки переймаються питанням гендерної рівності, як це вже робить Україна. Важлива теза, яку довелося почути автору, про те, що однією з серйозних відмінностей України та країни-агресорки – це питання ставлення до рівності. Особливо приємно було почути, що ЄС так само стежить за різними ініціативами, які впроваджуються в Україні, і бере для себе успішні кейси для реалізації.

Буча

Про Бучу знають всі. Абсолютно на всіх зустрічах обов’язково запитували про трагедію нашого міста. Саме Буча максимально активізувала рішення про подальшу підтримку України. Принаймні, таку тезу висловив депутат Європейського парламенту, колишній міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ян Ващиковський, якого вважають одним з найбільших друзів України у Парламенті ЄС.

Програма візиту передбачала, що обидві сторони зустрічей отримували необхідну базову інформацію про учасників, тому особливо приємно було чути, що представники ЄС переглядали документальний фільм Thebuchacity «Буча: місто незламних» і дякували авторам за цю роботу.

А членкиня офісу віцепрезидентки Європейської комісії  Вери Юрової, висловила сподівання, що цей фільм можна буде показати і Брюсселі на одному із заходів, які присвячені темі України. Як висновок можна зауважити, що всі намагання посіяти сумніви у бажанні підтримувати України не лише фінансово і наданням озброєння, а й допомогою у проведенні реформ, є марними, адже Європа розуміє, що Україна може і має перемогти. Тому очікувати, що підтримка зменшиться, це лише підігрувати пропаганді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Учні Бучанської громади стали переможцями на обласних етапах Всеукраїнських олімпіад

Про успіхи дітей, які демонструють гарну підготовку, розумові здібності та здобувають призові місця ділиться завідувачка центру роботи з обдарованими дітьми відділу освіти Бучанської міської ради...

Що робити після укусу тварини: 5 порад від лікаря

Укус тварини може стати неприємним та потенційно небезпечним інцидентом. Важливо діяти швидко та розсудливо і своєчасно отримати медичну допомогу. Це допоможе уникнути серйозних наслідків...

У Бучанській гімназії №2 зібрали 25 000 грн на дрони для військових

З 20 по 22 лютого учні гімназії долучилися до акції «Зграя дронів», яка проходить за ініціативи учнівського самоврядування. Благодійний ярмарок «Смаколик купи, ЗСУ допоможи» допоміг...

Жителі Київщини вважають, що їхню думку не враховують під час відбудови

Такі результати опитування Gradus Research і благодійної платформи URenew, які досліджували, наскільки мешканці Київської області задоволені відбудовою регіону. Дослідження провели в грудні 2023 року. У...

На війні загинув Андрій Катаненко з Бучі

Загинув старший лейтенант 21 лютого 2024 року на Донецькому напрямку під час виконання службових обов’язків. На фронті був з липня 2022 року. 39-річний Андрій...

У Верховній Раді прийняли законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування

За законопроєкт №6401 проголосувало 262 депутати. Він стосується внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. За нього...

У Бучі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 24 лютого, початок з 8:30Де: Варшавський ринок На ярмарку буде представлена домашня випічка, солодощі та вироби ручної роботи від талановитих майстринь з Бучанської громади. Зібрані...
Рекламаspot_img