Понеділок, 17 Червня, 2024
24.2 C
Bucha
ThebuchacityБучаСекретар БМР Тарас Шаправський: «НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок у...

Секретар БМР Тарас Шаправський: «НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок у Бучі та Ворзелі»
С

10 січня на відкритому засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про часткове зупинення ліцензійної діяльності КП «Ірпіньводоканал» строком до 9 липня 2024 року. 

У ході перевірок комісія встановила відсутність права власності та користування на об’єкти водопостачання, водовідведення та земельні ділянки з боку «Ірпіньводоканалу» в місцях провадження господарської діяльності у Бучі та Ворзелі. Відтак, зупинена ліцензована діяльність цього підприємства на данних територіях  та накладено штраф.

Thebuchacity звернулася до секретаря Бучанської міської ради Тараса Шаправського за роз’ясненням даної ситуації:

Як можете прокоментувати ситуацію з КП «Ірпіньводоканал» і НКРЕКП? Що тепер робити людям?

– Платити кошти до КП «Бучасервіс», як єдиного законного надавача послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у Бучанській громаді.

Фактично ми говорили до цього про те, що в нас юридично було 2 ліцензіати на одну і ту саму територію. Це було КП «Бучасервіс», яке має ліцензію, є ліцензіатом Київської обласної адміністрації, оскільки надає послуги в межах однієї громади і по кількості абонентів не дотягує до ліцензіата НКРЕКП, і, відповідно, КП «Ірпіньводоканал». 

Хоч КП «Ірпіньводоканал» не обслуговувало мережі, не утримувало, не сплачувало за електроенергію, формально юридично у них було право виставляти платіжки і говорити, що «ми ж маємо ліцензію на цю територію».

Тепер, провівши перевірку, НКРЕКП зафіксувало, що КП «Ірпіньводоканал» не має у власності та в користуванні жодного об’єкту: ні свердловини, ні КНС (каналізаційна насосна станція), ні земельної ділянки під нею в межах Бучанської громади. А це обов’язкова умова для отримання ліцензії. 

Вже десь протягом останніх пів року вони вимагали у КП «Ірпіньводоканал» надати будь-які підтверджуючі документи. Ті не надали нічого і, відповідно, на сьогоднішньому (10 січня – ред.) засіданні НКРЕКП констатували ці порушення. Крім цих порушень там ще велика кількість порушень. Оштрафували, відповідно, і зупинили дію ліцензії в межах Бучі і Ворзеля.

Фактично, з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» не має права виставляти жодної платіжки, що стосується водопостачання і водовідведення по Бучі і Ворзелю.

А як бути з водовідведенням?

– КП «Бучасервіс» з листопада місяця виставляє платіжку за послуги із водовідведення (раніше «Бучасервіс» озвучувала, що виставляє платіжку за послуги із часткового водовідведення – ред.). Ліцензію на цю послугу КП «Бучасервіс» також має. Стоки ми скидаємо у мережі КП «Бучасервіс» на Бортничі, транзитом через мережі Ірпеня і, фактично, в нас тривали довгий час відповідні процедури із заключення трьохстороннього договору, угоду між Київводоканалом, Бучасервісом та Ірпіньводоканалом. Отримали підпис від Київводоканалу.

Проєкт договору рекомендованими листами кілька разів направляли на Ірпіньводоканал – ті не відповідали. Відповідно, ми отримали роз’яснення від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, що якщо ми вжили всіх належних від нас заходів для відповідного врегулювання ситуації і якщо певні складові тарифу ми не можемо нараховувати з об’єктивних причин – відсутня така можливість – то ми можемо коригувати тариф на водовідведення і виключати звідти складові тарифу, на які ми, з об’єктивних причин, не можемо здійснювати нарахування.

Тобто, враховуючи відсутність договору, ми не можемо об’єктивно брати гроші за ту послугу, яку ми не надаємо: тобто прийняття стічних вод і транзит стічних вод. Ми виключили ці дві послуги до врегулювання питання в договірному порядку і нараховуємо за каналізування виключно ті складові тарифу, за які ми несемо прямі витрати: електроенергія за КНС, за перекачку, утримання, ремонт труб в межах Бучанської громади, насосне обладнання і так далі.

Тобто за транзит через мережі КП «Ірпіньводоканал» Буча та Ворзель не платять?

– Ми не нараховуємо плати за транзит і за прийняття в Києві. За транзит ми двічі зверталися листом до Ірпіньводоканалу, що «Ми готові платити. Дайте рахунки і вартість: кубометр за транзит і стоків». Вони написали, що «Ми вас не визнаємо. Тільки ми легітимні. Ми вам нічого не надамо».

Оскільки у нас стоїть лічильник в нашій четвертій КНС, ми взяли по цьому лічильнику дані по фактичному водовідведенню.

Відповідно до рішення НКРЕКП, що робити з договорами з КП «Ірпіньводоканал» – вони офіційно втрачають силу?

– Фактично вони припиняють дію у зв’язку з неможливістю виконання. Оскільки у сфері централізованого водопостачання виконавцем послуги може бути тільки суб’єкт, який має ліцензію. Враховуючи, що вони втратили право на здійснення ліцензійної діяльності, вони не можуть бути виконавцем послуг. 

Уявіть собі – договір між двома сторонами: одна сторона – людина померла, наприклад, тобто що з такими договорами робити? Коли мені ставлять питання «Так ні, все-таки треба розірвати?». Ну от, коли людина помирає, то що, її з того світу вертають і кажуть «Ні, ти маєш підписати договір про розірвання, бо тому що інакше діла не буде».

НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок. Через те, що втрачає статус ліцензіата. Договір, виходячи з того всього, припиняє свою дію.

Якщо я платив весь цей період КП «Ірпіньводоканал», то мені будуть відшкодовуватися ці кошти?

– КП «Бучасервіс» до абонентів ніяких претензій мати не буде. Тобто КП «Бучасервіс» буде нараховувати з того моменту, коли абонент звернеться і подасть показники.

Але цікава ситуація по коштах. НКРЕКП встановила, що КП «Ірпіньводоканал» безпідставно нарахував за воду 14 000 000 гривень (14 157 000 грн, – ред.), враховуючи, що по Бучі і по Ворзелю в них немає у власності ні одного об’єкта, ні одного вузла в обліку.

Наступним етапом зараз має бути припис НКРЕКП на КП «Ірпіньводоканал», що «Шановні, враховуючи, що ви 14 млн гривень безпідставно нарахували, здійсніть, будь ласка, перерахунок і усі 14 млн гривень поверніть абонентам».

На основі рішення НКРЕКП робиться розпорядження і там покроково вона розписує хто, що має робити і в якому порядку. Якщо вже вони констатували в акті, що 14 млн грн безпідставно нараховані, то 100% буде в розпорядженні припис «повернути». І, по ідеї, має бути здійснений перерахунок і кошти мають бути повернені.

Якщо я весь цей період не платив КП «Бучасервіс», а платив КП «Ірпіньводоканал, і зараз я прийду в КП «Бучасервіс», скажу хочу з вами укласти договір…?

– Ви подаєте показники, які є фактично, і ці показники будуть братися як нульові.

Не буде ситуації, що ви прийшли в КП «Бучасервіс», а вони скажуть «О, давайте за 2 роки нам гроші». Тобто в КП «Бучасервіс» ви приходите – ось мої показники. Вони фіксують їх як нульові. Пройшов місяць і, відповідно, вже там 10-20-30 кубів використали, то платите виключно за них. Тобто за попередній час ніяких перерахунків, претензій на минуле ніхто виставляти не буде. Принаймні з точки зору КП «Бучасервіс».

Тобто тим людям, які платили КП «Ірпіньводоканал», тепер треба чекати цього припису НКРЕКП і чекати, що він поверне сплачені гроші?

– Так, якщо НКРЕКП констатувала безпідставність нарахувань, то КП «Ірпіньводоканал» має здійснити за ці попередні періоди перерахунок і повернення. КП «Бучасервіс» на ці кошти ніяким чином не претендує. Тож КП «Бучасервіс» тільки стягує кошти з моменту підписання відповідних угод і підписання заяви приєднання, передачі показників і сплати.

На сайті НКРЕКП вже з’явився проєкт розпорядження за яким комісія зобов’язує КП «Ірпіньводоканал» у строк до 9 липня 2024 року (включно) подати відомості про місця провадження та засоби провадження господарської діяльності з:

  • централізованого водопостачання (з урахуванням необхідності виключення територій та засобів провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання у Бучі та Ворзелі, щодо яких відсутні належним чином оформлені права власності, господарського відання або користування земельними ділянками);
  • централізованого водовідведення, щодо яких наявні належним чином оформлені права власності, господарського відання або користування земельними ділянками з наданням копій документів, що підтверджують право власності на місця та засоби провадження у Бучі та Ворзелі. 

Чи означає це, що якщо КП «Ірпіньводоканал» надасть відповідні документи, то ми знову отримаємо від них платіжки?

– В теорії – так. За умови, що КП «Ірпіньводоканал» надасть правовстановлюючі документи (власність, оренда, господарське відання) на всі обʼєкти водопостачання і водовідведення, земельні ділянки в Бучі і Ворзелі – то ліцензію можна відновити. Але це неможливо, бо всі ці обʼєкти зареєстровані у власності Бучанської громади, передані у користування КП «Бучасервіс». 

Крім цього, КП «Ірпіньводоканал» за рік не зміг надати документи. Представники КП «Ірпіньводоканал» підтвердили, що жодних документів у них немає, це має бути виключно рішення БМР про добровільну передачу. Жодних судових спорів з приводу майна в судах України немає.

Підсумовуючи, Thebuchacity звертає увагу на основні деталі даної ситуації:

·       З 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок.

·       КП «Ірпіньводоканал» мають зобов’язати повернути абонентам 14 157 000 гривень, сплачених за платіжки коштів.

·       Потрібно укласти договір з КП «Бучасервіс» на послугу з централізованого водопостачання та водовідведення. На офіційному веб-сайті Бучанської міської ради можна ознайомитись з публічними договорами.

·       КП «Бучасервіс» буде нараховувати кошти з моменту початку дії Договору (01.01.2023), або згідно останньої оплаченої квитанції в КП «Ірпіньводоканал».

·       Відповіді на найбільш поширені запитання стосовно плати за водопостачання та водовідведення розміщені тут.

Впевнені, у вас залишилися запитання стосовно діяльності КП «Бучасервіс» у питаннях водопостачання та водовідведення у Бучанській громаді, тож ставте їх у коментарях. А ми спробуємо отримати відповіді на найпопулярніші питання у підприємства. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У Макарівській громаді оновили амбулаторію

Йдеться про Червонослобідську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка функціонувала до 2022 року. Втім, її...

1 коментар

  1. Ми живемо в ЖК “Континент”, отримуємо дві платіжки від Бучасервіс і Ірпіньводоканал. Лічильники стоять не в квартирі, а на майданчику біля квартири. Бучасервіс самовільно (при сприянні місцевого ЖЕКу) зняли показники і виставляють зараз рахунки на квартиру без прізвища і ініціалів. Ми за цими квітанціями жодного разу не сплачували.
    Питання таке:
    Якщо з 11 січня ірпіньводоканал не може виставляти рахунки, то вони можуть ще виставити рахунок за воду до 11.01.2024? В лютому наприклад принести квітанцію за 10 днів січня?
    Ось від тої останньої квітанції почнется відлік в Бучасервіс? Тобто вони нараховані мені самовільно 1100грн (в них навіть показники ліві, не реальні), спишуть і почнуть з нуля?

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

На фронті загинув військовий з Макарівської громади

Макарів інформаційний повідомляє, що 7 червня під час виконання бойового завдання загинув Сергій Яковлєв. Вічна і світла пам’ять Герою!

У Макарівській громаді оновили амбулаторію

Йдеться про Червонослобідську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка функціонувала до 2022 року. Втім, її закрили через неможливість виконання вимог законодавства щодо інклюзії у медичному...

На фронті загинув житель селища Клавдієво-Тарасове Мартиненко Олег

Воїн отримав несумісні травми з життям, захищаючи Україну на Харківщині. «Болить душа за мужніх Героїв, які віддають найцінніше – своє життя – для того, щоб...

У Ворзелі заклали капсулу для будівництва центру ментального здоров’я

Новий та сучасний корпус площею 5 500 квадратних метрів стане потужним реабілітаційним центром для тих, хто постраждав під час війни. У ньому надаватимуть послуги не...

У Бучі пройшов День німецької культури

У парку «Диво» (Олівці) німецькі партнери Бучі підготували свято традицій Німеччини. Для бучанців організували мистецькі та музичні майстер-класи, традиційні німецькі дитячі ігри та розваги, можливість...

Помер 35-річний бучанець Микола Волков, який захищав Україну від ворога

Сумну звістку для всієї громади повідомив Анатолій Федорук. Ще у 2014 році Микола брав участь у боях за Дебальцеве. А коли почалося повномасштабне вторгнення у...

У Бучі відновили рух на перетині вулиць Інститутська та Захисників України

«Ремонтні роботи завершено. Тепер маємо там круговий рух та якісне дорожнє покриття», – повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Нагадаємо, що капітальний ремонт дороги по...
Рекламаspot_img