Субота, 27 Липня, 2024
23 C
Bucha
ThebuchacityБучаСекретар БМР Тарас Шаправський: «НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок у...

Секретар БМР Тарас Шаправський: «НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок у Бучі та Ворзелі»
С

10 січня на відкритому засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про часткове зупинення ліцензійної діяльності КП «Ірпіньводоканал» строком до 9 липня 2024 року. 

У ході перевірок комісія встановила відсутність права власності та користування на об’єкти водопостачання, водовідведення та земельні ділянки з боку «Ірпіньводоканалу» в місцях провадження господарської діяльності у Бучі та Ворзелі. Відтак, зупинена ліцензована діяльність цього підприємства на данних територіях  та накладено штраф.

Thebuchacity звернулася до секретаря Бучанської міської ради Тараса Шаправського за роз’ясненням даної ситуації:

Як можете прокоментувати ситуацію з КП «Ірпіньводоканал» і НКРЕКП? Що тепер робити людям?

– Платити кошти до КП «Бучасервіс», як єдиного законного надавача послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у Бучанській громаді.

Фактично ми говорили до цього про те, що в нас юридично було 2 ліцензіати на одну і ту саму територію. Це було КП «Бучасервіс», яке має ліцензію, є ліцензіатом Київської обласної адміністрації, оскільки надає послуги в межах однієї громади і по кількості абонентів не дотягує до ліцензіата НКРЕКП, і, відповідно, КП «Ірпіньводоканал». 

Хоч КП «Ірпіньводоканал» не обслуговувало мережі, не утримувало, не сплачувало за електроенергію, формально юридично у них було право виставляти платіжки і говорити, що «ми ж маємо ліцензію на цю територію».

Тепер, провівши перевірку, НКРЕКП зафіксувало, що КП «Ірпіньводоканал» не має у власності та в користуванні жодного об’єкту: ні свердловини, ні КНС (каналізаційна насосна станція), ні земельної ділянки під нею в межах Бучанської громади. А це обов’язкова умова для отримання ліцензії. 

Вже десь протягом останніх пів року вони вимагали у КП «Ірпіньводоканал» надати будь-які підтверджуючі документи. Ті не надали нічого і, відповідно, на сьогоднішньому (10 січня – ред.) засіданні НКРЕКП констатували ці порушення. Крім цих порушень там ще велика кількість порушень. Оштрафували, відповідно, і зупинили дію ліцензії в межах Бучі і Ворзеля.

Фактично, з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» не має права виставляти жодної платіжки, що стосується водопостачання і водовідведення по Бучі і Ворзелю.

А як бути з водовідведенням?

– КП «Бучасервіс» з листопада місяця виставляє платіжку за послуги із водовідведення (раніше «Бучасервіс» озвучувала, що виставляє платіжку за послуги із часткового водовідведення – ред.). Ліцензію на цю послугу КП «Бучасервіс» також має. Стоки ми скидаємо у мережі КП «Бучасервіс» на Бортничі, транзитом через мережі Ірпеня і, фактично, в нас тривали довгий час відповідні процедури із заключення трьохстороннього договору, угоду між Київводоканалом, Бучасервісом та Ірпіньводоканалом. Отримали підпис від Київводоканалу.

Проєкт договору рекомендованими листами кілька разів направляли на Ірпіньводоканал – ті не відповідали. Відповідно, ми отримали роз’яснення від Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, що якщо ми вжили всіх належних від нас заходів для відповідного врегулювання ситуації і якщо певні складові тарифу ми не можемо нараховувати з об’єктивних причин – відсутня така можливість – то ми можемо коригувати тариф на водовідведення і виключати звідти складові тарифу, на які ми, з об’єктивних причин, не можемо здійснювати нарахування.

Тобто, враховуючи відсутність договору, ми не можемо об’єктивно брати гроші за ту послугу, яку ми не надаємо: тобто прийняття стічних вод і транзит стічних вод. Ми виключили ці дві послуги до врегулювання питання в договірному порядку і нараховуємо за каналізування виключно ті складові тарифу, за які ми несемо прямі витрати: електроенергія за КНС, за перекачку, утримання, ремонт труб в межах Бучанської громади, насосне обладнання і так далі.

Тобто за транзит через мережі КП «Ірпіньводоканал» Буча та Ворзель не платять?

– Ми не нараховуємо плати за транзит і за прийняття в Києві. За транзит ми двічі зверталися листом до Ірпіньводоканалу, що «Ми готові платити. Дайте рахунки і вартість: кубометр за транзит і стоків». Вони написали, що «Ми вас не визнаємо. Тільки ми легітимні. Ми вам нічого не надамо».

Оскільки у нас стоїть лічильник в нашій четвертій КНС, ми взяли по цьому лічильнику дані по фактичному водовідведенню.

Відповідно до рішення НКРЕКП, що робити з договорами з КП «Ірпіньводоканал» – вони офіційно втрачають силу?

– Фактично вони припиняють дію у зв’язку з неможливістю виконання. Оскільки у сфері централізованого водопостачання виконавцем послуги може бути тільки суб’єкт, який має ліцензію. Враховуючи, що вони втратили право на здійснення ліцензійної діяльності, вони не можуть бути виконавцем послуг. 

Уявіть собі – договір між двома сторонами: одна сторона – людина померла, наприклад, тобто що з такими договорами робити? Коли мені ставлять питання «Так ні, все-таки треба розірвати?». Ну от, коли людина помирає, то що, її з того світу вертають і кажуть «Ні, ти маєш підписати договір про розірвання, бо тому що інакше діла не буде».

НКРЕКП заявила, що з 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок. Через те, що втрачає статус ліцензіата. Договір, виходячи з того всього, припиняє свою дію.

Якщо я платив весь цей період КП «Ірпіньводоканал», то мені будуть відшкодовуватися ці кошти?

– КП «Бучасервіс» до абонентів ніяких претензій мати не буде. Тобто КП «Бучасервіс» буде нараховувати з того моменту, коли абонент звернеться і подасть показники.

Але цікава ситуація по коштах. НКРЕКП встановила, що КП «Ірпіньводоканал» безпідставно нарахував за воду 14 000 000 гривень (14 157 000 грн, – ред.), враховуючи, що по Бучі і по Ворзелю в них немає у власності ні одного об’єкта, ні одного вузла в обліку.

Наступним етапом зараз має бути припис НКРЕКП на КП «Ірпіньводоканал», що «Шановні, враховуючи, що ви 14 млн гривень безпідставно нарахували, здійсніть, будь ласка, перерахунок і усі 14 млн гривень поверніть абонентам».

На основі рішення НКРЕКП робиться розпорядження і там покроково вона розписує хто, що має робити і в якому порядку. Якщо вже вони констатували в акті, що 14 млн грн безпідставно нараховані, то 100% буде в розпорядженні припис «повернути». І, по ідеї, має бути здійснений перерахунок і кошти мають бути повернені.

Якщо я весь цей період не платив КП «Бучасервіс», а платив КП «Ірпіньводоканал, і зараз я прийду в КП «Бучасервіс», скажу хочу з вами укласти договір…?

– Ви подаєте показники, які є фактично, і ці показники будуть братися як нульові.

Не буде ситуації, що ви прийшли в КП «Бучасервіс», а вони скажуть «О, давайте за 2 роки нам гроші». Тобто в КП «Бучасервіс» ви приходите – ось мої показники. Вони фіксують їх як нульові. Пройшов місяць і, відповідно, вже там 10-20-30 кубів використали, то платите виключно за них. Тобто за попередній час ніяких перерахунків, претензій на минуле ніхто виставляти не буде. Принаймні з точки зору КП «Бучасервіс».

Тобто тим людям, які платили КП «Ірпіньводоканал», тепер треба чекати цього припису НКРЕКП і чекати, що він поверне сплачені гроші?

– Так, якщо НКРЕКП констатувала безпідставність нарахувань, то КП «Ірпіньводоканал» має здійснити за ці попередні періоди перерахунок і повернення. КП «Бучасервіс» на ці кошти ніяким чином не претендує. Тож КП «Бучасервіс» тільки стягує кошти з моменту підписання відповідних угод і підписання заяви приєднання, передачі показників і сплати.

На сайті НКРЕКП вже з’явився проєкт розпорядження за яким комісія зобов’язує КП «Ірпіньводоканал» у строк до 9 липня 2024 року (включно) подати відомості про місця провадження та засоби провадження господарської діяльності з:

  • централізованого водопостачання (з урахуванням необхідності виключення територій та засобів провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання у Бучі та Ворзелі, щодо яких відсутні належним чином оформлені права власності, господарського відання або користування земельними ділянками);
  • централізованого водовідведення, щодо яких наявні належним чином оформлені права власності, господарського відання або користування земельними ділянками з наданням копій документів, що підтверджують право власності на місця та засоби провадження у Бучі та Ворзелі. 

Чи означає це, що якщо КП «Ірпіньводоканал» надасть відповідні документи, то ми знову отримаємо від них платіжки?

– В теорії – так. За умови, що КП «Ірпіньводоканал» надасть правовстановлюючі документи (власність, оренда, господарське відання) на всі обʼєкти водопостачання і водовідведення, земельні ділянки в Бучі і Ворзелі – то ліцензію можна відновити. Але це неможливо, бо всі ці обʼєкти зареєстровані у власності Бучанської громади, передані у користування КП «Бучасервіс». 

Крім цього, КП «Ірпіньводоканал» за рік не зміг надати документи. Представники КП «Ірпіньводоканал» підтвердили, що жодних документів у них немає, це має бути виключно рішення БМР про добровільну передачу. Жодних судових спорів з приводу майна в судах України немає.

Підсумовуючи, Thebuchacity звертає увагу на основні деталі даної ситуації:

·       З 11 січня КП «Ірпіньводоканал» втрачає право на виставлення платіжок.

·       КП «Ірпіньводоканал» мають зобов’язати повернути абонентам 14 157 000 гривень, сплачених за платіжки коштів.

·       Потрібно укласти договір з КП «Бучасервіс» на послугу з централізованого водопостачання та водовідведення. На офіційному веб-сайті Бучанської міської ради можна ознайомитись з публічними договорами.

·       КП «Бучасервіс» буде нараховувати кошти з моменту початку дії Договору (01.01.2023), або згідно останньої оплаченої квитанції в КП «Ірпіньводоканал».

·       Відповіді на найбільш поширені запитання стосовно плати за водопостачання та водовідведення розміщені тут.

Впевнені, у вас залишилися запитання стосовно діяльності КП «Бучасервіс» у питаннях водопостачання та водовідведення у Бучанській громаді, тож ставте їх у коментарях. А ми спробуємо отримати відповіді на найпопулярніші питання у підприємства. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

1 коментар

  1. Ми живемо в ЖК “Континент”, отримуємо дві платіжки від Бучасервіс і Ірпіньводоканал. Лічильники стоять не в квартирі, а на майданчику біля квартири. Бучасервіс самовільно (при сприянні місцевого ЖЕКу) зняли показники і виставляють зараз рахунки на квартиру без прізвища і ініціалів. Ми за цими квітанціями жодного разу не сплачували.
    Питання таке:
    Якщо з 11 січня ірпіньводоканал не може виставляти рахунки, то вони можуть ще виставити рахунок за воду до 11.01.2024? В лютому наприклад принести квітанцію за 10 днів січня?
    Ось від тої останньої квітанції почнется відлік в Бучасервіс? Тобто вони нараховані мені самовільно 1100грн (в них навіть показники ліві, не реальні), спишуть і почнуть з нуля?

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img