Субота, 27 Липня, 2024
22.6 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїШлях перешкод, або екстремальна безпека

Шлях перешкод, або екстремальна безпека
Ш

Недоремонтований перехід, який має немалу багатостраждальну історію, вкотре привертає до себе увагу і просить оновлення

Підземний перехід у місті Буча пережив окупацію, але, на жаль, у жахливому стані не від неї.

Хто ходить пішки і переходить через Варшавську трасу підземкою, добре  знає, що потрібно сповільнити рух і уважно дивитися під ноги, щоб не впасти і опинитися цілим і неушкодженим на іншій частині міста. Є такі сміливці, які наважуються на просте рішення – перейти дорогу не заходячи у темний перехід і не шукаючи найближчої зебри.

Кому щастить, а кому доводиться за свій вибір розплачуватись своїм життям під колесами авто. Як-от 13 лютого біля Макдональдса збили пішохода, який перебігав дорогу. 

Підземний перехід розташований у центрі міста, поруч житлові масиви, супермаркети та інші популярні заклади, серед яких і багатьма улюблений Мак. На трасі міжнародного сполучення Київ-Варшава завжди пожвавлений рух автомобілів, тому пішоходам зручно користуватися підземним переходом. Зручно. Але чи безпечно?

Що ж не так з нашим переходом?

Побиті криві сходинки, що більше схожі на античні лави Колізею, на яких дуже легко впасти звичайній людині. У зимовий період вони ще й дуже слизькі. Відсутні поручні, за які можна було б хоч притриматися (раніше були, – прим. авторки). Шматки плитки просто лежать поряд. Все менше стає накриття над головою. 

У разі травмування у підземному переході, хто відповідатиме за нанесену шкоду здоров’ю людини?

Пригадаємо, що перехід був урочисто відкритий на початку 2007 року. Це була радісна та очікувана подія. На жаль, зовсім не довго він потішив бучанців своїм охайним станом. Вже через кілька днів з’явилися перші «ієрогліфи» художників, а через 2-3 роки почали виникати проблеми, пов’язані із регулярним забиттям стоків для води. Через що «підземелля» багато разів затоплювало. 

Були на стінах досить непогані графіті, що слугували окрасою та несли мотиваційний зміст. Місцеві мешканці пригадують малюнок з написом «Спортивна родина – здорова країна». А ще нотка ностальгії за гарним графіті, яке було виконано молоддю, зі словами Ліни Костенко: «Безмірно жаль, що ніжність вже не в моді».

Не всім зрозуміти поведінку хуліганів, які свідомо чи ні, але пошкоджують громадське майно. Було б добре поліції частіше навідуватись туди, де полюбляють збиратися подібні емоційні компанії. А також завдання для кожного з нас: не бути байдужими, берегти і цінувати те, що у місті зроблено для зручності.

Інша проблема полягає у тому, що підземний перехід знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг у Київській області. Відповідно, саме ця організація має його обслуговувати, а не місцеві підприємства.

Нагадаємо, що наприкінці літа 2021 року нарешті був розпочатий ремонт у переході. Радісна новина одразу облетіла місцеві ЗМІ. Про те, що підземний перехід відремонтують написали і на сторінці Бучанської міської ради, у газеті «Бучанські новини» та навіть в «Урядовому кур’єрі».

 «Будівельники вже демонтували старе покриття зі стін, розпочавши облицювальні роботи, зокрема, шпаклювання. Найближчим часом вони реставрують фасадну частину, а саме – замінять полікарбонатний дах, укладуть нову плитку та замінять сходи, облаштують комунікацію і насамперед електричну розводку»,йшлося у виданні центрального органу виконавчої влади.

Бучанці на власні очі бачили, що робота кипить: перехід ремонтують. Дійсно, очистили та поштукатурили стіни, оновили фасад, дах і – залишили матеріал для подальших робіт.

Але… справа до укладання плитки та заміни сходів так і не дійшла. Та і світло вже тоді «почало готуватись до блекаутів»? Блок з проводами довгий час лежав чи, точніше, валявся під стіною. І лише нещодавно, коли ми почали піднімати назойливу тему незадовільного стану переходу, його прибрали.

Чому не завершили ремонт, який був розпочатий у 2021 році? І коли планується його завершення? Що для цього потрібно?

З цими питаннями ми звернутися до служби, що обслуговує наш перехід, – Служби автомобільних доріг у Київській області. І 13 лютого отримали досить банальну відповідь, що «… у зв’язку з військовою агресією роботи по ремонту підземного переходу були призупинені у 2022 році. А привести у належний експлуатаційний стан перехід доручено підрядній організації ДП «Київський облавтодор». Повідомляють, що роботи будуть проведені за сприятливих умов і вже за фінансування у поточному році.

Хотілося б вірити.

Цікаво, що думає місцева влада? 

Закриває очі на проблемне місце чи також намагається вирішити питання? Адже такий некрасивий перехід зовсім не вписується у вигляд охайного та комфортного міста.

На наше звернення отримали відповідь від заступника міського голови Сергія Шепетька: «Міська рада систематично наголошує балансоутримувачу на необхідності термінового виконання ремонтних робіт». Свідченням цього є відповідь від Служби автомобільних доріг від 10 січня, в якому йдеться про доручення в найкоротший термін привести перехід у Бучі до ладу.

Віримо, що в наших силах зробити з Бучі не лише гарну обкладинку, а й смачну цукерочку всередині.

Наприклад, підземний перехід може виконувати свої головні функції – безпеки та комфорту, а також стати одним з відомих та цікавих місць. Для цього варто доробити сходинки та запросити вуличних митців для створення на стінах галереї графіті. І тоді, коли у Бучі буде творити, наприклад, TVBOY, то його роботи не будуть відпадати на третій день через дощ і вітер, а будуть захищені у підземному переході.

Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!

Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img