Неділя, 8 Вересня, 2024
21.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаСімейний центр «Твоя опора» допомагає подолати наслідки війни

Сімейний центр «Твоя опора» допомагає подолати наслідки війни
С

У Ворзелі розташований Сімейний центр ментального благополуччя «Твоя опора», який має гарний сучасний простір. У ньому облаштовані зони для ігор, занять та консультацій, психологічного розвантаження дітей та дорослих.

У закладі працюють досвідчені фахівці та безплатно допомагають дітям та їхнім сім’ям подолати психологічні наслідки війни, зміцнити психологічну стійкість та подбати про гармонійний розвиток.

Центр є опорою для тих, хто потребує підтримки та професійних консультацій.

На початку повномасштабного вторгнення Бучанський район став одним із найбільш постраждалих. Саме тому у селищі Ворзель вирішили відкрити сімейний центр ментального благополуччя, який безплатно допомагає мешканцям району, а саме вразливим категоріям населення, які пережили жахи війни й все ще знаходиться під її негативним впливом.

Відкриття Центру стало можливим завдяки допомозі партнерів та небайдужих українців. Великий важливий проєкт з підтримки дітей та дорослих реалізував Благодійний фонд «Твоя опора».

Журналістка Thebuchacity відвідала сімейний центр і поспілкувалася з керівницею проєкту Марією Чжао, яка розповіла про робочий процес та найближчі плани.

Надають комплексну та кваліфіковану допомогу

Сімейний центр розташований у будинку, площа якого майже 500 квадратних метрів, у якому є все необхідне для того, щоб надавати фахові консультації, проводити навчання та дбати про психологічне розвантаження дітей та дорослих. 

Гарний інтер’єр, нові меблі, сучасні іграшки та місця й матеріали для занять з дітьми – створюють затишну атмосферу.

Також привітний персонал, мультидисциплінарна команда фахівців, які мають спільну мету – підтримати та зберегти ментальне благополуччя дітей та дорослих. Вони надають комплексну допомогу, що спрямована на подолання психологічних наслідків війни, зміцнення психологічної стійкості та забезпечення гармонійного розвитку. У центрі «Твоя опора» працюють:

  • психологи ( дитячий та по роботі з дорослі)
  • логопед
  • нейропсихолог
  • нейропедагог 
  • фахівець з дозвілля та позашкільного розвитку 
  • юрист
  •  кейс-менеджер

У Центрі допомагають найбільш вразливим категоріям населення

Першочергово звертаються: 

  • Дорослі, підлітки та діти які зазнали негативного впливу війни в Україні
  • Дорослі, підлітки та діти які отримали статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів («Дитина війни»)
  • ВПО родини
  • Сім’ї з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах та які перебувають у скрутному матеріальному становищі 
  • Сім’ї військовослужбовців
  • Сім’ї з альтернативними формами виховання: прийомна  сім’я (усиновлення, опіка (піклування),  дитячий  будинок  сімейного  типу,  сім’я  патронатного  вихователя
  • Діти з особливими освітніми потребами
  • ВПО

Чим допомагають: консультують, навчають, підтримують та розважають

У Центрі надають професійну допомогу та підтримку:

  • Психологічну допомогу дітям та дорослим.
  • Допомогу у розвитку вищих психічних функцій дитини (пам’ять, мислення, мова і сприйняття).
  • Допомогу у розвитку  та корекції мовлення дитини  (звукопостановка, розвиток словникового запасу, корекція лексики).
  • Корекційні заходи, які направлені на роботу з  проблемами у вихованні, освіті та навчанні дітей  з урахуванням їх специфіки розвитку.
  • Сприяють соціальній інтеграції ВПО, організовують та проводять культурно-дозвіллеві заходи для дорослих та дітей для отримання цікавого дозвілля та позитивних вражень.
  • Заходи з фізичної активності для дітей та дорослих ТRЕ (тілесна антистресова практика), пілатес, йога, спортивні змагання для дітей).
  • Проводять навчальні тренінги та лекції.
  • Спільно з Київським обласним центром соціальних служб у рамках проєкту з Фундацією Катерини Осадчої проводиться навчання для майбутніх опікунів та усиновлювачів «Навчальний курс підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі».

Важливо навчити батьків розуміти своїх дітей

«Ще одним із важливих напрямків нашої роботи в Центрі є психоедукація – це пояснення і донесення до дорослих необхідної інформації про психічне здоров’я, психологічні негаразди та їхні наслідки для особистості, про форми за інструменти самодопомоги та допомоги своїм дітям. 

Ми маємо навчити батьків розуміти, що відбувається з дитиною, розрізняти симптоматику у поведінці дитини. На що варто звертати увагу: на безсоння, харчовий збій (коли дитина дуже багато їсть або взагалі відмовляється від їжі), коли дитина навмисно завдає собі фізичний біль (селфхарм). Чому дитина чи підліток це робить?

Тому що не в змозі впоратися з власними емоціями та психологічним станом. Самоушкодження це така поведінка, при якій той, хто завдає собі шкоди, таким чином шукає спосіб впоратися з тривожними думками та почуттями. Але справа в тому, що таке «полегшення» носить тимчасовий характер, оскільки не вирішує проблему, яка їх викликала», – розповідає Марія, яка має досвід роботи психологом.

Посттравматичні розлади: причина та наслідки

«Наслідки пережитого ми відчуватимемо навіть через багато років після перемоги. Часто одна дитина або родина потребує одночасної і комплексної  допомоги декількох фахівців Центру. Багато дітей та дорослих  мають посттравматичні розлади (ПТСР) та інші травмівні прояви.

Діти та підлітки потребують підтримки, стабілізації та допомоги у виході зі складного психоемоційного стану. На жаль, серед найпоширеніших проблем – ПТСР, тривожність, депресія, відчуженість та складнощі у встановленні соціальних зв’язків та інтеграції у нові умови життя.

До речі, ПТСР у дітей та дорослих  може розвинутися після пережитої травматичної події, при цьому симптоми з’являються не одразу, а через певний час», – пояснює керівниця проєкту Сімейного центру ментального благополуччя «Твоя опора».

У дітей ПТСР проявляється безсонням, головним болем, апатією, байдужістю до навчання та минулих захоплень, невпевненістю у собі та замкнутістю, проблемами з пам’яттю та концентрацією уваги. На ці симптоми варто звертати увагу батькам і у разі потреби допомоги спеціалістів, звертатися за допомогою до фахівців, наприклад, у Сімейний центр ментального благополуччя  «Твоя опора».

Сучасний Центр із найбільшою кімнатою сенсорної інтеграції

У приміщенні Сімейного центру ментального благополуччя «Твоя опора» є кімнати для індивідуальних та групових  консультацій фахівців  та проведення тренінгів, сучасні ігрові зони та найбільша на Київщині кімната сенсорної інтеграції.

Сенсорна кімната – це спеціально обладнаний простір, який допомагає дітям та дорослим відчувати себе затишно, знижуючи сенсорне перевантаження та сприяючи саморегуляції. Кімната  застосовуються в різних напрямках роботи наших фахівців: психолога, нейропсихолога, логопеда та нейропедагога. 

Кожен з фахівців може проводити там свої індивідуальні заняття і застосовувати в своїй роботі певні інструменти. 

Індивідуальні програми роботи кожного фахівця за допомогою використання можливостей сенсорної кімнати стимулюють активність дітей з низькою мотивацією до навчання, аутичними або психомоторними розладами та розслаблюють дітей з підвищеною агресією, тривожними розладами, гіперактивністю.

Як потрапити у Центр «Твоя опора»?

Необхідно зателефонувати в Центр і записатися на зустріч-знайомство до кейс-менеджера, під час якої буде заповнена первинна анкета та визначені основні запити конкретної родини або дитини і прийняте рішення щодо запису до фахівців на консультацію.

«Щоб допомогти якомога більшій кількості дітей, ми пропонуємо 10-12 безплатних консультацій. Це можуть бути заняття як з психологом, так і з логопедом чи нейропсихологом.
Ніхто не приходить до нас просто так. Історії, які ми чуємо в стінах нашого Центру, зазвичай, важкі: дуже багато людей бачили як вбивали, були учасниками похоронів, переживають стан гострого горя, стали жертвами насильства як військового злочину. Часто звертаються родини з дітками з особливими освітніми потребами або з певними діагнозами, яким ми можемо надати базову підтримку і надати рекомендації до яких фахівців звертатися далі»,
– пояснює Марія.

Плани на літо

Перше свято на території центру «Твоя опора» успішно відбулося 1 червня у День захисту дітей.

А вже 9 червня запланували новий цікавий захід для дітей та членів їх сімей, які постраждали від негативних наслідків війни, з насиченою розважальною програмою за участі спеціальної гості – української співачки та амбасадорки Milupa Світлани Тарабарової.

Влітку на території Центру планують організувати цікаве дозвілля для дітей у форматі табору вихідного дня чи денного формату.

Також продовжуватимуть проводити консультації, тренінги та навчання, про які можна дізнатися на телеграм-сторінці закладу.

Адреса Сімейного центру «Твоя опора»: Ворзель, Ворзельська 24

Тел: +380 67 1111 800

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському районі пройде велозаїзд із 67-річним волонтером Якубом Кепкою

Якуб Кепка – морський піхотинець та ветеран з Канади. 20 років тому чоловік втратив ногу і ходить на протезі. Він здійснює 900-кілометровий велопробіг з Кракова...

Загинув бучанець Олександр Безсмертний

Олександр був тяжко поранений під час ракетного обстрілу в Полтаві 3 вересня. Там він проходив військову підготовку. У чоловіка залишилися маленька донечка, дружина, брат і...

Судитимуть військовослужбовця рф, який вбив жінку під час окупації Бучі

За інформацією слідчих Нацполіції, на початку березня 2022 року 5 російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі. Погрожуючи зброєю, привели її у захоплений будинок,...

У Бучі відбудеться ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 7 вересня, з 8:30 Де: парк Слави, вул. Левка Лук'яненка Організовує ярмарок команда волонтерів «Бурундуки». На вас чекає: гарний настрій, домашня випічка (тортики, печиво), прохолодні напої....

Школярі з Гостомеля зібрали 88 000 грн для ЗСУ

У Гостомельському ліцеї №1 пройшла одноденна благодійна акція «Замість квітів – допомога армії», приурочена до Дня знань. Про це повідомили у ГСВА. Батьки, вчителі та...

У Білогородці знайшли гончарний горн 17 століття

30 серпня експедиція Інституту археології НАН України знайшла залишки гончарного посуду козацької доби. Про це повідомили у відділі культури Білогородської сільської ради. За словами археологів,...
Рекламаspot_img