Проєкт передбачає створення енергетичного кластера з виробництва зеленого водню та його перероблювання в аміак. Він забезпечить роботою 3 000 осіб.
Українсько-польсько-японський проєкт у Бучанській міській раді анонсували у травні 2023 року.
Наразі він залишається на початковій стадії підготовчих робіт. Про це повідомили на сайті Pulz Biznesu.
Учасниками проєкту є українська інженерна компанія «ЮТЕМ» («Південтеплоенергомонтаж»), японська «Tsubame» і польська «Hynfra», яка реалізує подібний проєкт у польському місті Сянік, що недалеко від Перемишля.
Зараз відбувається збір документації й розробка техніко-економічного обґрунтування, тобто проєкт все ще перебуває на етапі планування та пошуку фінансування. До початку фактичного будівництва справа не дійшла. Ключовим питанням на цей час є угода з урядом у Токіо, який фінансуватиме доопрацювання технічної документації. Потім консорціум подасть заявку на отримання коштів для реалізації проєкту. Очікується, що гроші нададуть влада Японії та міжнародні фінансові установи.
«Зелену промислову зону в Бучі обов’язково збудують. Ми дуже хотіли б, щоб проєкт був введений в експлуатацію у 2029 році. Але воєнні умови можуть відстрочити цю дату», – сказав Томохо Умеда, президент і засновник «Hynfra».
Успіх проєкту також залежатиме від доступності дешевої енергії, але Україна має хороші передумови для цього завдяки атомній енергетиці та потенціалу відновлюваних джерел енергії.
Нагадаємо, що у Бучі також створять індустріальний парк «КИТ» для переробної промисловості.