Субота, 27 Липня, 2024
24.2 C
Bucha
ThebuchacityБучаЯк впоратися зі стресом та покращити свій психологічний стан

Як впоратися зі стресом та покращити свій психологічний стан
Я

Нинішні умови життя під час війни в країні – це вже стрес. А коли відбувається масований ракетний обстріл, як нещодавно 2 січня, то часто виникають такі емоції як страх, тривога, паніка. 

І це цілком нормально – пояснює практикуюча психологиня Марія Тимошенко.

– Відчувати негативні емоції: страх, тривогу, паніку, хвилювання під час обстрілів – це нормальні відчуття на ненормальні обставини.

– Як зменшити рівень стресу, який люди отримують під час обстрілів, повітряної тривоги?

– Психіка у кожної людини різна і тому кожен по-різному сприймає обставини, які відбуваються навколо. Одні реагують на сигнал повітряної тривоги і відчувають велику тривожність, інші можуть бути досить спокійними, перебуваючи під час обстрілів не в укритті. Тому якщо людина відчуває себе безпечніше в укритті, це знижує рівень її тривожності, то варто спускатися в укриття.

– Як допомогти людині, яка знаходиться у стані стресу?

– Якщо у людини шокова травма, наприклад, через обстріли та влучання у будинок, у неї паніка, тремор… У такому разі людина сприймає навколишнє середовище неадекватно, вона не усвідомлює, що відбувається навколо. До людини потрібно підійти і запитати, чим можна допомогти. Важливо бути поруч, потримати за руку, якщо людина не проти. 

– До речі, які є прості техніки для зняття стресу?

– Якщо у людини  панічна атака – дієва техніка 5-4-3-2-1, яка допомагає переключити увагу і переорієнтувати свідомість на цей час, що і дозволяє прибрати зацикленість на загрозливих і тривожних думках за допомогою п’яти органів почуттів: зору, дотику, слуху, нюху та смаку. 

Знайти і звернути увагу на 5 «речей», які бачите навколо себе. Наприклад: автомобіль, дерево, стовп, лавочка, кіт. Потім знайти і звернути увагу на 4 «речі», яких можна доторкнутися. Наприклад: вікно, виделка, волосся, одяг, монета. Далі 3 «речі», що можна почути: музика, шум автомобіля, спів птахів. 2 речі, які можна відчути по запаху: парфуми, їжа. Та 1 річ, яку можна спробувати: цукерка.

Рекомендую починати і закінчувати вправу з дихальної техніки 4×7. Рахуємо 1, 2, 3, 4 – вдих, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 – видих. Видих має бути довший, ніж вдих. Тому що людина і так вдихне, бо це безумовний рефлекс, а видихати забуває. Подовжений видих нормалізує рівень тривожності і запускає відділ нервової системи, який відповідає за заспокоєння. 

Відомо, що довготривалий стрес на організм має негативний вплив. Як зрозуміти коли варто звернутися за допомогою до психолога?

– Все дуже індивідуально, і залежить наскільки організм людини відновлюється після стресової ситуації. Якщо у людини нормальна стресостійкість, то вона після стресу, завданими, наприклад, обстрілами, здатна сама себе стабілізувати. 

Допомагають вийти із стресу та відчути полегшення: техніки дихання, спілкування (важливо виговоритися і поділитися своїми почуттями), фізичні вправи чи медитація. 

Звичайно, якщо людина не має таких навичок, то вона заглиблюється у свій стан панічних атак, тривоги, страху, негативні думки. 

Серед ознак, що людині варто звернутися до психолога, є тілесні реакції. Коли людина довго відчуває певну емоцію, наприклад, тривогу, яка не проходить, то у її тілі з’являється заціпеніння, ступор, тремтіння, тремтить голос.

Під час війни ми живемо у постійному стані стресу. Організм всіх українців, і дітей, і дорослих, навіть тих, хто виїхав і проживає за межами України, і не перебуває фізично під обстрілами, всі мають стрес. 

Важливо підтримувати один одного та шукати джерела підтримки, щоб витримати, вистояти і перемогти ворога. Бережіть себе та своїх рідних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img