Понеділок, 4 Березня, 2024
8.7 C
Bucha
ThebuchacityБучаЯк впоратися зі стресом та покращити свій психологічний стан

Як впоратися зі стресом та покращити свій психологічний стан
Я

   Час на читання -  4 хвилини

Нинішні умови життя під час війни в країні – це вже стрес. А коли відбувається масований ракетний обстріл, як нещодавно 2 січня, то часто виникають такі емоції як страх, тривога, паніка. 

І це цілком нормально – пояснює практикуюча психологиня Марія Тимошенко.

– Відчувати негативні емоції: страх, тривогу, паніку, хвилювання під час обстрілів – це нормальні відчуття на ненормальні обставини.

– Як зменшити рівень стресу, який люди отримують під час обстрілів, повітряної тривоги?

– Психіка у кожної людини різна і тому кожен по-різному сприймає обставини, які відбуваються навколо. Одні реагують на сигнал повітряної тривоги і відчувають велику тривожність, інші можуть бути досить спокійними, перебуваючи під час обстрілів не в укритті. Тому якщо людина відчуває себе безпечніше в укритті, це знижує рівень її тривожності, то варто спускатися в укриття.

– Як допомогти людині, яка знаходиться у стані стресу?

– Якщо у людини шокова травма, наприклад, через обстріли та влучання у будинок, у неї паніка, тремор… У такому разі людина сприймає навколишнє середовище неадекватно, вона не усвідомлює, що відбувається навколо. До людини потрібно підійти і запитати, чим можна допомогти. Важливо бути поруч, потримати за руку, якщо людина не проти. 

– До речі, які є прості техніки для зняття стресу?

– Якщо у людини  панічна атака – дієва техніка 5-4-3-2-1, яка допомагає переключити увагу і переорієнтувати свідомість на цей час, що і дозволяє прибрати зацикленість на загрозливих і тривожних думках за допомогою п’яти органів почуттів: зору, дотику, слуху, нюху та смаку. 

Знайти і звернути увагу на 5 «речей», які бачите навколо себе. Наприклад: автомобіль, дерево, стовп, лавочка, кіт. Потім знайти і звернути увагу на 4 «речі», яких можна доторкнутися. Наприклад: вікно, виделка, волосся, одяг, монета. Далі 3 «речі», що можна почути: музика, шум автомобіля, спів птахів. 2 речі, які можна відчути по запаху: парфуми, їжа. Та 1 річ, яку можна спробувати: цукерка.

Рекомендую починати і закінчувати вправу з дихальної техніки 4×7. Рахуємо 1, 2, 3, 4 – вдих, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 – видих. Видих має бути довший, ніж вдих. Тому що людина і так вдихне, бо це безумовний рефлекс, а видихати забуває. Подовжений видих нормалізує рівень тривожності і запускає відділ нервової системи, який відповідає за заспокоєння. 

Відомо, що довготривалий стрес на організм має негативний вплив. Як зрозуміти коли варто звернутися за допомогою до психолога?

– Все дуже індивідуально, і залежить наскільки організм людини відновлюється після стресової ситуації. Якщо у людини нормальна стресостійкість, то вона після стресу, завданими, наприклад, обстрілами, здатна сама себе стабілізувати. 

Допомагають вийти із стресу та відчути полегшення: техніки дихання, спілкування (важливо виговоритися і поділитися своїми почуттями), фізичні вправи чи медитація. 

Звичайно, якщо людина не має таких навичок, то вона заглиблюється у свій стан панічних атак, тривоги, страху, негативні думки. 

Серед ознак, що людині варто звернутися до психолога, є тілесні реакції. Коли людина довго відчуває певну емоцію, наприклад, тривогу, яка не проходить, то у її тілі з’являється заціпеніння, ступор, тремтіння, тремтить голос.

Під час війни ми живемо у постійному стані стресу. Організм всіх українців, і дітей, і дорослих, навіть тих, хто виїхав і проживає за межами України, і не перебуває фізично під обстрілами, всі мають стрес. 

Важливо підтримувати один одного та шукати джерела підтримки, щоб витримати, вистояти і перемогти ворога. Бережіть себе та своїх рідних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Чи скасували 8 Березня в Україні?

Наразі офіційного рішення про повне скасування 8 березня як Міжнародного жіночого дня не існує. 14 лютого 2023 року депутати Верховної Ради України запропонувала внести до...

Чи змінився радіаційний фон Бучі та Київщини після окупації?

Після того як російські війська були в окупованій території виникли загроза та побоювання щодо підвищення радіаційного фону для мешканців прилеглих територій. Thebuchacity поцікавилося даним питанням...

Які зміни чекають на транспортну інфраструктуру Київщини

Її хочуть зробити сучасною, комфортною, безпечною та економічно привабливою. Про це наголосив голова Київської ОДА Руслан Кравченко під час зустрічі із південнокорейськими партнерами. Київщина спільно з...

У Бородянці відбулась зустріч з головами окупованих громад

Про це повідомляє Бородянська селищна голова Ірина Захарченко. На зустріч запросили: керівника Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації; керівника Новопсковської СВА Старобільського району; голову Мангушської селищної ради Маріупольського району; голову Нікольської...

Американський «мисливець за нацистами» відвідав Бучу

Про це інформує Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Елі Розенбаум, відомий своєю діяльністю у сфері пошуку та переслідування нацистських військових злочинців. Зараз очолює команду...

У Бучі відбудеться фінансово-психологічний тренінг «Життєвий капітал»

Коли: 1 березня, 12:00-15:00 Де: Буча, бул. Богдана Хмельницького, 19, клуб «Дівчата» У програмі: Ведення обліку власних доходів та витрат Формування «фінансової подушки безпеки» Ведення переговорів з бізнес-партнерами Управління власними...

Бучанець Євгеній Прокопчук отримав орден «За Мужність»

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко особисто вручив державні нагороди воїнам Бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж». Серед відзначених нагородами і наш земляк Євгеній...
Рекламаspot_img