Субота, 27 Липня, 2024
23 C
Bucha
ThebuchacityБучаБуча: хто, як і за скільки відновлює пошкоджене житло

Буча: хто, як і за скільки відновлює пошкоджене житло
Б

Буча відновлюється досить швидкими темпами, порівняно з іншими містами та селищами. Втім, не без проблем. Чому так? Thebuchacity зібрало інформацію з різних джерел.

У Бучі активно оновлюється житловий фонд: наразі по місту відновлюють понад 10 багатоповерхових будинків. Ремонтують, утеплюють, замінюють вікна (часом, вдруге – прим. авт.) та оновлюють навіть ті будинки, що не були пошкоджені.

Загалом, у місті було зруйновано або пошкоджено 861 приватний будинок, 122 багатоквартирні будинки та 875 господарських будівель.

Позитивний факт, що наразі у Бучі багатоквартирні будинки, що були значно пошкоджені, вже відновлені або почали відновлювати. Проте, це зовсім не означає, що їх власники квартир повернулися до своїх осель.

Серед «відновлених» – і ті будинки, які зробили лише ззовні. Або ті, що мали вже доробити, але з різних причин роботи призупинені чи затягуються.

Яким чином обирають будинок, який має бути у першу чергу відремонтований?

Це те питання, яке виникає у багатьох мешканців міста. Особливо у тих людей, чиє житло зруйноване або було пошкоджене і досі не відновлене. Журналісти Thebuchacity поставили його у запиті до Бучанської міської ради (далі – БМР) та Київської обласної державної адміністрації (далі – КОДА).

«Критерії вибору будинків для відновлення визначаються відповідними програмами та обсягами фінансування на певний момент часу. У першу чергу виконувалися протиаварійні роботи, роботи з ремонту покрівель, заміни віконних конструкцій, відновлення комунікацій», – зазначив у відповіді заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько.

«Перелік потенційних та пріоритетних житлових будинків, які потребують повного відновлення формувалися територіальними громадами та подавалися до Департаменту регіонального розвитку КОДА з урахуванням пріоритетних категорій громадян, які мають бути у першу чергу забезпечені житлом. Це сім’ї загиблих та/або поранених внаслідок війни, учасників бойових дій, багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, люди літнього віку, вагітні, особи з інвалідністю», – про це повідомив у відповіді на запит перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

За чий кошт відновлюють пошкоджене житло?

Ремонтні роботи житлової інфраструктури здійснюються за кошти Державного бюджету: по програмах фонду ліквідації наслідків збройної агресії, єВідновлення, Фонду енергоефективності «Віднови ДІМ».

Також відновлюється житло коштом місцевого бюджету. Зокрема, за рахунок міжбюджетних трансферів, коштів приватних фізичних та юридичних осіб, благодійних та інших організацій. Наприклад, це програма Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ), Глобальна місія з розширення прав і можливостей GLOBAL EMPOWERMENT MISSION.

Тому замовниками будівництва можуть виступати органи місцевого самоврядування, департамент регіонального розвитку КОДА, служба відновлення Київської області, власники будинків.

Буча, вул. Польова, 26

Які будинки відновлять до кінця 2023 року, і чи відновлять?

«На 2023 рік було передбачено фінансування на відновлення 18 багатоквартирних житлових будинків по програмі фонду ліквідації наслідків збройної агресії у складі Державного бюджету України.

Окремо ведеться робота щодо фінансування утеплення фасадів 49 житлових будинків через Фонд енергоефективності «Віднови ДІМ», де кошти надаються на відновлення тих будинків, у яких створені Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)», – таку інформацію Thebuchacity отримало з БМР.

Буча, оновлення утеплення будинків у Склозаводському мікрорайоні

Раніше у Бучанській міській раді повідомили, що до кінця 2023 року зроблять капітальний ремонт у 5 багатоповерхівках міста. Йшлося про будинки, що знаходяться у центрі міста та були пошкоджені під час бойових дій:

·       Нове шосе, 5

·       Енергетиків, 2

·       Києво-Мироцька, 104-Б

·       Захисників України (Вокзальна), 101

·       Нове шосе, 11

Головним замовником проєктів відбудови у Бучі став Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації. Всі 5 будинків потрапили до переліку об’єктів, які відновлюють за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (Державний бюджет).

Проаналізуємо детальніше, у якому стані був, є зараз і яким має стати кожен з них.

Буча, Леха Качинського, 4-А

Нове шосе, 5

Будинок, який зазнав артилерійських обстрілів ще на початку повномасштабного вторгнення, був з вибитими вікнами, пошкодженим міжповерховим перекриттям. У ньому вигоріли декілька квартир, були пошкоджені інженерні мережі.

Минулого року у будинку замінили дах, декому з мешканців вікна та всі вікна у під’їздах.

Після проведення тендеру з очікуваною вартістю 33 559 120,40 гривень, участь в якому взяли фірми ТОВ «Нідком», ТОВ «Українська будівнича компанія» та ТОВ «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ», було визначено підрядну організацію, яка здійснюватиме капітальний ремонт з підсиленням несучих конструкцій, розпочалися роботи з відновлення будинку.

ТОВ «Нідком» до тендеру не допустили, так як у них був відсутній 1 документ (електронний підпис) з 77 необхідних документів. Інші дві компанії надали всі необхідні документи.

Перемогу у тендері здобуло підприємство зі столиці ТОВ «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ». Підрядник з невеликим досвідом роботи (організація створена 14.11.2022) почав виконувати капітальний ремонт будинку.

На капітальний ремонт та реконструкцію в будинку виділено понад 26 237 500 гривень, хоча пропозиція ТОВ «Українська будівнича компанія» була на 1 237 500 гривень менша. Відповідно до отриманої відповіді на запит до КОДА від 15.11.2023 року, Фондом ліквідації наслідків збройної агресії профінансовано: 7 871 250,00 гривень.

Що повинні зробити:

·       Підсилення метало-несучих конструкцій стін

·       Утеплення цокольної частини

·       Косметичний ремонт у підвальних приміщеннях

·       Оздоблення під’їздів

·       Заміну вікон та балконних конструкцій

·       Утеплення та оздоблення фасаду будинку

·       Капітальний ремонт 4 квартир

Олександр Завідей, начальник дільниці, розповідає:

«Під час реконструкції виникли додаткові роботи, які у проєкт не були внесені. Відповідно, на них не закладений кошторис. Ми не знали про роботи з додатковим укріпленням. Також не було зазначено про ремонт ще 2 квартир. Тому проєкт коригується у процесі робіт. Зараз кошторис на експертизі».

Що вже зробили:

·       Демонтаж пошкоджених перекриттів

·       У процесі роботи додаткове підсилення

·       Почали ремонт у під’їздах та підвальних приміщеннях

·       Замінюють балконні конструкції

·       Триває утеплення фасаду

Що кажуть мешканці будинку

Загалом, люди задоволені ремонтними роботами по їхньому будинку. Є комунікація з підрядною організацією. Щотижня проводяться зустрічі, під час яких обговорюють процес ремонтних робіт.

Коли мешканці дізналися про те, що проєктом передбачена заміна вікон, то дуже здивувалися. Адже минулого року вже замінювали вікна. Також у багатьох мешканців попередньо встановлені гарні сучасні вікна, тому люди відмовляються замінювати їх. А ще відмовляються замінювати вікна тому, що їм не роблять відкоси.

Також мешканці дізналися про ремонт у під’їздах, який не включає заміни старої проводки. З цими питаннями почали звертатися до підрядника.

Дійшли згоди, що вікна замінять поквартирно, лише тим, у кого пошкоджені або старі (і відкоси зроблять). А кошти, які мали витратити на заміну вікон, спрямують на інші необхідні роботи. Серед яких заміна проводки, косметичний ремонт квартир, які не були включені у проєкт одразу.

Ольга, жителька будинку

«Моя квартира не постраждала під час бойових дій, але мене, як жительку міста та будинку, хвилює та цікавить питання, що стосуються відбудови та ремонту. Особисто у мене виникає таке питання, наскільки ефективно зараз утеплювати весь будинок та оздоблювати фасад будинку, якщо люди ще чекають на відновлення постраждалих квартир?

Звичайно, дуже добре, що весь будинок оновлюють. Сподіваюся, що після утеплення, у квартирі стане тепліше. Будинок не новий, і в під’їздах вже потрібно було зробити ремонт. Нам почали ремонт у під’їздах. Але знову ж таки, наскільки ефективно його робити без заміни старої проводки, яка часто виходить з ладу?

Нарікань щодо роботи працівників компанії, що виконують ремонтні роботи, не маю – видно, що працюють».

Поки журналісти Thebuchacity збирали матеріал, сталося те, що обурило та підірвало довіру людей. 17 листопада у під’їздах замінили нові пластикові вікна, які встановили на початку року, на нові, трішки іншого розміру. Причина – профіль вікон вужчий, тому мінеральна вата, якою утеплюють будинок, закриває скло. Працівники сказали, що вікна, які зняли, будуть ставитися в інших будинках.

Щодо терміну здачі будинку – планують здати вчасно, але точної дати ще назвати не можуть.

Енергетиків, 2

Робітники цієї ж компанії «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ» продовжують виконувати ремонтні роботи ще одного будинку у Бучі, по вулиці Енергетиків, 2. 

У 5-поверховий будинок влучили снаряди під час бойових дій у Бучі. У будинку пошкоджені комунікації. Верхні поверхи вигоріли, а 2 під’їзди залило водою.

Минулого року у будинку замінили дах та відбудували пошкоджені верхні поверхи. Замінювали вікна. Почали робити ремонт у під’їздах. Ззовні складалося враження, що житло придатне для проживання. Чому ж тоді люди досі не можуть повернутися у свої домівки?

Перші роботи з усунення аварійності виконувало ТОВ «Нідком». Договір з яким був укладений без використання системи Prozorro, тому інформації про об’єми робіт та ціни договорів у відкритому доступі немає. 

Влітку був проведений тендер на продовження ремонтних робіт у будинку. Серед учасників тендеру – ТОВ «Нідком», ТОВ «Будівельна фірма «ІНТЕРЛЮКСБУД» та ТОВ «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ».

Перевагу надали останньому. Як обмовився один із працівників, «допомагають» попередникам. 

На реконструкцію фасаду будинку виділили 9 493 206,52 грн.

Що повинні зробити:

·       Теплоізоляцію та оздоблення фасаду будинку

·       Заміну вікон та балконів

Наразі триває заміна балконних конструкцій та утеплення всього фасаду будинку.

«Роботи залишилося небагато (60% зроблено). Тому по терміну договору встигаємо», – коментує ситуацію по Енергетиків, 2 керівник дільниці.

Що кажуть мешканці будинку

Пані Ганна з 3 поверху розповідає про стан своєї квартири та найближчі плани по відновленню оселі:

«Квартира повністю була затоплена, всі речі, стіни, підлога попсувалися. Все в грибку. Живу у родичів. З ремонтом будуть допомагати рідні. Вже отримала грошову компенсацію у розмірі 200 000 грн на матеріали».

Тимофій, який також має житло у цьому будинку, у схожій ситуації. Квартиру затопило, всі стіни у плісняві. Чоловік отримав на рахунок кошти з програми єВідновлення.

Втім, не всі мешканці пошкоджених квартир отримали виплати на ремонт. Дехто лише подав заявку на програму єВідновлення або займається оформленням необхідних документів для цього.

Те, що будинок утеплюють, мешканці реагують позитивно. Сподіваються і на завершення недороблених чи неякісно зроблених моментів.

Мешканці розповідають, як поспіхом минулого року замінювали вікна, які не підходили по розміру, багато з яких навіть нормально не відкриваються.

У під’їздах призупинено ремонтні роботи, а у квартирах першого під’їзду і досі відсутнє газопостачання.

Пані Галина проживала цьому будинку разом із своїм сином, у якого інвалідність, нині мешкає у модульному будинку.

«Наш будинок почали відновлювати ще минулого року, але квартири всередині ніхто не ремонтував. Наша квартира вся у плісняві та все майно пошкоджене. Подали у Дію на виплату компенсації грошей на ремонт. Ще нічого не отримали. Чекаємо і дуже сподіваємося, що зможемо повернутися у свою квартиру.

Також зверталися до будівельників, щоб під час ремонту облаштували спуск, який буде зручним для людей з інвалідністю. Адже мій син у візку, хотілося б, щоб під час ремонтних робіт враховували потреби людей».

Відповідно договору від 15 серпня 2023 року календарний графік виконання робіт з реконструкції будинку розрахований на 4,5 місяця.

Києво-Мироцька, 104-Б 

На початку повномасштабного вторгнення внаслідок обстрілів будівля значно постраждала. Були частково зруйновані стіни, перекриття, горище та покрівля, пошкоджені внутрішні приміщення, в тому числі інженерні мережі, вибиті вікна і двері.

Довго вирішувалася доля будинку: зносити повністю чи лише пошкоджену частину. Восени 2022 року був відремонтований дах та законсервовано пошкоджену частину до капітального ремонту.

Врешті-решт будинок вирішили відновлювати. Він потрапив до обласної програми відновлення. Реконструкція відбувається за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 

Тендер з очікуваною вартістю 35 324 067 гривень на капітальний ремонт та реконструкцію будинку виграло ТОВ «БК-БУДГРУП». Єдиним суперником на торгах було ТОВ «Нідком», але пропозиція ТОВ «БК-БУДГРУП» виявилася нижчою на 2 733 069,5 гривень.

ТОВ «БК-БУДГРУП» київська компанія, що працює у сфері будівництва понад 8 років. Останні 5 років у судових справах участі не брала.

Вартість робіт по будинку Києво-Мироцька, 104-Б розрахована на 32 326 118 гривень.  Відповідно до отриманої відповіді на запит до КОДА від 15.11.2023 року, Фондом ліквідації наслідків збройної агресії профінансовано: 1 324 044,76 гривень.

Що повинні зробити:

·       Демонтаж та підсилення

·       Ін’єктування (укріплення) фундаменту

·       Монтаж цегляних перегородок

·       Ремонт місць загального користування (під’їзди, підвали)

·       Косметичний ремонт в квартирах першого та другого під’їздів

·       Заміну вікон, дверей

·       Утеплення та оздоблення фасаду будинку

·       Роботи з відновлення комунікацій (тепло-, водопостачання, електрика – у місцях, де були пошкоджені).

Роботи з капітального ремонту будинку активно тривають. Втім, закінчити їх до початку 2024 не вдасться. Договір з підрядником був підписаний 22 серпня 2023 року, роботи з реконструкції та відновлення будинку розраховані на 5 місяців.

«Роботи багато, а по ходу їх виконання випливають пошкодження, які не були вказані у проєкті та які потрібно виконати. Питання виникли по перекриттях, каналізації», – пояснює керівник дільниці Валерій Ятченко.

Що вже зробили:

·       Демонтаж пошкоджених частин будівлі

·       Підсилення будівлі

·       Триває теплоізоляція фасадів

·       Замінили вікна

·       Розпочали ремонт у під’їздах

Всі квартири 1 і 2 під’їздів повинні відновити, а саме зробити косметичний ремонт: стяжку, штукатурку, встановити вікна, вхідні двері і відновити комунікації (електропроводку, водопостачання, каналізацію). Капітального ремонту квартир згідно закладеного кошторису – не буде.

Про те, що одразу не всі пошкоджені квартири включили до проєкту, нам розповів мешканець будинку Олександр. Чоловік входить до складу ініціативної групи, яка займається питаннями відновлення пошкодженого будинку, в якому він раніше також жив.

Наразі питання вирішено: після проведеної комісії всі квартири першого та другого під’їздів додали до переліку косметичного відновлення.

Втім існує розбіжність між словами мешканців та підрядника. Підрядник пояснив це так, що не було доступу до квартир, тому квартири не включили одразу у кошторис.

«Взагалі на будинок, який має значні пошкодження, виділили невелику суму коштів. Тому зрозуміло, що аби зробити кожному у квартирі капітальний ремонт, грошей не вистачить. Коли будинок переведуть із статусу аварійного – у житловий, ми зможемо подати заявку в Дію на отримання компенсації на ремонтні роботи», – пояснює Олександр, який слідкує за процесом відбудови.

Очевидно, що до кінця 2023 року бучанці не повернуться у свої квартири. Про що знають власники житла і намагаються спокійно реагувати. Кажуть, добре, що взагалі почали відновлювати, це вже зрушило будинок із «підвішеного» стану.

«Говорити про те, як швидко чи повільно відбувається відбудова під час війни, думаю, не варто. Наскільки якісно, також важко сказати, адже роботи ще тривають, – ділиться Сергій, який до початку повномасштабного вторгнення мешкав з сім’єю у будинку. – Більше дратує сам процес оформлення документів, що змушує зайвий раз хвилюватися та бігати з папірцями. Досі приходять платіжки на мою квартиру, яка наразі визнана непридатною для проживання».

Хочеться вірити у відповідальне ставлення підрядника до ремонтних робіт. Але все ж краще час від часу перевіряти на місці процес відновлення: матеріали, якість виконання, поцікавитися наступним етапом робіт.

Захисників України (Вокзальна), 101

9-поверховий будинок було пошкоджено ворожими снарядами, через що він загорівся. Внаслідок пожежі вигоріли квартири.

Влітку 2023 року будинок потрапив до обласної програми з відбудови. У процесі закупівлі робіт з відновлення будинку за тендером з очікуваною вартістю 94 222 792 гривень взяли участь 3 компанії: ТОВ «Будівельно-інвестиційна група «АТЛАНТ», ТОВ «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ» та ТОВ «Нідком». 

ТОВ «Будівельно-інвестиційна група «АТЛАНТ» пропонували відновити будинок за  82 499 000,00 гривень, ТОВ «ТАЙМ ІНЖИНІРИНГ» за 82 500 000,00 гривень, ТОВ «Нідком» за 91 028 321,87 гривень. У результаті торгів перевагу надали ТОВ «Нідком».

Відповідно до отриманої відповіді на запит до КОДА від 15.11.2023 року, Фондом ліквідації наслідків збройної агресії профінансовано: 27 308 496,56 гривень.

ТОВ «Нідком» зареєстрована у 2017 році, нинішнє місце реєстрації – в Борисполі. За останній рік сума державних тендерів (за даними програми Youcontrol) у «Нідком» складає понад 900 млн грн.

«Нідком» багатьом відома компанія, діяльність якої пов’язують із заступником голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Миколою Поворозником. Про що з’ясували під час розслідування журналісти Bihus.Info.

А в Бучі «Нідком» набула популярності по кількості об’єктів, за які бралася і досі активно береться відновлювати. 

Нарікань додає і якість робіт фірми. До прикладу – реконструкція та ремонт пошкодженого будинку по вулиці Гмирі, 2. Відповідно договору будинок вже має бути відновленим, по факту – реконструкція відбувалася періодично і досі мешканці будинку просять усунути недоліки та доробити проблемні моменти.

У 2022 році ТОВ «Нідком» за замовленням КОВА робили поточні ремонти пошкоджених, внаслідок бойових дій, житлових багатоповерхівок у Бучі. З чималим переліком багатоквартирних будинків та міських закладів можна ознайомитися на сайті КОВА у Каталозі відновлення Київщини за 2022 рік. 

«Нідком» – одна з компаній, яка замінювала вікна, двері, ремонтувала дахи. Проаналізувавши якість робіт та відгуки людей, є підозра, що кошти використані неефективно.

Про це також свідчить досудове розслідування кримінального провадження, що здійснюється Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Київській області, де ТОВ «Нідком» є головним фігурантом.  

Редакція знайшла в судовому реєстрі ухвалу Святошинського районного суду міста Києва, у якій зазначається про розкрадання великої суми грошей, які були виділені на відновлення житлових будинків. Правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування кримінального провадження, що стосується привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

В клопотанні йдеться, що службові особи Бучанської міської ради з вересня по грудень 2022 року здійснювали закупівлю робіт по ремонту та відновленню пошкоджених житлових будинків у Бучі на загальну суму понад 100 млн грн. Станом на січень 2023 ці роботи оплачені на 90%. Зокрема, були укладені договори з ТОВ «Нідком»: 10 договорів на загальну суму понад 60 млн грн.

Також повідомляється, що керівником ТОВ «Нідком» з відома службових осіб Бучанської міської ради та Департаменту регіонального розвитку КОВА до актів приймання виконаних підрядних робіт вносились неправдиві дані щодо вартості та обсягів проведених робіт. Різниця між документальною та фактичною вартістю переводилась в готівку (без фактичного постачання товарів) або у результаті завищення вартості та обсягів придбання будівельних матеріалів та підрядних робіт.

Наразі триває досудове слідство.

Попри те, що ТОВ «Нідком» фігурує у кримінальних справах та має сумнівну репутацію, підприємство продовжує вигравати тендери та працювати у Бучі та інших населених пунктах.

Серед об’єктів, де зараз виконують роботи з відновлення та ремонту працівники з «Нідком», будинок Захисників України (Вокзальна), 101.

Що повинні зробити:

·      Демонтаж пошкоджених частин будівлі

·     Підсилення міжповерхового перекриття

·     Влаштування нових інженерних мереж

·      Утеплення всього фасаду будинку

·      Заміна вікон та балконів (з урахуванням робіт з відкосами)

· Капітальний ремонт 4 квартир (із встановленням ванни, пральної машинки, унітазу, раковин та зміщувачів)

·       Ремонт під’їздів

Що вже зробили:

·   Демонтаж пошкоджених частин та підсилення

·   Закінчують роботи із заміни вікон та балконів

·   Замінюють пошкоджені внутрішні комунікації

·   Утеплюють фасад будинку

Що кажуть мешканці будинку

Мешканці скаржаться на незадовільний процес робіт: ставлять вікна не того розміру, дірки між стіною та вікном заповнюють піною, відмовляються робити відкоси, кладуть утеплювач на стіну, навіть не обробивши пошкоджену ділянку. 

Після скраг власників квартир, працівники деякі погрішності виправили. Також жителі звертають увагу і обурюються, що матеріали для будівництва (мінвата, вікна) лежать по всьому двору та мокнуть під дощем, снігом. 

Також не зрозуміло, хто відповідальний на дільниці. Адже різні працівники з різних організацій, які як субпідрядні підприємства також задіяні у відбудові і працюють на «Нідком».

Під час перевірки будівництва комісія КОВА виявила різні порушення на об’єкті. Зокрема, відсутність належного огородження на об’єкті та зафіксувала недостатню кількість працівників. 

Після перевірки підрядник встановив при вході до під’їздів тимчасові захисні огородження. Та досі немає стенду з інформацією про те, коли розпочалися роботи на об’єкті, хто виконує, як виглядатиме будинок після відновлення та головне – коли закінчаться роботи.

До речі, додзвонитися у офіс ТОВ «Нідком» не вдається. Зустріти керівника об’єкта на робочому місці біля будинку Захисників України (Вокзальна), 101 нам теж не вдалося. Попри це предстваник ТОВ «Нідком» Валерій прокоментував у сюжеті БМР від 9 листопада, що вже зробили монтажні роботи по перекриттю плит на монолітні ділянки, виконали інженерну розводку та звернув увагу, що  підрядник враховує побажання мешканців. Йшлося про відкоси, які будуть робити тим, у кого замінювали вікна.

Очевидний факт, що до кінця 2023 року ремонтні роботи у будинку не встигнуть закінчити навіть ззовні. Майже половина будинку ще не утеплена.

Нове шосе, 11

Багатоквартирний будинок на 9 поверхів також було пошкоджено внаслідок обстрілів під час окупації Бучі. Через влучання снаряда сталося пошкодження опорної частини будинку.

18 травня 2023 року Бучанська міська рада замовила капітальний ремонт пошкоджених частин у будинку по Нове шосе, 11 та уклала договір з ТОВ «Нідком» на суму 10 961 380,41 грн.

Були профінансовані роботи для збереження конструкції: підсилення фундаменту та стін. Також мали замінювати балкони, вікна, двері.

Що кажуть мешканці

Мешканці будинку Нове шосе, 11, з якими нам вдалося поспілкуватися, не дуже знали, які саме роботи виконували.

«Пропонували замінити вікна. Ми відмовилися. У нас нормальні вікна, а кому ставлять нові, то не роблять відкоси. Яка компанія виконувала роботи, не цікавилася. Не розберу, чи ще щось будуть ремонтувати, чи вже закінчили. Адже працівників вже давно не видно», – розповідає пані Марія.

Світлана, мешканка будинку Нове шосе, 11 ділиться: «Почали замінювати вікна та роботи по фасаду будинку. Хто виконує роботи, не знаю. Останнім часом не видно працівників. Моя квартира не постраждала, а замінювати свої пластикові вікна на нові – я відмовилася, не бачу у цьому потреби. Також знаю, що сусіди відмовляються замінювати вікна, тому що не роблять відкоси, не встановлюють підвіконня». 

У середині вересня на Prozorro було оголошено тендер капітальний ремонт будинку. Учасниками були 2 компанії: ТОВ «Нідком» та ТОВ «Смарт універсал груп». Втім, торги не відбулися через відсутність пропозицій.

У жовтні знову повідомили про проведення тендеру з очікуваною вартістю 34 622 465,60 гривень на реставрацію будинку. Подали документи на участь ТОВ «Смарт універсал груп» та ТОВ «Будівельна компанія «Еліт». З нижчою пропозицією на 182 150,2 гривень перемогла остання.

Закарпатська компанія «Еліт» має досвід роботи у будівництві 16 років. Роботи у Бучі ще не розпочинали. Вартість робіт розраховано на 31 987 616,86 грн.

Що повинні робити:

·        Демонтаж та підсилення

·        Ін’єктування (укріплення) фундаменту

·        Гідроізоляцію

·        Оздоблення приміщень

·        Покрівлю

·        Блискавкозахист

·        Утеплення та оздоблення фасаду

·        Роботи із налагодження комунікацій

Термін виконання – понад 4 місяці. Про початок ремонтних робіт підрядник обіцяв повідомити.

На сьогодні існує значна кількість приватних будинків та квартир, що не були відновлені, а власники житла ще не отримали компенсацію. Thebuchacity зверталися за коментарем до головного архітектора Бучанської міської ради Вадима Наумова 6, 7, 15 та 21 листопада. 6 листопада вдалося поспілкуватися, розказати нашу мету і домовитися про бесіду. Але, на жаль, пан Наумов не знайшов часу для роз’яснень про деталі процесу відбудови у Бучі.

На 2024 рік у Бучі планується відновлення ще понад 18 багатоквартирних житлових будинків. Реалізація планів щодо капітального ремонту будинків залежить від наявності фінансування.

Відбудова будинків – це складний і важливий процес. Особливо у нинішніх умовах – під час війни. Тема відбудови наразі є однією з ключових та важливих сфер, за якою активно стежать та яку контролюють представники різних сфер. Це своєрідна платформа у вирішенні проблем міста після окупації та відновленні рівноваги в суспільстві. Тому дуже важливо, щоб цей процес відбувався відкрито, справедливо та ефективно, забезпечуючи сталість та довгостроковий розвиток.

Thebuchacity продовжуватиме стежити за тим, хто, де, як і за скільки відбудовує Бучу.

P. S. 30 листопада Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив про те, що більшість оздоблювальних робіт запланованих у будинках, які наразі відновлюють, завершуватимуть у наступному році. 

____

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

1 коментар

  1. А є інформація щодо будинку Буча, Б Гмирі 11/6? Там немає половини підїзду, був авіаудар. Потроху щось будуть, але строки постійно переносять.

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img