П’ятниця, 14 Червня, 2024
18 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїБучанський денний стаціонар: скільки коштує підлікуватися звичайному пенсіонеру?

Бучанський денний стаціонар: скільки коштує підлікуватися звичайному пенсіонеру?
Б

З 2023 року поставити крапельницю чи пройти необхідні маніпуляції під наглядом лікаря у Бучі – платна послуга. Про це дізнаються люди пенсійного віку, які потребують лікування, та обурюються. Адже раніше, якщо хворий отримував направлення від лікаря, за перебування у денному стаціонарі не потрібно було платити.

Чому перебування у денному стаціонарі платне?

Офіційне пояснення – функціонування денного стаціонару не фінансується з Національної служби здоров’я України. Загальнонаціональна реформа охорони здоров’я не передбачає діяльність подібних закладів. Натомість місцева влада отримала право самостійно вирішувати формування закладів охорони здоров’я залежно від потреби громади. І до 2023 року на утримання денного стаціонару на 30 ліжок з бюджету міста виділялися кошти.

Ще у листопаді 2022 року у мешканців громади виникало питання щодо роботи затребуваного закладу та подальшого фінансування, були чутки з приводу його роботи. Міський голова Бучі Анатолій Федорук всіх заспокоїв та дав на своїй сторінці таку відповідь: «Денний стаціонар у Бучі буде працювати за будь-яких обставин».

6 грудня 2021 року була затверджена Комплексна програма розвитку вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню Бучанської міської територіальної громади на 2022 – 2024 рр. У ній йшлося і про забезпечення, утримання функціонування денного стаціонару. На той час фінансування витрат на функціонування денного стаціонару за рахунок коштів з місцевого бюджету передбачалося. Ознайомитися з документом можна на сайті Бучанської міської ради.

Але наприкінці 2022 року посадовці вирішили, що більше на утримання медичної установи фінансування не виділятиметься. Принаймні, так можна зрозуміти з голосування за це рішення.

На позачерговій сесії Бучанської міської ради від 15 грудня 2022 року прийняли рішення про внесення змін та доповнення переліку платних послуг. А саме: «…збільшити вартість перебування у денному стаціонарі (без вартості лікарських засобів) до 200 грн за один день перебування». Що означає – денний стаціонар стає платним для всіх, крім пільгових категорій.

Хто має пільги на безоплатне лікування?

На засіданні виконавчого комітету Бучанської міської ради затвердили перелік пільгових категорії населення, яким можна пройти безоплатне лікування, а саме перебування та отримання маніпуляцій. Зрозуміло, що ліки кожен пацієнт купує сам.

Йдеться про такі категорії: 

  • люди, які отримали інвалідність внаслідок військових дій, 
  • учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, 
  • члени сімей загиблих у війні, 
  • почесні донори, 
  • чорнобильці 1 та 2 категорії, 
  • працівники Бучанського консультативно-діагностичного центру.

Пенсіонерів і тимчасово переміщених осіб у переліку немає.

200 грн – день, без вартості лікарських засобів!

Пацієнтам, які не входять до пільгової категорії доводиться сплачувати 200 грн за день. Зазвичай, лікування, розписане лікарем, триває 8-10 днів. Тобто, щоб лише пролікуватися у денному стаціонарі потрібно знайти до 2000 грн. Крім цього, потрібно самому придбати ліки. Після лікування також потрібно заплатити 50 грн за виписку. Для пенсіонерів – це великі гроші. Тому охочих пройти лікування стає менше, про це кажуть самі працівники денного стаціонару.

За даними головного лікаря Бучанського консультативно-діагностичного центру Любомира Бучинського, у 2022 році було проліковано 600 осіб, у 2020-му – 665. За січень-березень 2023 року – 116 людей отримали медичну допомогу (за новими правилами – Авт.).

«Кошти, які отримуються за лікування пацієнтів в денному стаціонарі, витрачаються  на заробітну плату працівникам, закупівлю засобів для дезінфекції, придбання медичних засобів для надання невідкладної допомоги, закупівлю розхідних матеріалів, догляд за приміщенням, поточний ремонт», – зауважує Любомир Ярославович. 

Де ще є можливість отримати крапельниці чи уколи?

У приватних клініках вартість такої послуги майже вдвічі більша. У денному стаціонарі Ворзельської амбулаторії – 250 грн.

Що говорять бучанці про денний стаціонар Бучі

10 травня ми провели опитування серед підписників Thebuchacity. Всього на запитання «Чи користуєтесь ви/ваші рідні послугами Бучанського денного стаціонару?» відповіли трохи менше 1000 людей. Результат опитування такий: 41% – ніколи не користувалися, 28% – так, коли була у тому потреба, 23% – взагалі були здивовані, що у Бучі є свій стаціонар, 7% – обрали відповідь час від часу, 1% – інше.

15-16 травня у відповідь на це опитування ми почали отримувати десятки позитивних коментарів про роботу медичного закладу. А саме: гарне обслуговування, зручність та комфорт, ввічливий й турботливий персонал. Ці всі коментарі були написані дуже подібно і різними людьми. І майже всі в один і той самий час. Розгортати цей момент ширше не будемо, але висновки робіть самі.

Підсумовуючи, хочемо звернути увагу на те, що робота денного стаціонару спрямована на лікування, профілактику хронічних захворювань, зменшення рецидивів та інвалідизації пацієнтів. Доступність та надання якісного лікування, особливо після окупації, коли у місті залишилося багато людей старшого віку – запорука їх здоров’я. Введення платних послуг для пенсіонерів, особливо, враховуючи пережите під час лютого-березня 2022 року, – зовсім не на часі, тим паче, якщо фінансування було передбачене.

На жаль, офіційної відповіді на запит про отримання інформації щодо денного стаціонару, який став платним, від місцевої влади ми так і не отримали. Запит було надіслано ще 18 квітня 2023 року.

Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!

Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Буча: місто незламних  – відновлення освіти, медицини та релігії

Медіа Thebuchacity презентувало важливий проєкт під назвою «Буча: Місто Незламних. Повернення до життя», метою якого є висвітлення історій та подій, які демонструють силу і...

Ветерани та військовослужбовці зможуть безкоштовно отримати послуги із планової стоматології

Держава відшкодує вартість таких послуг: видалення зубів відновлення пломбування За послугами захисники зможуть звернутись саме у той заклад, що має таке контрактування. Отримати послуги можна 1 раз на рік,...

У бібліотеці проводитимуть майстер-класи для дітей

Коли: щосуботи, починаючи з 22 червня Де: Буча, вул. Енергетиків, 2, Публічна бібліотека Бучанської громади Запрошують усіх охочих проводити час цікаво та з користю. За детальною інформацією...

Гостомельська амбулаторія №1 отримала крісла колісні та ходунки

Допомогу для пацієнтів Гостомельського центру первинної медико-санітарної допомоги привезли з Німеччини. Повідомляють в ГСВА. Наразі у Гостомельській громаді є потреба у кріслах колісних та ходунках...

Макарівська громада отримала перші в Україні сертифікати про розмінування

Сертифікати, видані HALO Trust Ukraine спільно з Центром протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, підтверджують, що раніше заміновані ділянки поблизу села Наливайківка та Макарова...

Бучанська громада на 93% відновлена

Мер Бучі взяв участь у щорічній конференції з питань відновлення України, де поділився успіхами у відбудові Бучанської громади. Він зазначив, що на сьогодні вдалося відновити...

Що зробили для прозорої відбудови на Київщині

Голова КОВА Руслан Кравченко на Ukraine Recovery Conference презентував комплекс антикорупційних заходів, які запровадила Київщина для прозорої відбудови. Що зробили: уніфікували тендерні завдання для підрядників створили спостережну...
Рекламаspot_img