Субота, 27 Липня, 2024
23 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїДитячі майданчики Бучі: (не)безпека в деталях

Дитячі майданчики Бучі: (не)безпека в деталях
Д

1 червня в День захисту дітей ми публікуємо статтю, яку спеціально готували до цього свята.

Проблема занедбаних, застарілих дитячих майданчиків, зі зламаними гірками, гойдалками – проблема, яку неодноразово піднімали батьки бучанських дітей. Зібрали для вас їхні запитання та побажання щодо ігрових локацій. Також ділимося результатами проведеного Thebuchacity опитування. 

Наступна, ще більш актуальна тема, яка гуде після чергових ракетних обстрілів столиці та загибелі й поранення людей, серед яких і діти, – буде присвячена місцевим укриттям. Тому слідкуйте за нашими новинами.

Пропонуємо не чекати травмування дітей на дитячих майданчиках у Бучі та звернути увагу на їхній стан. Адже вчасний огляд, ремонт або заміна ігрових конструкцій допоможе уникнути біди. Натомість додасть більше радості дітлахам та спокою їхнім батькам.

Чому прогулянка з дитиною на улюблений майданчик може перетворитися на хвилювання і заборону, а часом навіть на травмування. Тому що малюк бачить місце, де цікаво погратися, а батьки бачать підвищену зону небезпеки. А все тому, що майданчик з дірками, зламаними гойдалками, гострими штирями, ржавчиною, часто без огорожі та з поганим покриттям.

На деякі майданчики страшно відпускати дітей

Діти спускаються з гірок, бігають, гойдаються і не звертають увагу на стан обладнання майданчика. Так і на одному з найпопулярніших майданчиків у Центральному бучанському парку. Великий кораблик з гірками, які, на жаль, діряві після приходу «визволителей», не пустує у сонячну погоду. Діти бавляться на майданчику, який нагадує про страшні дні окупації міста, а також несе небезпеку травмування дітлахів. Там же пісочниця без піску та з цвяхами, пластмасова гірка ледь тримається… Про незадовільний стан кораблика знають у комунальному підприємстві «Бучазеленбуд», що є балансоутримувачем парку. 

«Здійснено огляд ігрових дитячих майданчиків із залученням належних фахівців. Ми звернулись саме до виробників ігрових дитячих майданчиків, щоб визначити можливість оптимального ремонту ігрових атракціонів, огляду металевих та дерев’яних конструкцій і обладнання з метою оцінки їх стану, перевірки неприпустимих деформацій, визначення потреб та необхідності заміни елементів кріплень», – розповідає директор КП «Бучазеленбуд» Віктор Галущак. Також він поінформував, що зараз розробляється проектно-кошторисна документація, що дасть змогу Підприємству звернутись до виконавчих органів місцевого самоврядування для розгляду питання можливості фінансування ремонту дитячого ігрового майданчику або його заміни, демонтування. Thebuchacity буде моніторити це питання.

По вулиці Героїв Майдану, 12 розташований дитячий майданчик, який потребує ремонту та заміни деяких елементів. Наприклад, гірка тріснула, давно несправні гойдалки.

Майданчики вздовж Променаду (вул.Енергетиків, 19-А) також мають свої недоліки: нефарбовані, діряві, хиткі. Інший, що поруч фігур героїв аніме, які нагадують котів, – має зламані гойдалки. Біля будинків по вул. Енергетиків, 14, 14-А, вул. Вокзальна, 101, вул. Енергетиків (за АТБ) – дитячі гойдалки, гірки, тренажери у занедбаному стані. На розі вулиць Михайловського та Сілезької дитячий майданчик взагалі нагадує радянські часи. Територія у жахливому стані, на яку краще не пускати дитину, хоч поруч інших облаштованих майданчиків немає.

Гарні місця ігрових зон для дітей є у мікрорайоні Тарасівський. Втім, майданчик, що знаходиться недалеко від залізниці, аварійний. Локація з старим стадіоном, турніками, гірками перетворилася на місце для посиденьок любителів алкогольних напоїв, а не дитячих ігор та спортивних розваг. 

Серед побажань мешканців Склозаводської – звернути увагу на дитячі майданчики їхнього району, де також є розламані пісочниці, несправні гойдалки. До центру міста з малечею йти далеко, тому мікрорайон потребує своїх сучасних майданчиків. До речі, зі слів місцевих, по вул. Склозаводська, 7 майданчик обіцяли зробити ще з 90-их років.

Ще один віддалений мікрорайон від центру міста – Ястремщина потребує нового дитячого майданчика. Єдина ігрова зона для дітей зовсім не сучасна та не відповідає потребам безпечного розвитку малюків.

Багато майданчиків у місті з несправностями: не вистачає дощечки, тріщини, зламані елементи, ржавчина. На щастя, дітям привезли пісок для ігор у пісочницях. Засипали дуже щедро та абияк. Цілі гори піску на доріжках або просто посеред майданчику здивували малюків та додали роботи двірникам. Так з’явився довгоочікуваний пісок, який на третій день почали пересипати у пісочниці.

Більшість дитячих майданчиків міста потребують ремонту та модернізації. Загалом, у Бучі є гарні майданчики, на яких залюбки бавляться діти. Наприклад, нещодавно ми згадували один з таких у статті «ТОП-5 улюблених місць для дозвілля дітей». Чимало доглянутих та цікавих зон для ігор в нових житлових комплексах, але вони передбачені для його мешканців і часто розташовані на закритій прибудинковій території, на яку не пускають інших. До речі, часто це призводить до конфліктів між батьками. У центральній частині міста більший вибір майданчиків, але з іншого мікрорайону не всім зручно прийти на прогулянку з дитиною. Тому було б дуже добре, якби у кожному мікрорайоні був свій сучасний, зручний та безпечний майданчик.

Найбільше побажань від батьків, щоб ігрові майданчики були саме безпечними та відповідали б рівню розваг дітей різного віку. Недостатньо спортивних майданчиків для підлітків, тому вони часто граються на майданчиках для дошкільнят і пошкоджують їх.

Зрозуміло, що стан ігрових конструкцій залежить також від нашої культури поведінки: бережного ставлення до громадського майна, дотримання елементарних правил поведінки та перебування в ігровій зоні, не байдужості. Завжди знайдуться ті, хто грюкає, навмисно відломлює деталі, з’їжджає з гірки вниз головою та суне пальці чи голову куди не треба, влаштовує вечірні посиденьки та смітить. 

А ще велику роль щодо стану майданчика відіграє те, кому належить та хто обслуговує територію. Помітно, що швидше реагують на заміну та ремонт зламаних елементів на ігрових зонах там, де діє ОСББ. Якщо ігровий майданчик перебуває на балансі комунального підприємства – чекати доводиться роками. Наприклад, КП «Бучасервіс», не охоче реагує на звернення, мовляв, зараз є інша більш важлива робота.

Бучанці не задоволені станом майданчиків для дітей та змушені раз на тиждень їхати до іншого міста

30 травня Thebuchacity провели опитування та дізналися думку бучанців щодо наявних дитячих майданчиків. На запитання «Чи достатньо дитячих майданчиків у вашому районі» 57% відповіли, що не достатньо; 30% – достатньо; 12% – обрали варіант, що не знають/не мають дітей. 69% респондентів не задоволені станом дитячих майданчиків; 18% – задоволені. 28% осіб, що взяли участь в опитуванні, раз на тиждень їздять в інші міста на прогулянки з дітьми; 22% – завжди ходять на міські ігрові зони; 14% – 2-3 рази на тиждень проводять час з дітьми на майданчиках поза містом. Всього в опитуванні взяло участь близько 1000 людей.

Міську раду просять перевірити стан майданчиків та замінити металеві гойдалки

Бучанка Оксана Андросович, мама двох діток, занепокоєна незадовільним станом майданчиків, а також її хвилює наявність на ігрових зонах металевих гойдалок. Саме металеві гойдалки часто стають причиною травмування дітей. Нещодавно у м.Вишневе сталася трагедія на дитячому майданчику: внаслідок удару гойдалкою загинула дитина. «На жаль, більшість дитячих майданчиків нашого міста облаштовані саме такими залізними гойдалками, що несуть пряму загрозу для здоров’я та життя наших дітей», – ділиться Оксана, яка переймається за своїх та інших діток міста. Жінка вирішила звернутися з проханням до місцевої влади, щоб на дитячих майданчиках міста здійснили демонтаж металевих гойдалок та замінили їх на більш безпечні – ланцюгові із гумовими сидіннями. Також Оксана звертає увагу на необхідність проведення технічного огляду майданчиків щодо відповідності їх нормам безпеки.

Ірина Будник, мама двох діток дошкільного віку, пригадує, як на її очах на одному із майданчиків Бучі хлопчик травмувався від удару гойдалки. Тому цілком підтримує пропозицію із заміни важких металевих гойдалок, які вважаються травматичними. А у разі неможливості їх заміни – демонтувати.

«Давайте не будемо чекати трагедії, а зробимо все, щоб запобігти їй та зберегти здоров’я та життя наших дітей. Зробимо Бучу безпечною для всіх її мешканців», – наголошується в електронному зверненні, яке кожен з вас може підписати та таким чином вплинути на розгляд питання, що хвилює батьків. 

Дітям має бути безпечно і комфортно

Погодьтеся, маленькі бучанці заслуговують на безпечне та розвиваюче середовище у вигляді майданчиків, де вони контактують один з одним, пізнають світ та відпочивають.

Хто і коли полагодить несправні гойдалки, демонтує та замінить зламані гірки, слідкуватиме за наявністю піску у пісочницях та чи хвилюють металеві гойдалки – питання відкрите і залежить від активності та небайдужості громади. За реакцією та діях комунальних підприємств, які повинні обслуговувати ігрові локації у місті, стає зрозуміло, що шукати швидкого вирішення проблеми – мало сенсу. Але залишати актуальну тему без вирішення – ми не можемо, тому що безпека та якісне дозвілля наших дітей у пріоритеті. 

Як мінімум підпишіть петицію.

Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!

Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img