Четвер, 12 Червня, 2025
18.7 C
Bucha
ThebuchacityБучаБучанський військовий взяв у полон псковського десантника, який перебував у Бучі під час окупації

Бучанський військовий взяв у полон псковського десантника, який перебував у Бучі під час окупації
Б

Фото на обкладинці: Українські солдати фотографуються із полоненим під Кремінною Ніколаєм Карташевим (третій ліворуч) у січні 2023 року. Фотографію надіслали кореспондентові «Верстки» українські розвідники, які взяли в полон Карташева.

Thebuchacity поспілкувалося з молодшим сержантом ЗСУ, бучанцем Миколою Мельниченко. Виконуючи бойове завдання на Донеччині разом із побратимами, він взяв у полон російського солдата Ніколая Картешева.

Росіянину інкримінують вбивство охоронця супермаркету «NOVUS» у Бучі Валерія Колтунова.

Микола Мельниченко

Як вдалося взяти в полон росіянина

«Це сталося у січні 2023 року. Ми були у Серебрянському лісі і вийшли на позиції ворога. У бою нам вдалося отримати перевагу і взяти в полон росіян. Серед них виявився Ніколай Картешев, який був під час окупації у Бучі. 

Чесно кажучи, коли я дізнався про це, то було велике бажання покінчити з ним на місці. Але ми українські військові, тому маємо поводитися гуманно. До полоненого ставилися добре.

За словами Картешева, перебуваючи у Бучі, він не брав участі у мародерстві чи вбивствах. Проте, згодом з’ясувалося, що він був одним з головних у підрозділі, що займався злочинами під час окупації Бучі.

У Серебрянському лісі нас було всього 9 чоловік і під час бою вдалося зірвати контрнаступ на 2 тижні, завдяки чому українські військові змогли краще підготуватися до бою. А полонених ми передали для проведення допиту. Подальша доля Ніколая Картешева мені невідома», – розповів Микола Мельниченко, який всього на кілька днів заїхав додому у Бучу.

Допит Картешева

Що відомо про полоненого Ніколая Картешева

Артилерист з Ростовської області 2002 року народження, був призваний до армії навесні 2021 року. У серпні підписав контракт. З січня 2022 року він брав участь у навчаннях у Білорусі, а 23 лютого дізнався, що їх направляють в Україну. У березні підрозділ Карташева прибув у Бучу, де він вперше стріляв з гармати. Після боїв під Бучею, в січні 2024 року Карташев потрапив у полон, його взяли українські розвідники під Кремінною.

3 січня 2024 року відбувся обмін полоненими між росією та Україною, але Карташев не потрапив у список на обмін.

Ніколай Картешев

Пізніше в мережі з’явилося відео його допиту українською поліцією, де він розповідає, як стріляв по цивільних, виконуючи наказ. Зокрема, у Бучі, як він стріляв з автомата по «чоловіку в чорному». Жертвою став охоронник супермаркета Валерій Колтунов. 

9 травня 2024 року справу 22-річного окупанта розглядали в Ірпінському суді. Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним убивством. Слідство вважає, що саме він застрелив цивільного жителя Бучі Валерія Колтунова.

Днями в Ірпінському міському суді мало відбутися засідання у справі російського військового Ніколая Карташева, але засідання знову перенесли. Цього разу через те, що не з’явився адвокат. Розгляд справи має відбутися вже 10 вересня.

Тим часом, бучанць Микола Мельниченко продовжує службу в ЗСУ, незважаючи на роки війни. На запитання про свою мотивацію, він відповідає: «Хочу вільно жити! Хочу отримувати гідне ставлення, на яке заслуговую після стількох років служби. Я на війні з 2016 року, і зараз не можна давати ворогу жодного шансу. Ми маємо витіснити його з нашої землі. Нам потрібна додаткова зброя для боротьби».

За свої заслуги Микола отримав відзнаку «Золотий Хрест» від колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Проте, найбільшою нагородою для нього стане перемога над ворогом.

Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

На Київщині припинили діяльність 7 нелегальних гральних закладів

Підпільні зали працювали в нежитлових приміщеннях у Бучі, Ірпені, Білій Церкві, Обухові, Василькові у закритому форматі, зокрема і в період комендантської години. Про це повідомили...

У Бучі зупинятиметься пасажирський поїзд Івано-Франківськ – Краматорськ 

В Укрзалізниці повідомили про призначення додаткових пасажирських поїздів на літній період. Частина з них уже є в графіку. Серед них і поїзд №228/227 Івано-Франківськ –...

Наскільки вдалося відновили ЖК «Континент» у Бучі

Житловий комплекс «Континент» у Бучі зазнав серйозних пошкоджень під час бойових дій у лютому-березні 2022 року. Розтрощені квартири та офісні приміщення, випалені під’їзди, розбиті вікна,...

Затримали мешканця Київщини, який коригував комбіновані удари ворога по Києву

За даними СБУ, ворожим агентом виявився 41-річний комірник місцевого підприємства. Його завербували через заборонену в Україні соцмережу «ВКонтакті». На замовлення фсб росії він збирав розвіддані...

У Бучі розпочав роботу новий завод з виробництва фурнітури для поліграфії

На території індустріального парку «КИТ» у Бучі функціонує новий завод «FRES CO», що спеціалізується на виробництві металевих брошурувальних пружин та фурнітури для поліграфічної продукції. Про...

У Бучі проведуть тренінг із домедичної допомоги

Учасники заходу зможуть навчитись: як накладати турнікети тампонувати рани контролювати дихальні шляхи як діяти при опіках, переломах як накладати шини Коли: 10 червня, з 9:30 до 16:00. Де: Баптистська церква «Віфанія»...
Рекламаspot_img