Понеділок, 27 Травня, 2024
24.8 C
Bucha
ThebuchacityБучаЧому підлітки ризикують своїм життям?

Чому підлітки ризикують своїм життям?
Ч

   Час на читання -  3 хвилини
Array

Новини про дитячі самогубства, а також вчинки місцевих дітей, які фотографуються на краю балкона, катаються на електричках, перебігають дороги спричинили дискусії та привернули увагу до актуальної теми.

Що підштовхує підлітків до самогубства, експериментів, необдуманих та небезпечних вчинків, через які існує велика загроза життю? Що робити дорослим, аби вчасно побачити негативний вплив на дитину, її стан чи будь-яку залежність?

З такими запитаннями Thebuchacity звернулися до Валентини Мирончук, психіатра Бучанського первинного медико-соціального центру.

У першу чергу до асоціальних вчинків чи заподіяння шкоди своєму організму і життю, здатні діти у сім’ях яких приділяють мало уваги. А також ті, що мають психічні хвороби. Варто звертати увагу на депресивні розлади, шизофренію, психопатичні риси, схильність до ризику, імпульсивність дітей. Звернула увагу Валентина Валентинівна, яка має великий досвід роботи з дітьми з дитбудинків та психіатричних лікарень, де доводилося раніше працювати.

Для більшості підлітків характерний підвищений рівень імпульсивності, бунтарський настрій. Адже у підлітків не закінчене формування логічного мислення, тому вони не можуть оцінити наслідки і відповідальність своїх дій в повному обсязі. Тому багато вчинків, які вони здійснюють, не мають думок про кінцевий результат та відповідальність.

Велику роль у формуванні емоцій та поведінки дитини відіграють довірливі стосунки у сім’ї. Перше і головне правило, що між батьками і дітьми має бути довіра. Важливо, щоб діти не боялися відверто говорити й виражати свої почуття. У взаємному почутті поваги формувати сприйняття до життя як цінності.

Дружній формат стосунків дозволить підлітку зрозуміти, що не існує ситуації, яку не можна вирішити. Дітей потрібно вчити знаходити вихід з складних ситуацій. Щоб у разі труднощів вони йшли за порадою чи підтримкою до батьків.

Ігри на телефоні, скролінг – виділяють дофамін (гормон задоволення), до якого звикає дитина. Також залежність від гаджетів підвищує рівень тривоги. Як наслідок: дитині важко отримувати приємність від інших активностей, дитина стає агресивна.

З стрімким розвитком соціальних мереж інформація стає доступнішою, і діти шкільного віку можуть споживати інформацію, яка не завжди соціально безпечна. Дитина може стати учасником спільноти, де обговорюють суїцид, ця тема стає предметом культу та спонукає перейти від думок до дій.

Тому порада для батьків: обмежувати та контролювати контент.

Що має насторожити дорослих? Різка зміна у поведінці дитини. Дитина стає не схожою сама на себе і робить таке, чого ніколи не робила.

Дорослим потрібно насторожитися, якщо у підлітка часто змінюється настрій, підвищується дратівливість, зʼявляються таємні «справи», нові знайомі, наслідком яких може стати вживання наркотичних речовин. Психоактивні речовини нерідко стають каталізатором самогубства.

Як убезпечити дітей від негативних дій? Своїм прикладом та вихованням показуйте цінність життя, як цікаво та весело можна проводити час. Подбайте про те, щоб день був заповнений гуртками, виконанням обов’язків. У дитини має бути досвід отримання задоволення не від легких речей – їжі чи комп’ютерної гри – а від реального життя – спорту, творчості, спілкування з людьми.

Якщо ви не можете впоратися самостійно або не знаєте, що робити у конфліктній ситуації з дитиною, краще звернутися за консультацією до психолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Журналісти знайшли причетних до вбивства полковника СБУ у Бучі

За даними розслідування «Радіо Свобода», 6 березня 2022 року полковника СБУ Олексія Теліженка схопили російські військові на території його будинку в окупованій Бучі. Найімовірніше, це вчинили військові...

Службовець незаконно підписав ордер на квартиру задля хабаря

Патрульні встановили, що зловмисник з метою одержання неправомірної вигоди, підписав ордер на квартиру площею понад 60 м² у Бучанському районі. Своїми діями він завдав збитків...

День захисту дітей у Сімейному центрі благополуччя «Твоя опора»

Коли: 1 червня, 12:00-15:00Де: Ворзель, вул. Ворзельська, 24, Сімейний центр ментального благополуччя «Твоя опора» У програмі: Майстер-класи Виготовлення іграшку-антистрес Декоративний розпис акриловими фарбами дерев‘яної ластівки Спортивні змагання Аквагрим Спеціальний гість та...

У Горенці у ставку втопився чоловік

Інцидент трапився з чоловіком 1944 року народження. Водолази дістали тіло чоловіка на берег без ознак життя. Про це повідомили у ГСВА. Мешканців закликають дотримуватися правил...

Діти з Бучі та Ірпеня посіли високі місця на турнірі з Тхеквондо

18 спортсменів вибороли 6 золотих, 6 срібних та 6 бронзових медалей для регіону. Закритий турнір пройшов 25 травня у Калинівці. За перемогу боролись понад 100...

Творчі колективи Бучанської громади – лауреати хорового Всеукраїнського фестивалю

Ансамблі «Перлина Бучі» та «Мальви» представили громаду на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорового мистецтва імені Анатолія Авдієвського «Пісня над Дніпром». Фестиваль відбувся у рамках святкування Дня...

На Макарівщині чоловік пішов за кропивою і заблукав у лісі

Патрульні встановили, що житель Макарівщини разом з дружиною відправився до лісу за кропивою. У жінки заболіли ноги, і вона вирішила повернутись додому. Чоловік обіцяв прийти...
Рекламаspot_img