Четвер, 22 Лютого, 2024
7.1 C
Bucha
ThebuchacityБучаЧому підлітки ризикують своїм життям?

Чому підлітки ризикують своїм життям?
Ч

   Час на читання -  3 хвилини

Новини про дитячі самогубства, а також вчинки місцевих дітей, які фотографуються на краю балкона, катаються на електричках, перебігають дороги спричинили дискусії та привернули увагу до актуальної теми.

Що підштовхує підлітків до самогубства, експериментів, необдуманих та небезпечних вчинків, через які існує велика загроза життю? Що робити дорослим, аби вчасно побачити негативний вплив на дитину, її стан чи будь-яку залежність?

З такими запитаннями Thebuchacity звернулися до Валентини Мирончук, психіатра Бучанського первинного медико-соціального центру.

У першу чергу до асоціальних вчинків чи заподіяння шкоди своєму організму і життю, здатні діти у сім’ях яких приділяють мало уваги. А також ті, що мають психічні хвороби. Варто звертати увагу на депресивні розлади, шизофренію, психопатичні риси, схильність до ризику, імпульсивність дітей. Звернула увагу Валентина Валентинівна, яка має великий досвід роботи з дітьми з дитбудинків та психіатричних лікарень, де доводилося раніше працювати.

Для більшості підлітків характерний підвищений рівень імпульсивності, бунтарський настрій. Адже у підлітків не закінчене формування логічного мислення, тому вони не можуть оцінити наслідки і відповідальність своїх дій в повному обсязі. Тому багато вчинків, які вони здійснюють, не мають думок про кінцевий результат та відповідальність.

Велику роль у формуванні емоцій та поведінки дитини відіграють довірливі стосунки у сім’ї. Перше і головне правило, що між батьками і дітьми має бути довіра. Важливо, щоб діти не боялися відверто говорити й виражати свої почуття. У взаємному почутті поваги формувати сприйняття до життя як цінності.

Дружній формат стосунків дозволить підлітку зрозуміти, що не існує ситуації, яку не можна вирішити. Дітей потрібно вчити знаходити вихід з складних ситуацій. Щоб у разі труднощів вони йшли за порадою чи підтримкою до батьків.

Ігри на телефоні, скролінг – виділяють дофамін (гормон задоволення), до якого звикає дитина. Також залежність від гаджетів підвищує рівень тривоги. Як наслідок: дитині важко отримувати приємність від інших активностей, дитина стає агресивна.

З стрімким розвитком соціальних мереж інформація стає доступнішою, і діти шкільного віку можуть споживати інформацію, яка не завжди соціально безпечна. Дитина може стати учасником спільноти, де обговорюють суїцид, ця тема стає предметом культу та спонукає перейти від думок до дій.

Тому порада для батьків: обмежувати та контролювати контент.

Що має насторожити дорослих? Різка зміна у поведінці дитини. Дитина стає не схожою сама на себе і робить таке, чого ніколи не робила.

Дорослим потрібно насторожитися, якщо у підлітка часто змінюється настрій, підвищується дратівливість, зʼявляються таємні «справи», нові знайомі, наслідком яких може стати вживання наркотичних речовин. Психоактивні речовини нерідко стають каталізатором самогубства.

Як убезпечити дітей від негативних дій? Своїм прикладом та вихованням показуйте цінність життя, як цікаво та весело можна проводити час. Подбайте про те, щоб день був заповнений гуртками, виконанням обов’язків. У дитини має бути досвід отримання задоволення не від легких речей – їжі чи комп’ютерної гри – а від реального життя – спорту, творчості, спілкування з людьми.

Якщо ви не можете впоратися самостійно або не знаєте, що робити у конфліктній ситуації з дитиною, краще звернутися за консультацією до психолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Верховній Раді прийняли законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування

За законопроєкт №6401 проголосувало 262 депутати. Він стосується внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. За нього...

У Бучі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 24 лютого, початок з 8:30Де: Варшавський ринок На ярмарку буде представлена домашня випічка, солодощі та вироби ручної роботи від талановитих майстринь з Бучанської громади. Зібрані...

Щеплення від сказу тварин: де і коли робити

У Таращі підтвердили хворобу на сказ у домашнього пса. Громадян закликали вакцинувати домашніх улюбленців.Щоб не допустити захворювання інших тварин чи людей, у населених пунктах...

«єВідновлення»: Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло?

Буча відновлюється після бойових дій, які спричинили руйнування житла та майна. Для мешканців, чиє житло було пошкоджене чи знищене після 24 лютого 2022 року,...

У Ворзелі триває будівництво нової школи та дитячого садочка

Міський голова Бучі Анатолій Федорук особисто відвідав будівельний об'єкт та поділився інформацією про хід робіт. «Проєкт був розроблений та узгоджений ще до повномасштабного вторгнення. У...

У Бучі відкрився офіс громадської організації «Група активної реабілітації»

19 лютого у Бучі відкрився офіс громадської організації «Група активної реабілітації», що сприяє реабілітації людей з ураженнями спинного мозку, які користуються кріслом колісним. Організація планує...

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати безкоштовне житло

На території Київщини діє благодійна програма – житло для ВПО від Американського благодійного фонду «До України з Любов’ю». Про це повідомляє Управління праці та...
Рекламаspot_img