Субота, 19 Квітня, 2025
20.3 C
Bucha
ThebuchacityБучаЧому підлітки ризикують своїм життям?

Чому підлітки ризикують своїм життям?
Ч

Новини про дитячі самогубства, а також вчинки місцевих дітей, які фотографуються на краю балкона, катаються на електричках, перебігають дороги спричинили дискусії та привернули увагу до актуальної теми.

Що підштовхує підлітків до самогубства, експериментів, необдуманих та небезпечних вчинків, через які існує велика загроза життю? Що робити дорослим, аби вчасно побачити негативний вплив на дитину, її стан чи будь-яку залежність?

З такими запитаннями Thebuchacity звернулися до Валентини Мирончук, психіатра Бучанського первинного медико-соціального центру.

У першу чергу до асоціальних вчинків чи заподіяння шкоди своєму організму і життю, здатні діти у сім’ях яких приділяють мало уваги. А також ті, що мають психічні хвороби. Варто звертати увагу на депресивні розлади, шизофренію, психопатичні риси, схильність до ризику, імпульсивність дітей. Звернула увагу Валентина Валентинівна, яка має великий досвід роботи з дітьми з дитбудинків та психіатричних лікарень, де доводилося раніше працювати.

Для більшості підлітків характерний підвищений рівень імпульсивності, бунтарський настрій. Адже у підлітків не закінчене формування логічного мислення, тому вони не можуть оцінити наслідки і відповідальність своїх дій в повному обсязі. Тому багато вчинків, які вони здійснюють, не мають думок про кінцевий результат та відповідальність.

Велику роль у формуванні емоцій та поведінки дитини відіграють довірливі стосунки у сім’ї. Перше і головне правило, що між батьками і дітьми має бути довіра. Важливо, щоб діти не боялися відверто говорити й виражати свої почуття. У взаємному почутті поваги формувати сприйняття до життя як цінності.

Дружній формат стосунків дозволить підлітку зрозуміти, що не існує ситуації, яку не можна вирішити. Дітей потрібно вчити знаходити вихід з складних ситуацій. Щоб у разі труднощів вони йшли за порадою чи підтримкою до батьків.

Ігри на телефоні, скролінг – виділяють дофамін (гормон задоволення), до якого звикає дитина. Також залежність від гаджетів підвищує рівень тривоги. Як наслідок: дитині важко отримувати приємність від інших активностей, дитина стає агресивна.

З стрімким розвитком соціальних мереж інформація стає доступнішою, і діти шкільного віку можуть споживати інформацію, яка не завжди соціально безпечна. Дитина може стати учасником спільноти, де обговорюють суїцид, ця тема стає предметом культу та спонукає перейти від думок до дій.

Тому порада для батьків: обмежувати та контролювати контент.

Що має насторожити дорослих? Різка зміна у поведінці дитини. Дитина стає не схожою сама на себе і робить таке, чого ніколи не робила.

Дорослим потрібно насторожитися, якщо у підлітка часто змінюється настрій, підвищується дратівливість, зʼявляються таємні «справи», нові знайомі, наслідком яких може стати вживання наркотичних речовин. Психоактивні речовини нерідко стають каталізатором самогубства.

Як убезпечити дітей від негативних дій? Своїм прикладом та вихованням показуйте цінність життя, як цікаво та весело можна проводити час. Подбайте про те, щоб день був заповнений гуртками, виконанням обов’язків. У дитини має бути досвід отримання задоволення не від легких речей – їжі чи комп’ютерної гри – а від реального життя – спорту, творчості, спілкування з людьми.

Якщо ви не можете впоратися самостійно або не знаєте, що робити у конфліктній ситуації з дитиною, краще звернутися за консультацією до психолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Розклад богослужінь на Великдень у храмах Бучанської громади

Буча Храм Святого Апостола Андрія Первозванного19 квітня (субота)19:00 – освячення20 квітня (неділя)6:00 – літургія7:30 – освячення Храм Апостолів Петра і Павла19 квітня (субота)16:00–20:00 – освячення20 квітня...

У Бучі відпрацювали сценарій ліквідації витоку аміаку

У Бучанській громаді провели масштабні навчання з цивільного захисту – рятувальні служби відпрацьовували алгоритм дій аварії – витоку аміаку із залізничної цистерни. Про це...

Бучанець Ярослав Клименко став чемпіоном України з кікбоксингу

Спортсмен здобув 1 місце у розділі кік-лайт та звання чемпіона України 2025 року серед 500 учасників. Також Ярослав виконав норматив кандидата у майстри спорту. Про...

У Бучі на понад 15 млн грн запланували капітальний ремонт вулиці Амосова

До кінця року КП «Бучасервіс» планує провести капітальний ремонт вулиці Амосова – від вулиці Пам’яті до бульвару Леоніда Бірюкова із під’їздом до центрального кладовища. Роботи...

На війні загинув ворзелянин Сергій Корчемний

Ще у 2015-2016 роках Сергій воював у зоні АТО. У червні 2024 року знову став до лав ЗСУ, виконував бойові завдання на Харківщині та...

Літні канікули у школярів Бучанської громади триватимуть без змін

Днями у мережі поширювали інформацію про те, що ніби цього року будуть скорочені літні канікули для школярів: мовляв, навчання триватиме до 30 червня, а...

У фокусі змін на залізниці Бучанської громади – комфорт та безпека

Посадовці Київщини та представники громад разом із командою Укрзалізниці оглянули залізничну інфраструктуру бучанського напрямку, який є одним із найзавантаженіших в області. Про це повідомив голова...
Рекламаspot_img