Субота, 7 Вересня, 2024
18.1 C
Bucha
ThebuchacityБлогиЧи можуть бути пластмасові іграшки для дітей безпечними

Чи можуть бути пластмасові іграшки для дітей безпечними
Ч

Можуть. І більше того навіть такі є. І, що найбільш приємно і значимо, що їх виготовляють в Україні.

В рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей», мета якого обмін досвідом, ідеями та співпраця між громадами в умовах нестабільності та конфліктів, журналістка Thebuchacity відвідала Івано-Франківщину. Вікторія Шатило побувала на підприємстві, де виготовляють сучасні іграшки в Івано-Франківську та хоче поділитися досвідом компанії.

І саме, щоб познайомити наших читачів та читачок з результатами цієї поїздки. Сьогодні, ми розкажемо про компанію «Інтелком», яка представлена на ринку під торговою маркою «ТехноК» є однією з провідних компаній у сфері виробництва дитячих пластмасових іграшок в Україні та яскравим прикладом того, як працює в умовах війни, виробляє якісний товар, дає робочі місця та сприяє економічному розвитку.

Директор івано-франківської компанії «Інтелком» Володимир Окрепкий розповів та показав виробничий процес на одному з підприємств, на якому зосереджено близько 40% виробництва. Там же знаходиться офіс компанії, працюють дизайнери, програмісти. Окрім цього приміщення є ще одне місце з більшою кількістю виробничих потужностей та великим складом із товаром.

А починалося все з… кубиків, та й не лише

Коли запитали рік заснування підприємства, то почули історію про злиття двох фірм у 90-х роках під одним керівництвом: ТОВ «Данея» та колишнього інструментального цеху заводу «Позитрон».

Спочатку підприємство пробувало виробництво не лише дитячої продукції, а й різних господарських товарів. Згодом, у 2003 році було засновано ТОВ «Інтелком» з торговою маркою «ТехноК». Саме відтоді на українському ринку почала зароджуватися конкуренція вітчизняній та й імпортній продукції.

«До мене та моїх двох компаньйонів (уже колишніх) звернулися хлопці із проханням зробити кубики. Ми погодилася і зробили, повіривши на чесне слово, бо грошей у них не було. Гроші таки повернули і зробили нове замовлення. Відтоді ми почали співпрацювати і об’єднали зусилля, які у кого були на той момент», – саме так пригадує перші кроки появи фірми і відповідає на запитання журналістів Володимир, який тепер є власником великої компанії.

Саме кубики, гойдалки, дитячі візочки для ляльки – були першими виробами. Поступово асортимент збільшувався та удосконалювався.

Представлені зразки іграшок у виставковій залі справляють враження. Чесно кажучи, з кімнати не хотілося виходити, а було бажання детально роздивлятися і навіть гратися.

Наскільки іграшки «ТехноК» безпечні, цікаві та доступні

У компанії одразу ж визначили головні принципи – створювати товар, який відповідає вимогам стандартів якості та безпеки.

Всі іграшки ТМ «ТехноК» сертифіковані. Вони виготовлені із високоякісних матеріалів, які відповідають стандартам безпеки. Матеріал для виготовлення іграшок закуповують закордоном. У результаті – іграшки не містять шкідливих речовин. Саме тому пластмасові іграшки, які виготовляють в «Інтелком», для дітей є безпечними.

Новинки, які створюють, тестують у сусідньому, як сказав Володимир, підшефному, закладі – дитячому садочку. Відгуки дітей та вихователів допомагають покращити товар. Також працівники регулярно отримують побажання від клієнтів, на які також звертають увагу під час подальшого виробництва.

«Звичайно, бувають і негативні відгуки, – щиро розповідає Володимир Окрепкий. – Коли отримуємо фітбек про поломку іграшки, працюємо над удосконаленням. Якось був такий випадок, коли зламалася гойдалка. Ми отримали скаргу та навіть заплатили штраф».

Отож, щодо якості і безпеки, це не просто слова, аби продати і збагатитися. На виробництві є служба контролю якості і відділ із сертифікації продукції. Для реалізації товару на ринку України, і Європи необхідно отримати сертифікати якості, вимоги яких – дуже високі. 

Підприємство отримує нагороди та відзнаки. Втім, найкращою нагородою для його працівників є задоволені діти, які бавляться іграшками «ТехноК», саме на це з гордістю звертає увагу керівник.

«Як ви розумієте, ми у компанії дотримуємось стандартів якості і прагнемо стати лідером в галузі виробництва дитячих іграшок», – охоче розповідає чоловік.

Іграшки з України знають за кордоном. Серед популярних «золоті» лопатки, конструктор «Мрія», військова техніка

На іграшках «Технок» зросли покоління прикарпатців. Поступово компанія «Інтелком» зарекомендувала себе не лише в Україні, а й за її межами.

На сьогодні іграшки дарують радість малюкам в Канаді, Болгарії, Румунії, Чехії, Словаччині, Польщі, Греції, Італії, Голландії та інших.

В Україні товар реалізовують на сайті та по магазинах.

Популярність мають розвиваючі іграшки та конструктори, автомобілі для прогулянок та гойдалки, настільні ігри та іграшковий посуд. Іграшки з пластику розбавляють металеві конструктори, які також випускають на підприємстві.

«Нещодавно ми отримали замовлення на лопатку, у кількості 500 000 штук», – зазначили на виробництві.

«Нею що золото копають?» – хтось з колег жартома запитав.

«Це звичайна лопатка для ігор дітей у пісочниці, – уточнює та розповідає далі Володимир Окрепкий. – Часто для того, щоб осучаснити чи додати попиту на іграшки, достатньо змінити колір чи додати малюнок. Ось, наприклад, машинка, яка вже в нас давно була, у кольорі хакі почала активно розкуповуватися».

Звичайно, війна в Україні додала негативний вплив і цьому підприємству: подорожчав закупівельний матеріал, з якого виготовляють товар, зменшилась кількість клієнтів, багато працівників компанії роз’їхалися.

Але підприємство майже не припиняло робочий процес. Наразі на ньому працює до 400 людей.

«Станом на 2022 рік у нас були укладені контракти з європейськими країнами, тому ми були зобов’язані їх виконувати. Звичайно, що обороти виробництва і збуту впали, адже у нас був великий ринок на пострадянському просторі», – так розповідає про вплив повномасштабного вторгнення директор ТОВ «Інтелком», дохід якого за 2022 рік, за даними Опендатабот, становить понад 250 мільйонів гривень, а чистий прибуток – більше 35 мільйонів.

Під час війни зайшов покупцям новий асортимент товару, що пов’язаний з військовою технікою. На підприємстві навіть збудували свою «Мрію».

«ТехноК» випустив металевий конструктор, зібравши який, перетворюється у модель легендарного літака «Мрія». За пів року продали 6 000 наборів. І сьогодні цей конструктор є одним з найпопулярніших.

Побувавши на виробництві дитячих іграшок та поспілкувавшись з керівником підприємства, хочеться зробити кілька висновків. В Україні також роблять хороші якісні товари. А купуючи дитячі іграшки з пластмаси української торгової марки «ТехноК», можна не хвилюватися за її якість.

Матеріал підготовлений завдяки співпраці з Харківським пресклубом в рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському районі пройде велозаїзд із 67-річним волонтером Якубом Кепкою

Якуб Кепка – морський піхотинець та ветеран з Канади. 20 років тому чоловік втратив ногу і ходить на протезі. Він здійснює 900-кілометровий велопробіг з Кракова...

Загинув бучанець Олександр Безсмертний

Олександр був тяжко поранений під час ракетного обстрілу в Полтаві 3 вересня. Там він проходив військову підготовку. У чоловіка залишилися маленька донечка, дружина, брат і...

Судитимуть військовослужбовця рф, який вбив жінку під час окупації Бучі

За інформацією слідчих Нацполіції, на початку березня 2022 року 5 російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі. Погрожуючи зброєю, привели її у захоплений будинок,...

У Бучі відбудеться ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 7 вересня, з 8:30 Де: парк Слави, вул. Левка Лук'яненка Організовує ярмарок команда волонтерів «Бурундуки». На вас чекає: гарний настрій, домашня випічка (тортики, печиво), прохолодні напої....

Школярі з Гостомеля зібрали 88 000 грн для ЗСУ

У Гостомельському ліцеї №1 пройшла одноденна благодійна акція «Замість квітів – допомога армії», приурочена до Дня знань. Про це повідомили у ГСВА. Батьки, вчителі та...

У Білогородці знайшли гончарний горн 17 століття

30 серпня експедиція Інституту археології НАН України знайшла залишки гончарного посуду козацької доби. Про це повідомили у відділі культури Білогородської сільської ради. За словами археологів,...
Рекламаspot_img