Субота, 19 Квітня, 2025
10.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаІсторія будівлі Бучанської гімназії №2: чи буде її продовження?

Історія будівлі Бучанської гімназії №2: чи буде її продовження?
І

На території Бучанської гімназії №2, що розташована на вулиці Шевченка, 14-А, запланували побудувати новий корпус. Після його завершення стару будівлю планують демонтувати.

Намір щодо знесення старої будівлі викликав обурення серед місцевих активістів. Вони вважають, що приміщення має історичну цінність і заслуговує на збереження.

Історія закладу починається на початку ХХ століття, коли Федір Дмитрович Литвиненко, службовець Південно-Західної залізниці, побудував дачу в Лісовій Бучі. Згодом будинок став важливою частиною прихистку та навчання дітей.

Про це розповів Володимир Федорович Крамер у 2003 році, який раніше жив у Бучі, а згодом виїхав у Канаду. Детально ознайомитися з історією Бучанської гімназії №2 можна на сайті навчального закладу.

Володимир Крамер згадує в листі: «Дача була місцем літнього відпочинку. Вуличкою, де тепер головний вхід до школи, проходила мініатюрна вузькоколійка під назвою «Кукушка». Нею возили торф від глинища до станції. В радянські часи її зняли. Назв вулиць, номерів будинків у Бучі не було до початку Другої світової війни. Будинки – це дачі, наприклад, Володіних, Душкіних, Литвиненків, Яновських, Камінських, Дибовських і т.д.».

На світлині випускники Бучанської 8-річної школи №2. Рік приблизно 1965. Фото опубліковав Василь Розенау у фейсбуці у групі «Буча від початку дотепер. Краєзнавство».

Після встановлення радянської влади дачу у власника Федора Литвиненка – відібрали. Сам він до останніх днів працював звичайним рахівником на станції Буча, живучи на квартирі у свого товариша. Помер у 1937 році, його поховали на місцевому цвинтарі, але знайти могилу рідним не вдалося.

У 30-х роках ХХ століття у будинку відкрили притулок для дітей, які втратили батьків під час Голодомору. Під час війни будівля вціліла та використовувалася як притулок для сиріт військових.

У 1948 – 1949 роках відбувся перший післявоєнний випуск Бучанської початкової школи (12 дівчаток і 14 хлопчиків).

У 1945 році приміщення стало початковою школою, а у 1961-му – Бучанською восьмирічною школою №2. Згодом приміщення кілька разів реконструювали, а в 2021 році був проведений капітальний ремонт. У 2022 році школа отримала нову назву – Бучанська гімназія №2.

Новий етап розвитку гімназії

7 січня 2025 року Відділ освіти Бучанської міської ради підписав договір із компанією ТОВ «Сан Сістемс Девелопмент» – переможцем тендеру на будівництво нового корпусу. Підрядник вже розпочинає підготовчі роботи.

Бучанський міський голова Анатолій Федорук зазначив:

«Новий корпус стане сучасним освітнім простором, де учні отримуватимуть якісну освіту в комфортних умовах. Після завершення будівництва учні та персонал перейдуть до нового приміщення, а стару частину будівлі буде демонтовано».

Однак плани щодо демонтажу старої будівлі викликали резонанс серед громадськості. Місцеві активісти закликають розглянути можливість збереження історичного приміщення шляхом реставрації чи адаптації до сучасних потреб.

Медіа Thebuchacity надіслало запит у Відділ освіти з проханням пояснити, чи розглядалася можливість збереження старої будівлі, а також надати копію договору, в якому детально описані заплановані роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Розклад богослужінь на Великдень у храмах Бучанської громади

Буча Храм Святого Апостола Андрія Первозванного19 квітня (субота)19:00 – освячення20 квітня (неділя)6:00 – літургія7:30 – освячення Храм Апостолів Петра і Павла19 квітня (субота)16:00–20:00 – освячення20 квітня...

У Бучі відпрацювали сценарій ліквідації витоку аміаку

У Бучанській громаді провели масштабні навчання з цивільного захисту – рятувальні служби відпрацьовували алгоритм дій аварії – витоку аміаку із залізничної цистерни. Про це...

Бучанець Ярослав Клименко став чемпіоном України з кікбоксингу

Спортсмен здобув 1 місце у розділі кік-лайт та звання чемпіона України 2025 року серед 500 учасників. Також Ярослав виконав норматив кандидата у майстри спорту. Про...

У Бучі на понад 15 млн грн запланували капітальний ремонт вулиці Амосова

До кінця року КП «Бучасервіс» планує провести капітальний ремонт вулиці Амосова – від вулиці Пам’яті до бульвару Леоніда Бірюкова із під’їздом до центрального кладовища. Роботи...

На війні загинув ворзелянин Сергій Корчемний

Ще у 2015-2016 роках Сергій воював у зоні АТО. У червні 2024 року знову став до лав ЗСУ, виконував бойові завдання на Харківщині та...

Літні канікули у школярів Бучанської громади триватимуть без змін

Днями у мережі поширювали інформацію про те, що ніби цього року будуть скорочені літні канікули для школярів: мовляв, навчання триватиме до 30 червня, а...

У фокусі змін на залізниці Бучанської громади – комфорт та безпека

Посадовці Київщини та представники громад разом із командою Укрзалізниці оглянули залізничну інфраструктуру бучанського напрямку, який є одним із найзавантаженіших в області. Про це повідомив голова...
Рекламаspot_img