Міжнародна допомога відіграє ключову роль у відновленні та розвитку Бучанської громади, яка продовжує відновлюватися після наслідків бойових дій під час повномасштабного вторгнення та окупації.
Завдяки співпраці з ЄС та такими організаціями, як UNICEF (ЮНІСЕФ), програмам, що функціонують за фінансової підтримки з інших країн, громада отримує унікальні можливості для впровадження важливих соціальних проєктів та відновлення.
Зокрема, у Бучі за підтримки ЄС було реалізовано низку важливих ініціатив, спрямованих на покращення умов навчання, безпеки, підтримку та розвиток молоді.
Одним із яскравих прикладів співпраці стало підписання меморандуму про співпрацю між Бучанською міською радою та ЮНІСЕФ. Це відкрило нові можливості для надання та покращення освітніх послуг.
Реалізовані ініціативи в рамках співпраці з ЄС
За інформацією Бучанської міської ради, у межах цієї співпраці відбулися такі заходи:
- Покращення гігієни в школах
Освітні заклади забезпечили гігієнічними наборами, що сприяє дотриманню стандартів гігієни серед учнів.
- Ремонт укриттів у закладах освіти
Вдалося модернізувати укриття в дошкільних навчальних закладах. Зокрема, в дитсадках «Горобинка» та «Пролісок».
У «Проліску», який відвідує 140 вихованців, у тому числі 26 дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО), до початку повномасштабного вторгнення укриття, як і в інших закладах, являло собою підвальне приміщення без елементарних зручностей.
Завдяки реконструкції у межах проєкту ЮНІСЕФ та ЄС з відновлення укриттів, підвал садочку вдалося перетворити на зручний простір для дітей, у якому вони разом з вихователями перебувають під час повітряних тривог.
Оновлений простір пристосований та обладнаний до сучасних потреб. Він дозволяє забезпечити розвиток, комфортні та безпечні умови перебування. Приміщення для занять та розваг містять творчу, природничо-наукову та інформаційно-просвітницьку зони. В укритті є необхідні меблі та обладнання: столи, стільці, книжкові полиці, ігри, стіна з дошкою для малювання. Також обладнаний туалет.
Під час візиту на Київщину пані Посол ЄС Катаріна Матернова разом із заступницею голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Еммануель Абріу відвідали у Бучі це укриття.
Начальник Відділу освіти Бучанської міської ради Олег Цимбал зазначає, що завдяки підтримці міжнародних партнерів, таких як ЄС та ЮНІСЕФ, вдалося створити безпечне середовище для дітей і педагогів у навчальних закладах громади, що були пошкоджені під час бойових дій.
Так само у 2024 році відновили укриття у дитсадку «Горобинка», у якому зробили ремонт та обладнали необхідними меблями. Укриття стало новим безпечним простором для 136 вихованців під час повітряних тривог. Окрім укриття у «Горобинці» зробили ремонт освітніх просторів.
- Психологічна підтримка та розвиток молодіжних ініціатив
Длявихователів були організовані тренінги, спрямовані на навчання навичок надання психологічної допомоги.
Молодь отримала підтримку у розробці та впровадженні інноваційних ідей, які сприяють розвитку громади завдяки розширення програми UPSHIFT.
UPSHIFT – це молодіжна інноваційна програма, яку реалізує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Учасники мають можливість пройти навчання за методологією Human Centered Design, отримати фінансування та згодом перетворити свої ідеї на ефективні проєкти, які приносять користь громадам.
Також у шкільну програму були впроваджені уроки і тренінги з волонтерства та використання U-Report як інструменту громадської участі.
U–Report – цифрова платформа ЮНІСЕФ, що об’єднує проактивну молодь, яка висловлює свої думки та прагне впливати на зміни в країні. Проєкт покликаний у формі опитувань збирати думки молоді віком 14-34 роки з різних сфер суспільного життя. Результати цих опитувань допомагають доносити думку молоді для започаткування сталих змін.
Ці заходи демонструють бажання ЄС до створення безпечного та комфортного середовища для дітей і молоді Бучанської громади.
Програма ЄС для підтримки підприємців-початківців
ЄС відкриває нові можливості і для бізнесу. Зокрема, у Бучі діє програма «Erasmus for Young Entrepreneurs» (Еразмус для молодих підприємців).
Еразмус для молодих підприємців – програма ЄС з міжнародного обміну підприємницьким досвідом. Вона спрямована на те, щоб нові підприємці (початківці або з досвідом до 3 років) отримали можливість працювати піч-о-пліч з досвідченими підприємцями з інших країн. Мета програми – сприяти обміну ідеями, навичками та знаннями про ринки і бізнес-культуру різних країн.
Програма співфінансується Європейською Комісією й діє вже понад 15 років, пов’язуючи більш ніж 12 000 підприємців з різних країн. Україна також приєдналась до програми, а Civitta Ukraine виступає її офіційним представником.
Під час презентації програми у Бучі проєктний офіцер EISMEA Ральф Дістельгорст розповів про особливості програми, що спрямована на підтримку представників малого та середнього бізнесу. Також він відвідав центр Дія.Бізнес у Бучі. У Бучанській міській раді він зустрівся з мером міста Анатолієм Федоруком та профільними спеціалістами, де обговорили механізми запуску програми обміну досвідом.
Відтак, представники малого та середнього бізнесу, а також амбітні початківці, мають можливість отримати доступ до спеціальних освітніх тренінгів та програм обміну досвідом з європейськими колегами.
«Це важливий крок до інтеграції нашого бізнесу в європейський простір та зміцнення економіки громади», – зазначив Анатолій Федорук.
«Взагалі для молоді та підприємців-початківців у Бучі, зокрема у центрі Дія.Бізнес, є багато можливості для навчання, отримання грантів, а також безкоштовного стажування по програмі Еразмус для молодих підприємців», – розповіла керівниця Дія.Бізнес у Бучі Анна Страховська.
Для прикладу, у рамках програми Еразмус для молодих підприємців учасники можуть пройти стажування, отримати цінний досвід і фінансову підтримку.
Що потрібно для участі у програмі Еразмус для молодих підприємців?
Підготувати документи англійською мовою:
- Резюме (CV)
- Бізнес-план
- Відповіді на короткі запитання про мотивацію
У цьому можна отримати допомогу у центрі Дія.Бізнес у Бучі.
Для більш детальної інформації підприємці-початківці можуть звертатися на пошту eye@civitta.com або заповнити коротку форму за посиланням.
У центрі Дія.Бізнес у Бучі звернули увагу на переваги участі у програмі:
«Участь у програмі є безкоштовною. У разі офлайн-обміну програма покриває базові витрати (проїзд, проживання тощо) до 1200 євро на місяць, залежно від країни перебування. Також можливо брати участь дистанційно.
Програма діє до кінця 2025 року, але фінансування є обмеженим. Тому важливо не відкладати подачу заявки, якщо ви готові до участі.
Дія.Бізнес у Бучі виступає посередником між учасниками та програмою, роблячи шлях до розвитку підприємців-початківців максимально простим і доступним».
Бучанська громада активно працює з іноземними партнерами і над розширенням співпраці. Такі ініціативи мають стратегічне значення для комплексного відновлення постраждалих регіонів і зміцнення міжнародної солідарності з Україною.