Четвер, 21 Листопада, 2024
1.5 C
Bucha
ThebuchacityБуча«Кіберзлочини та крадіжки найпопулярніші види злочинів у Бучанській громаді» – Максим Кожушко

«Кіберзлочини та крадіжки найпопулярніші види злочинів у Бучанській громаді» – Максим Кожушко
«

Поліцейський офіцер Бучанської громади Максим Кожушко відповів на питання, які цікавлять мешканців міста щодо безпеки та дотримання правопорядку у місті.

Поліцейський офіцер Бучанської громади Максим Кожушко

Яких злочинів наразі найбільше стається у Бучі та Бучанській громаді?

– На сьогоднішній день найпопулярніші злочини стаються у кіберпросторі. Переважають шахрайства, а також майнові злочини – крадіжки. Також поширені звернення побутового характеру: домашнє насильство, булінг, конфлікти з сусідами.

До речі, більшість шахрайств вчиняються з непідконтрольних територій України. Шахрайства стають різноманітними та «розумнішими».

Тяжких злочинів останнім часом не траплялося, що свідчить про те, що превентивна робота поліції є дієвою а також мешканці, які проживають у громаді стають більш законослухняними.

Яким чином з ними боряться правоохоронні органи?

– Важлива робота поліцейських офіцерів громади – попередити. Поліція намагається інформувати та попереджувати людей про те, що не потрібно повідомляти свої персональні дані, номер картки, обережно відноситись на фінансово «вигідних» пропозиції в отриманні грошей і так далі.

Також у нас є інформаційні канали Бучанські офіцери громади та сторінка у Фейсбуці.

Коли сталося шахрайство, куди краще звертатися: у відділення поліції чи передавати інформацію працівникам кіберполіції?

– Всі звернення від громадян, що надходять у відділення поліції та які стосуються кіберзлочинів, передаються у відділення кіберполіції.

Та не буде зайвим одразу 2 звернення зробити: зафіксувати шахрайство за номером 102 або у місцевому відділенні поліції, а також самостійно надіслати звернення в електронній формі на сайті кіберполіції.

У чому полягає складність кіберзлочинів?

– На жаль, розслідуватита розкривати такі злочини дуже складно. По-перше, на законодавчому рівні – процес досить затяжний багато бюрократичних аспектів. Наприклад, відповідно законодавства, щоб слідчому перевірити телефон чи адресу місця знаходження особи, що підозрюється у скоєнні правопорушення, потребує ухвали суду. На це, зрозуміло, витрачається значний час, який грає не на користь ефективному розслідуванню так як за цей час злочинці встигають заплутати сліди злочину і скористатись викраденими коштами.  

По-друге, через те, що коли навіть поліція знаходить особу, яка підозрюється в скоєнні злочину чи правопорушенні, то вона часто виявляється на окупованій території.

Які дії поліції у разі сімейного насильства?

– Редагується на них відповідно законодавства. Якщо є виклик – приїжджають працівники поліції. Заява на особу, яка вчиняє насильство, направляється в суд, де призначають покарання. У разі присутності людини на місці вчинення правопорушення (тому що дуже часто кривдник тікає до приїзду поліції) працівники правоохоронних органів складають протокол на винного та можуть затримати останнього у відділенні поліції, але, на жаль, не більше, ніж на 3 години. Як показує практика, 3 години затримання не завжди ефективні та  достатні для того, щоб кривдник мав змогу усвідомити своє порушення та заспокоїтися. Тому трапляються випадки, що після цього часу останній, повертаючись додому, повторює конфлікт і навіть нарощує ескалацію.  

Як, на вашу думку, можливо вирішити дану проблему кіберзлочинів та домашнього насильства?

– Звичайно, що найкращий результат роботи поліції можливий тоді, коли все необхідне буде у комплексі: врегульовані питання на законодавчому рівні, щоб спростити роботу слідчих щодо отримання дозволів на відповідні слідчі дії, а також вдосконалити законодавчо питання по домашньому насильству. Звісно, укомплектувати поліцейський штат, щоб було більше персоналу щодо розслідування, орієнтуватись та доносити інформацію до населення щодо шахрайств, після чого люди менше будуть піддаватися впливу шахрайським схемам, і, звісно, дотримуватися законів.

Чого не вистачає бучанським поліцейським для того, щоб більш ефективно працювати у громаді?

– На сьогоднішній день ситуація щодо кількості працівників поліції, а також їхнього соцзабезпечення, заробітної плати вже краща. Наразі у Бучанському відділенні поліції №1 працюють патрульні, дільничні, слідчі та поліцейські офіцери Бучанської громади.

Але на ту кількість справ, які надходять на одного поліцейського, то працівників поліції у Бучі все одно не вистачає.

Я обслуговую старостинські округи такі як Гаврилівський, Луб’янський, Синяківський. Поліцейський офіцер Бучанської громади Олександр Аббасов обслуговує старостинський округ Ворзеля.

Найближчим часом буде ще один офіцер громади, який обслуговуватиме інші округи: Бабинці, Мироцьке, Блиставицю. Місто Буча поки обслуговують дільничні офіцери поліції.

Наскільки поліцейські формування мають належний рівень забезпечення транспортними засобами, що відповідає сучасним вимогам ефективності та оперативності?

– Ситуація з транспортними засобами у поліції також значно краща, ніж була раніше, і актуальні потреби у цьому аспекті в основному задоволені. Поліцейські підрозділи оснащені достатньою кількістю сучасних автомобілів, що значно поліпшило їхню оперативність та ефективність виконання службових обов’язків.

Однак, було б непогано, щоб службові автомобілі були і в дільничних офіцерів, що дозволило б робити їхню роботу ще більш ефективною і мобільною.

Де найбільше стається ДТП і чому?

– Найбільша кількість ДТП у Бучанській громаді трапляється саме у Бучі. По-перше, через інтенсивність самого руху в місті. А також через наявність у місті проблемних ділянок.

Які місця у Бучі є небезпечними для водіїв і як можна їх змінити?

– Це перехрестя Захисників України (Вокзальна) та Інститутської, де раніше був світлофор, а зараз після бойових дій немає. Водії там дуже часто потрапляють в ДТП. Від поліцейських офіцерів громади було подано ініціативу до Бучанської міської ради, щоб встановити світлофор.

Також дуже часто стаються ДТП на Польовій і Енергетиків, де дуже велика інтенсивність руху. У цьому місці варто облаштувати обмежувачі швидкості.

По вулиці Нове шосе та Вокзальна, де є світлофор, також часто стаються ДТП. Наразі розглядають варіант зробити там круговий рух.

На перехресті Нове шосе та поворот на Ворзель часто трапляються ДТП. Раніше там була камера фіксації швидкості, яка значно знижувала ризик аварійних ситуацій, змушуючи водіїв дотримуватися встановлених швидкісних обмежень. Її присутність сприяла підвищенню дорожньої безпеки та зменшенню кількості порушень правил дорожнього руху. 

Відновлення функціонування або оновлення системи відеоспостереження на цьому перехресті могло б стати ефективним кроком до зниження аварійності та підвищення безпеки учасників дорожнього руху.

Як поліція реагує на випадки з порушенням правил паркування у місті?

– Через інтенсивність транспортного руху у місті виникає і проблема з паркуванням. Тому у Бучанській громаді поліцейські фіксують зростання порушень правил дорожнього руху щодо зупинки, стоянки транспортних засобів та паркування. Поліція, зокрема, поліцейські офіцери, намагаються контролювати водіїв, які порушують правила паркування.

Наприклад, працювали по вулиці Чорних Запорожців (Горького) біля ринку – контролювали рух та роз’яснювали водіям, штрафували. У тому місці вдалося зробили транзитний рух.

Також по вулиці Левка Лук’яненка (Жовтнева) побачили інформацію у соцмережі про паркування автомобілів на тротуарі, через що пішоходам доводилося йти по проїжджій частині. Часто тією вулицею йшли діти у Бучанську школу мистецтв. Працівники поліції відреагували на це і вирішили питання: тимчасово облаштували перепони для автомобілів. Також подали свої пропозиції до місцевої влади, що потрібно там встановити напівсфери або підняти бордюр.

Які штрафи за порушення правил паркування?

– Штраф за паркування або стоянку у місці, відведеному для транспортних засобів, керованих або в яких перевозять людей з інвалідністю 1020-1700 гривень.

Зупинка або паркування в місці, позначеному знаком заборони паркування або стоянки – 340-680 гривень.

Як відбувається контроль дотримання комендантської години? Чи багато мешканців її порушують?

– Головне, щоб люди розуміли суть комендантської годин, яка існує для того, щоб не було диверсійних розвідувальних груп і провокацій.  

Звичайно, бувають випадки, коли під час комендантської години зупиняємо людей. Перевіряємо документи і ставимося з розумінням. Адже різні випадки бувають: комусь погано стало і потрібно в аптеку, хтось не встиг додому дістатися до цих випадків відносимось із розумінням. У разі затримання підозрілої особи доставляємо її до відділку поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Ірпені працює простір для ветеранів: які послуги надають

У центрі VETERAN SPACE. IRPIN проводять консультації спеціалісти: Пенсійного фонду; Центру зайнятості; Центру правової допомоги; ЦНАПу. Про це повідомив...

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

В Ірпені працює простір для ветеранів: які послуги надають

У центрі VETERAN SPACE. IRPIN проводять консультації спеціалісти: Пенсійного фонду; Центру зайнятості; Центру правової допомоги; ЦНАПу. Про це повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. Також у центрі можна оформити пільги...

Бучанські дзюдоїсти тріумфували на регіональному турнірі!

Юні спортсмени з Київщини та Києва взяли участь у змаганнях із дзюдо, які стали справжнім святом майстерності та наполегливості. Про це повідомили у Бучанській міській...

20 листопада виходить гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Наразі гра займає 1 місце у рейтингу платформи Steam як лідер продажів. Стане вона доступна вже сьогодні о 18:00 за київським часом. За словами розробників,...

«Здійсни мрію дитини»: долучайся до новорічного дива разом із БФ «Твоя опора»

Благодійний фонд «Твоя опора» оголошує старт акції, що спрямована на підтримку: дітей, які втратили батьків-Героїв дітей з родин військових дітей із багатодітних сімей малечі, що зростає в прийомних...

Професійний підйом вантажів у Києві: рішення для будь-яких умов

Сучасні міські умови вимагають інноваційних підходів до транспортування вантажів. Особливо це стосується великих міст, таких як Київ, де вузькі під’їзди, багатоповерхівки без ліфтів та...

Виготовлення та встановлення металевих конструкцій

Компанія «Акріс Груп» – це ваш надійний партнер у створенні міцних, естетично привабливих та функціональних металевих конструкцій з нержавіючої сталі та чорного металу. Працюючи по Києву та...

В Ірпені врятували родину кажанів

Тваринок виявили під час проведення капремонту будинку по вул. Полтавській, 61. Роботи неможливо було продовжувати через популяцію кажанів, не зашкодивши їх життю. Про це повідомила...
Рекламаspot_img