Бучанці платять за вивіз сміття, щоб жити в комфорті та чистоті. І це не має спричиняти незручності. Але вони є. Які саме та як їх позбутися, розмовляли з начальником бучанського відділу «Крамар ЕКО» Олександром Бородіним.
Підписати договір та дотримуватися елементарних правил
«Крамар ЕКО» виконує послуги з вивезення твердих побутових відходів на території Бучі. Компанія має 15-річний досвід роботи в сфері поводження з відходами. Намагається оновити та модернізувати процес утилізації та вивозу сміття.
Біля багатоквартирних будинків встановлені огороджені майданчики з різними баками. Щоб викинути сміття, необхідно скористатися магнітним ключем, що відкриває вхід до смітників. Під час укладення договору видається безкоштовно ключ. У разі втрати другий магнітний ключ можна придбати за 35 грн.
Для мешканців приватного сектору з 1 листопада запроваджують вивіз відходів лише з контейнерів. Зараз продовжується активне забезпечення контейнерами.
У кого ще немає контейнера, необхідно звернутися в офіс «Крамар ЕКО», за адресою:
Буча, бульвар Богдана Хмельницького, 4.
Графік роботи:
понеділок – п’ятниця 8:00-18:00
субота 10:00-14:00
неділя – вихідний
При собі мати документи:
– паспорт власника (орендатора);
– ідентифікаційний код;
– довідку при наявності пільг та субсидій.
У який контейнер викидати сміття та що можна здати на переробку?
На сміттєвому майданчику є різні контейнери:
- для змішаного сміття
- кольорові баки для роздільного збору (скло, пластик, папір)
- ємність для органіки
- для використаних батарейок.
На переробку з свого сміття можна відокремити скло, папір, метал, садові та будівельні відходи, батарейки, акумулятори, пластик.
Які штрафи для тих, хто залишає пакети з сміттям при вході?
Біля кожного сміттєвого майданчика встановлені камери, що контролюють та через які видно, хто і коли залишає пакети з сміттям. Зараз жорстких мір щодо порушників немає. Над вирішенням цієї проблеми працюють. Більш дієві двірники, яким доводиться наводити лад на сміттєвому майданчику та контролювати, хто приніс сміття і чи доніс до контейнера.
У Міністерстві захисту довкілля обговорюють запровадження екологічного податку, який стане інструментом скорочення обсягів захоронення відходів.
Спонукатимуть до переходу до розумного споживання, роздільного збору відходів, рециклінгу та зменшення негативного впливу відходів на довкілля та людей.
У чому причина смердючої рідини, що витікає з сміттєвозів
По сліду смердючої доріжки можна відслідкувати маршрут сміттєвоза, який забирав сміття і поїхав далі. Особливо гостро постає ця проблема влітку, коли спекотно. Через що у місті може пахнути не «по-європейськи».
А все через діряві сміттєвози, які дуже швидко зношуються. У Бучі на даний час лише 1 цілий сміттєвоз. Після року роботи автомобіль потребує заміни бункера.
Опале листя не треба палити, його вивезуть безкоштовно
Працівники «Крамар ЕКО» забиратимуть опале листя у мешканців приватного сектору по маршруту вивозу сміття. Таким чином вдасться уникнути проблеми спалювання листя.
Як мешканці самі себе закопують у сміття
Окрім питань з вивозу сміття, обслуговування, головна проблема – ставлення самих мешканців до себе та оточуючих. На щастя, кількість бучанців, які намагаються уникнути заключення договору та оплати, небагато. 80% людей сумлінні й сплачують за вивіз відходів.
Проте не всі бучанці відповідальні. У Бучі є кілька звалищ, які регулярно утворюються. Також не всі готові та свідомо ставляться до роздільного збору сміття. Наприклад, цілком реально зменшити вплив органічного сміття на довкілля, його можна компостувати.
Наше спільне завдання – піклуватися про чистоту у місті. Особливо якщо ми хочемо жити у красі та мати міцне здоров’я, стати зразковим містом, розумно ставитися до збереження довкілля, наближатися до міста європейського типу.
Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!
Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!
Хотілося б прочитати велику публікацію про Бучанський Жек, суми в платіжках досить великі а будинки і території не обслуговуваются належним чином. З будинку 19А в місяць платимо приблизно 40000 грн, а прибиральницю оплачуємо самі, лампочки купуємо самі …
Добрий день. По якій вулиці ваш будинок?