Субота, 21 Грудня, 2024
1.5 C
Bucha
ThebuchacityБучаМайстерня ремонту взуття на Бучанському вокзалі: десятиліття довіри та майстерності

Майстерня ремонту взуття на Бучанському вокзалі: десятиліття довіри та майстерності
М

«Болячки в ногах, і навіть у голові – через дешеве взуття»

Неподалік залізничного вокзалу вже 35 років працює взуттєва майстерня, у якій чоботяр Віктор Новоселов ремонтує взуття. Він чоботар у третьому поколінні. Його дід, батько і дядьки також були чоботарями. Свого часу завдяки чоботарському ремеслу його батько з братами вижили під час Другої світової війни.

На фото чоботяр Віктор Новоселов

– Видно, що любов до професії чоботаря вам передалася у спадок. Як переймали чоботарський досвід роботи у свого діда, батька?

– Так, вони мене трохи навчили. А також знайомі чоботарі показували, навчали азам чоботарської праці. Хоча одразу після школи я пішов працювати на мотозавод – учнем фрезерувальника. На «Червоному екскаваторі» працював учнем токаря. У мого батька, окрім чоботарства, було багато всіляких спеціальностей. Я їх не зміг усі перейняти, лише токаря, фрезерувальника й чоботаря. Коли ми переїхали в Бучу, то батько вийшов на пенсію та часто приходив мені допомагати у майстерню.

– З чого все-таки почалося ваша професія чоботаря?

– Спочатку був підмайстром у знайомих. Згодом відкрив і свою майстерню. Через певний час купив цей кіоск, – відтоді у ньому працюю. Кіоск мій, але землю під ним я орендую, вона належить міській раді.

– Пам’ятаєте день, коли почали тут працювати?

Пам’ятаю, навіть першу пару взуття, яку тут відремонтував. Це були кросівки пісочного кольору із замшу, яку я тут прошив у цій майстерні. Це було у вересні 1989 року.

– Як зміна епох позначилася на якості взуття та як за цей час змінювалася ситуація у вашій сфері?

– Раніше було багато роботи, тому що все взуття було зі шкіри. Зараз менше замовлень. Багато взуття почали робити із замінників шкіри, дерматину. Тому у багатьох випадках вигідніше купувати нове взуття, ніж його відремонтувати. Я ж обманювати людей не хочу, можу помилитися, але не обманути.

Також намагаюся йти на зустріч людям: вже понад 20 років допомагаю «дітям війни», тепер ще допомагаю й нинішнім військовим, які захищають Україну, роблю їм знижки.

Моя робота залежить від людей. Якщо в людей є гроші, то і в мене виручка. Звичайно, що за період моєї роботи були спади і підйоми. Навіть по сезонах весь час були помітні зміни. Січень-лютий – слабенько із замовленнями. Із березня по червень – краще. Потім знову спад до вересня.

– Ви вмієте не тільки ремонтувати, а й шити нове взуття?

– Так. Але зараз шити взуття дуже дорого, оскільки великі накладні витрати цього процесу. Якщо якісно пошити взуття вручну, то це буде значно дорожче, ніж купити його в магазині. Прості люди їх не купуватимуть. Зараз навіть ремонтуючи доводиться запитувати у замовників: з якого матеріалу краще зробити ремонт – з дешевшого чи дорожчого?

Пригадую, коли я починав працювати, то було дуже складно придбати якісний матеріал. Зараз такої проблеми не існує. Натомість виникла інша – його здорожчання. Матеріал легко замовити по телефону чи інтернету – перешлють і з-за кордону, але ж і вартість його буде відповідна.

– Як працювала Ваша взуттєва майстерня під час окупації Бучі росіянами?

– Під час окупації я був вдома, у майстерні не працював. Пригадую випадок, як під час окупації сусідка принесла взуття, яке відремонтував їй вдома.

Повернувся до майстерні того ж дня, коли українці вже визволили Бучу. Кіоск був зачинений, на щастя, нічого не влучило і нічого не вкрали, хоча в середині все на підлозі валялося, – попадало внаслідок вибухових хвиль.

Загалом всю окупацію я пережив у Бучі у своєму будинку на Мельниках. Окупантів бачив лише здалеку, як вони ходили і їздили бронетехнікою. На щастя, до нашого подвір’я вони не приходили.

Ми нікуди не виїжджали, бо ще займаємося розведенням собак: вирощуємо цуценят порід Йоркширський тер’єр і Померанський шпіц. Саме перед початком повномасштабного вторгнення, 20 лютого, у нас народилися цуценята.

– Очевидно, як фахівець, Ви знаєте, яке краще вибрати взуття? Дайте кілька порад.

– Найкраще взуття – з натуральної шкіри. По-перше, дерматинове не ремонтується. По-друге, воно шкідливе для здоров’я. Болячки в ногах, і навіть у голові – через дешеве взуття.

Підошва має бути не жорсткою, а еластичною. Краще з гуми, але, щоб під ступнею була шкіра. Розумію, що шкіряні вироби нині дорогі. Тому далеко не всі люди можуть собі дозволити придбати якісне взуття. Нинішня молодь взагалі часто купує взуття на сезон, а буває й на місяць. З розрахунку: поносив і викинув.

– Які ще корисні поради можете дати щодо придбання взуття?

Наприклад, щоб відрізнити шкіру від підробки при покупці взуття, краще звертатися до добросовісних продавців. Також бажано мати не одну, а кілька пар взуття на кожен сезон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Вареники, пісні й добрі справи: на благодійному концерті у Бучі зібрали понад 12 000 грн

У Бучі відбувся благодійний концерт «На Посиденьках у Горислави» У Бучанському центрі культури відбулося свято добра, музики та щедрості – благодійний концерт «На Посиденьки у...

Сучасне обладнання для харчової промисловості в Україні: технології, які змінюють галузь

Інновації у харчовій промисловості Харчова промисловість в Україні активно розвивається завдяки впровадженню сучасних технологій та обладнання. Сучасне обладнання дозволяє підвищити ефективність виробничих процесів, зменшити витрати...

У Бучі у клініці «Medical Plaza» відкрили інноваційне хірургічне відділення

Воно оснащене надсучасним роботизованим комплексом Da Vinci. Це перший і єдиний такий комплекс на Київщині. За інформацією медичного центру «Medical Plaza», роботизований комплекс  Da Vinci...

Топ-5 ноутбуків для роботи та навчання у 2024 році

Сучасний ритм життя вимагає надійних та продуктивних гаджетів. Інтернет магазин ноутбуків пропонує широкий вибір ноутбуків для різних потреб. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші...

Ремонт пiд ключ Київ від компанiї NsdGroup

Якщо ви шукаєте надiйного партнера для виконання ремонтних робiт, компанiя NsdGroup стане вашим iдеальним вибором. Завдяки високому професiоналiзму, iндивiдуальному пiдходу до кожного проекту та...

ТРЦ «Giraffe Mall» відкрили!

У торговельно-розважальному центрі працюють магазини Сільпо, Єва, Золотий вік, аптека, а також Jysk, де сьогодні діють знижки до 70%.Нагадаємо, що раніше торгово-розважальний центр називався...

Бучанська громада придбала будинок для дитячого будинку сімейного типу

Він розташований у селі Гаврилівка. Його мешканцями стане родина внутрішньо переміщених осіб з Бердянська. Яна та Володимир, які виховують 10 дітей, готуються до переїзду у...
Рекламаspot_img