П’ятниця, 25 Квітня, 2025
15.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаМайстерня ремонту взуття на Бучанському вокзалі: десятиліття довіри та майстерності

Майстерня ремонту взуття на Бучанському вокзалі: десятиліття довіри та майстерності
М

«Болячки в ногах, і навіть у голові – через дешеве взуття»

Неподалік залізничного вокзалу вже 35 років працює взуттєва майстерня, у якій чоботяр Віктор Новоселов ремонтує взуття. Він чоботар у третьому поколінні. Його дід, батько і дядьки також були чоботарями. Свого часу завдяки чоботарському ремеслу його батько з братами вижили під час Другої світової війни.

На фото чоботяр Віктор Новоселов

– Видно, що любов до професії чоботаря вам передалася у спадок. Як переймали чоботарський досвід роботи у свого діда, батька?

– Так, вони мене трохи навчили. А також знайомі чоботарі показували, навчали азам чоботарської праці. Хоча одразу після школи я пішов працювати на мотозавод – учнем фрезерувальника. На «Червоному екскаваторі» працював учнем токаря. У мого батька, окрім чоботарства, було багато всіляких спеціальностей. Я їх не зміг усі перейняти, лише токаря, фрезерувальника й чоботаря. Коли ми переїхали в Бучу, то батько вийшов на пенсію та часто приходив мені допомагати у майстерню.

– З чого все-таки почалося ваша професія чоботаря?

– Спочатку був підмайстром у знайомих. Згодом відкрив і свою майстерню. Через певний час купив цей кіоск, – відтоді у ньому працюю. Кіоск мій, але землю під ним я орендую, вона належить міській раді.

– Пам’ятаєте день, коли почали тут працювати?

Пам’ятаю, навіть першу пару взуття, яку тут відремонтував. Це були кросівки пісочного кольору із замшу, яку я тут прошив у цій майстерні. Це було у вересні 1989 року.

– Як зміна епох позначилася на якості взуття та як за цей час змінювалася ситуація у вашій сфері?

– Раніше було багато роботи, тому що все взуття було зі шкіри. Зараз менше замовлень. Багато взуття почали робити із замінників шкіри, дерматину. Тому у багатьох випадках вигідніше купувати нове взуття, ніж його відремонтувати. Я ж обманювати людей не хочу, можу помилитися, але не обманути.

Також намагаюся йти на зустріч людям: вже понад 20 років допомагаю «дітям війни», тепер ще допомагаю й нинішнім військовим, які захищають Україну, роблю їм знижки.

Моя робота залежить від людей. Якщо в людей є гроші, то і в мене виручка. Звичайно, що за період моєї роботи були спади і підйоми. Навіть по сезонах весь час були помітні зміни. Січень-лютий – слабенько із замовленнями. Із березня по червень – краще. Потім знову спад до вересня.

– Ви вмієте не тільки ремонтувати, а й шити нове взуття?

– Так. Але зараз шити взуття дуже дорого, оскільки великі накладні витрати цього процесу. Якщо якісно пошити взуття вручну, то це буде значно дорожче, ніж купити його в магазині. Прості люди їх не купуватимуть. Зараз навіть ремонтуючи доводиться запитувати у замовників: з якого матеріалу краще зробити ремонт – з дешевшого чи дорожчого?

Пригадую, коли я починав працювати, то було дуже складно придбати якісний матеріал. Зараз такої проблеми не існує. Натомість виникла інша – його здорожчання. Матеріал легко замовити по телефону чи інтернету – перешлють і з-за кордону, але ж і вартість його буде відповідна.

– Як працювала Ваша взуттєва майстерня під час окупації Бучі росіянами?

– Під час окупації я був вдома, у майстерні не працював. Пригадую випадок, як під час окупації сусідка принесла взуття, яке відремонтував їй вдома.

Повернувся до майстерні того ж дня, коли українці вже визволили Бучу. Кіоск був зачинений, на щастя, нічого не влучило і нічого не вкрали, хоча в середині все на підлозі валялося, – попадало внаслідок вибухових хвиль.

Загалом всю окупацію я пережив у Бучі у своєму будинку на Мельниках. Окупантів бачив лише здалеку, як вони ходили і їздили бронетехнікою. На щастя, до нашого подвір’я вони не приходили.

Ми нікуди не виїжджали, бо ще займаємося розведенням собак: вирощуємо цуценят порід Йоркширський тер’єр і Померанський шпіц. Саме перед початком повномасштабного вторгнення, 20 лютого, у нас народилися цуценята.

– Очевидно, як фахівець, Ви знаєте, яке краще вибрати взуття? Дайте кілька порад.

– Найкраще взуття – з натуральної шкіри. По-перше, дерматинове не ремонтується. По-друге, воно шкідливе для здоров’я. Болячки в ногах, і навіть у голові – через дешеве взуття.

Підошва має бути не жорсткою, а еластичною. Краще з гуми, але, щоб під ступнею була шкіра. Розумію, що шкіряні вироби нині дорогі. Тому далеко не всі люди можуть собі дозволити придбати якісне взуття. Нинішня молодь взагалі часто купує взуття на сезон, а буває й на місяць. З розрахунку: поносив і викинув.

– Які ще корисні поради можете дати щодо придбання взуття?

Наприклад, щоб відрізнити шкіру від підробки при покупці взуття, краще звертатися до добросовісних продавців. Також бажано мати не одну, а кілька пар взуття на кожен сезон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

25 квітня — День жалоби у Бучанській громаді

У ніч на 24 квітня росія завдала чергового ракетного удару по мирних містах України. У Києві загинули 10 людей, 90 отримали поранення. Рятувальні роботи тривають,...

Чим і коли підживлювати? Простими словами про мінеральні добрива

У процесі росту та розвитку рослини активно споживають поживні речовини з ґрунту. З часом його запаси вичерпуються, що призводить до зниження врожайності та погіршення...

Які квіти нести на кладовище, щоб вшанувати пам’ять померлих та не завдавати шкоду довкіллю?

У поминальні дні мешканці Бучанської громади традиційно навідуються на могили та прикрашають їх квітами. Проте використання штучних квітів, яке стало популярним в останні роки,...

Пошкоджені будинки та будівлі, постраждалі – такі наслідки ворожої атаки на Київщині

Усю ніч росія тероризувала українські міста крилатими й балістичнимм ракетами, дронами, авіабомбами. Вибухи було чути і в Бучі. За інформацією КОВА, внаслідок ворожої комбінованої атаки...

Графік поминальних днів у Бучанській громаді

Комунальне підприємство «Бучасервіс» повідомило дати проведення поминальних днів у громаді. Буча вул. Антонія Михайловського – 27 квітня (неділя) вул. Памʼяті – 26 квітня (субота) вул. Яблунська – 27...

Український Гуманітарний Інститут запрошує на благодійне родинне свято Campus Fest

Коли: 4 травня, 12:00Де: Буча, вул. Інститутська, 14, УГІ У програмі: жива музика смачний фудкорт лаунж-зона для відпочинку дитяча зона з розвагами спортивна зона творчі майстер-класи А також відбудеться збір допомоги для...

Бучанський консультативно-діагностичний центр очолить нова директорка – Тетяна Пономаренко

Пані Тетяна здобула перемогу у конкурсі на посаду директорки, набравши найвищу кількість балів та отримавши найкращу оцінку компетенцій. Про це повідомляють у Бучанській міськраді. Тетяна –...
Рекламаspot_img