П’ятниця, 26 Липня, 2024
24.2 C
Bucha
Thebuchacity#Райони твого містаМікрорайон «Мельники»: де кордони і як тут живуть мешканці

Мікрорайон «Мельники»: де кордони і як тут живуть мешканці
М

Від Рокача до «Променистого», від «Космосу» до дач

Мельники – ще один район Бучі, про який можуть не знати нові мешканці міста. Але дізнаються, коли потрібно знайти амбулаторію, яка не так давно відкрилася, коли шукають гараж для авто або цікавляться, де ж знаходиться ще одна річка у місті. Також знають ті, хто відпочивав в оздоровчому таборі або має дачну ділянку за Мельниками.

Основні вулиці мікрорайону: Захисників України (стара назва Вокзальна), Леха Качинського (Чкалова), Катерини Білокур, Богдана Ступки, Мельниківська.

Тут протікає Рокач

До речі, річка Рокач слугує своєрідним кордоном, де Буча межує з Гостомелем та закінчується сам мікрорайон, який виник у поймі річки.

Раніше за річкою був хутір Баланівка, який також належав до Бучі. Відомо, що там пан Красовський побудував крохмально-паточний завод, а поряд облаштував два водоймища, з’єднані шлюзом. На озерах любили відпочивати жителі Бучі.

Рокач згадується як судноплавна річка, якою плавали великі човни завдовжки до 8 метрів. У минулому це була доволі глибока річка, середня глибина якої становила 2 метри.

Місцеві розповідають, що часто водойма розливалася і вода підтоплювала хати. На полях раніше часто пасли худобу: кіз, корів, коней. А зараз річку можна перейти у брід.

В теплу пору біля води місцеві і зараз полюбляють відпочивати, рибалять та спостерігають за лебедями.

У мальовничому урвищі за Мельниками навіть колишні поміщики влаштовували пікніки – зі сміхом, іграми та з самоваром.

Щодо історії виникнення назви мікрорайону, існує припущення, що сходиться до слова «млин», який був у поселенні. На жаль, більше інформації про це в джерелах не згадується. Невідомо і про якісь особливі історичні місця чи визначних, творчих постатей, які жили на Мельниках.

Тихий, спальний район

Мікрорайон можна прирівняти до спального району, де тихіше, порівняно з центром. Менше різних магазинів та розважальних закладів. Часом і темніше. Особливо років 15 тому помітно було по вуличному освітленню, яке різко закінчувалося із наближенням до району.

На Мельниках переважає приватний сектор. Згодом на місці будинків барачного типу почали будувати багатоквартирні. У мікрорайоні є до десяти 4-х, 5-ти та 9-типоверхових будинків. Недалеко дачні ділянки, які вже утворили цілий кооператив на місці колишніх полів. Дачі для багатьох місцевих стали постійним місцем проживання.

У лісній зоні переважали табори, в яких оздоровлювались та відпочивали діти. Табір «Променистий», один з найпопулярніших та активних до повномасштабного вторгнення. Розташований на великій доглянутій території, парковій зоні, де спортивні майданчики, гойдалки, альтанки. Щоліта там відпочивали діти з Києва та області, проводилися дискотеки, на які часто таємно приходили місцеві та таким чином приєднувалися до розважальної програми та проявляли інтерес до розвинутої інфраструктури.

Тому що для тамтешніх дітей і молоді раніше, окрім двору з турніками між тополями та «місцевих джунглів», не було більше нічого. Тому мельніківці йшли за розвагами або в центр, або в інші мікрорайони, де проводили дискотеки та діяли музичні чи спортивні секції.

На те, що у районі недостатня кількість закладів для розвитку дітей, гуртків, сучасних майданчиків місцеві і зараз звертають увагу. Адже більшість заходів відбуваються у центрі або віддалені від мікрорайону. Дійсно, було б добре, щоб у кожному мікрорайоні міста був свій куточок розвитку та відпочинку для дітей та молоді.

Сучасні заклади додають колоритності

Поруч чинні підприємства АТП «Транском», ЗАТ «Меліоратор», ЮТЕМ. Внаслідок розвитку яких відбувалася розбудова міста. У тому числі і на Мельниках. 

Працівників з підприємства «Меліоратор» (раніше казали ПМК) забезпечили квартирами та дачними ділянками. За майже 100-літній період роботи підприємство перетворилося із підсобного господарства на сучасне і багатопрофільне. Був час його розквіту, коли кожен другий з Мельників працював у ПМК.

Зараз у мікрорайоні є: ветеринарна клініка, СТО, салон краси, кафе, секція з танців та кілька продуктових магазинів.

Місцеву криницю, по воду до якої приходять з усього району. Хоча за результатами експрес-аналізу вода не відповідає вимогам питної води, що призначена для споживання. У воді є підвищені показники нітратів та амонію (фекальний слід). Відповідно висновку експертів, вода може використовуватись у якості джерела технічної води, а після кип’ятіння – як побутова.

Окраса району і своєрідне духовне місце – Православна церква Почаївської ікони Божої Матері. Поруч храму облаштована алея для відпочинку з лавками та велодоріжкою, що веде до центру міста.

Недалеко Центральний та Чорнобильський парки. У пішій доступності дитячий садочок «Козачок» та школа №1 (раніше №7). Нова транспортна розв’язка з площею Бергіш Гладбаха.

До вокзалу Бучі можна дістатися автобусами, що їдуть з Гостомеля чи Блиставиці. Також за графіком курсує київська маршрутка, що дуже зручно для людей, які їздять у столицю.

Чого не вистачає: аптеки та місць для паркування авто

Багато бучанців з центру дізналися про Мельники після відкриття у мікрорайоні у 2021 році нової амбулаторії. Втім медичний заклад не розв’язав питання відсутності аптеки або хоча б невеликого пункту з найнеобхіднішими ліками. Немає аптеки не лише на Мельниках, а й в сусідньому селі Блиставиця. Тому якщо вдома немає таблеток від головного болю чи тиску, доведеться йти в центр Бучі, де аптек наддостатньо.

Незважаючи на те, що на Мельниках два великих гаражних кооперативи «Космос» та «Зоря», власникам автотранспорту не вистачає місць для паркування. Прибудинкова територія не розрахована на велику кількість автомобілів. Тому існує проблема з паркомісцями, яка з року в рік збільшується та загострюється.

Щодо благоустрою, є питання до обслуговування території, яке здійснюється із запізненням або ігнорується.

Серед побажань мешканців – відкрити сучасний мінімаркет на Мельниках.

Як на Мельниках пережили окупацію

З першого дня повномасштабного вторгнення жителі спостерігали за російськими вертольотами, які прилітали на аеродром у Гостомель та бомбили його. У верхній поверх багатоповерхівки по вулиці Катерини Білокур, 1 влучив снаряд.

По Вокзальній (зараз назва вулиці Захисників України) з Гостомельського аеропорту їхали вантажівки з нашими військовими. З ворожого вертольоту їхню групу розбомбили біля зупинки.

Кілька місцевих загинули від снайперських куль. Через те, що розмовляли по телефону, стріляли без попередження. ще кількох поранили, дехто потрапив у полон. Є й ті, що померли, тому що не було можливості отримати допомогу лікарів.

Танки з різних кутків контролювали район, на верхніх поверхах багатоповерхівок облаштувалися снайпери.

А дитячий табір «Променистий» перетворився на штаб росіян, куди приводили на допит місцевих, утримували. Уже після деокупації Бучі на початку квітня виявили розстріляних чоловіків із зв’язаними руками в підвалі табору. Це були 5 мирних жителів з Гостомеля, які їхали в напрямку Бучі на вантажному мікроавтобусі.

Пошкоджені будинки вже відновили. Більшість мешканців району повернулася до своїх осель. На дитячих майданчиках веселяться діти. А місцеві садять квіти біля будинків та переймаються буденними справами. Одна з яких – розвиток та порядок на своєму районі.

Матеріали проєкту «Райони твого міста» створено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені в публікації належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img