Вівторок, 1 Липня, 2025
18.2 C
Bucha
ThebuchacityБучаМузей – місце, де минуле перегукується із сучасністю

Музей – місце, де минуле перегукується із сучасністю
М

Щороку 18 травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. Цей день привертає увагу до важливості збереження історії, культури та мистецтва. У Бучі досі немає музею, хоча наше місто має свою унікальну історію, яка заслуговує на збереження й осмислення.

Натомість у сусідньому Ірпені діє міський музей, який нещодавно був оновлений і містить чимало цікавих експозицій.

Журналістка Thebuchacity побувала там, щоб розповісти, чим живе сучасний музей, які експозиції варто побачити та чому бучанцям також потрібен свій культурний простір.

Як змінився музей і що в ньому є цікавого

У центрі Ірпеня, на вулиці Шевченка, 4, розташований Ірпінський історико-краєзнавчий музей, що зберігає унікальні артефакти минулого, слугує виставковим простором, а також є місцем пам’яті та осмислення сучасної війни.

Від шкільного гуртка до міського музею

Історія музею почалася у 1970 році з ініціативи вчителя історії середньої школи №3 Олексія Передерія, який разом з учнями організував історико-краєзнавчий гурток. Зібрані експонати стали основою музейної справи в Ірпені.

1985 року виконавчий комітет Ірпінської міської ради ухвалив рішення про створення міського історико-краєзнавчого музею. То ж цього року музею виповнилося 40 років.

Під час повномасштабного вторгнення росії музей постраждав від вибухових хвиль і уламків снарядів: були пошкоджені фасад і вікна. Однак завдяки спільним зусиллям музейників, громади та меценатів його відновили й осучаснили.

Становлення Ірпеня, митці, війна, виставкова зала

Музей має чотири зали. Перший зал розповідає про становлення Ірпеня. Тут представлені автентичні меблі, посуд, підсвічники, вази з колекції краєзнавця Петра Кропиви, гасові ліхтарі, історичні фотографії будівель, дач, церков, училища, пожежної частини. Є також портрет Клавдія Намішаєва – начальника залізниці Київ-Ковель, на честь якого названо станції Клавдієво й Намішаєво.

У другій залі – митці Ірпеня: Матвій Донцов, Борис Піаніда, Володимир Сидорук, чиї картини є у залі. Тут також зберігаються полтавські вишиванки й унікальні інкрустовані перламутром карнизи з палацу Кочубеїв у Диканьці Полтавської області. Мало хто знає, що карнизи зберігаються в ірпінському музеї. Наразі вони експонуються до Міжнародного дня музеїв. Досить цікава їхня історія появи в Ірпені, яку вам розкажуть під час відвідування музею.

Третя зала присвячена подіям 2022 року. Тут – світлини зруйнованого Ірпеня, предмети, залишені окупантами. А також прапор, який провисів над міськрадою від початку повномасштабного вторгнення і до деокупації Київщини. Побиті ікони та хрест з Романівської церкви, що була пошкоджена під час бойових дій.

Серед нових експонатів – ворожий дрон, що не вибухнув, а застряг у маскувальній сітці. Його передали у музей, вилучивши бойову частину.

Крім того, у музеї є окуляри віртуальної реальності, що ще глибше занурюють в події війни. Але вони доступні за запитом до директора музею.

У четвертій залі тривають тимчасові виставки. Зараз там експонується виставка «Намальований Ірпінь» – це щорічний пленер художників, які зображують місто. Їхні картини дають змогу побачити, як змінюється Ірпінь.

Графік роботи та доступність

Музей працює безкоштовно, проте є благодійна скринька для підтримки.

Графік роботи:
Вівторок-п’ятниця: 9:00-17:00
Субота: 10:00-16:00
Неділя, понеділок – вихідні

Телефон для замовлення екскурсій: 068 548 58 22

Міський музей – це не лише зберігання артефактів, а й простір для переосмислення минулого, підтримки громади та культурного розвитку. Ірпінський музей доводить, що такі установи можуть бути сучасними, живими та актуальними.

У Бучі також є своя унікальна історія, свої герої, митці, речі. Було б справедливо й цінно, якби у нашому місті теж з’явився музей, де бучанці зможуть зберігати та розповідати свою історію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду: покрокова інструкція

На Соціальному порталі Мінсоцполітики — soc.gov.ua — можна подавати заяви на отримання соціальних послуг онлайн, без потреби відвідувати установи. На прикладі послуги денного догляду розглянемо, як...

У Бучанському ЦНАПі відкрили консультаційний пункт для бізнесу

За інформацією БМР, фахівці міськради та ЦНАПу пройшли навчання у «Школі бізнес-консультанта» й отримали сертифікати. Вони надаватимуть консультації підприємцям і громадянам, які планують започаткувати...

«Оніксова буря» об’єднала читачів – приєднуйтеся до клубу!

29 червня відбулася зустріч книжкового клубу, де обговорили роман «Оніксова буря» Ребекки Яррос. Учасники ділилися думками про головних героїв книги: Вайолет, Ксейдена, Терна, а...

У Бучі поховають Захисника Анатолія Проценко

Бучанець захищав Україну ще в у 2015 році у зоні АТО. З початком повномасштабного вторгнення разом із двома синами добровільно доєднався до лав територіальної...

Каблучки від Oniks: вибір, що підкреслює ваш стиль

Каблучки — стильний акцент від Oniks Каблучки — це не просто прикраса, а символ смаку, індивідуальності та уваги до деталей. Кожен виріб здатен стати фінальним...

Вакансії у школах Бучанської громади

Поки літні канікули, навчальні заклади Бучанської громади активно шукають фахівців до нового навчального року. Педагогічні та технічні вакансії відкриті в усіх куточках громади. Бучанська ЗОШ...
Рекламаspot_img