Субота, 21 Червня, 2025
13.7 C
Bucha
ThebuchacityБучаМузей – місце, де минуле перегукується із сучасністю

Музей – місце, де минуле перегукується із сучасністю
М

Щороку 18 травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. Цей день привертає увагу до важливості збереження історії, культури та мистецтва. У Бучі досі немає музею, хоча наше місто має свою унікальну історію, яка заслуговує на збереження й осмислення.

Натомість у сусідньому Ірпені діє міський музей, який нещодавно був оновлений і містить чимало цікавих експозицій.

Журналістка Thebuchacity побувала там, щоб розповісти, чим живе сучасний музей, які експозиції варто побачити та чому бучанцям також потрібен свій культурний простір.

Як змінився музей і що в ньому є цікавого

У центрі Ірпеня, на вулиці Шевченка, 4, розташований Ірпінський історико-краєзнавчий музей, що зберігає унікальні артефакти минулого, слугує виставковим простором, а також є місцем пам’яті та осмислення сучасної війни.

Від шкільного гуртка до міського музею

Історія музею почалася у 1970 році з ініціативи вчителя історії середньої школи №3 Олексія Передерія, який разом з учнями організував історико-краєзнавчий гурток. Зібрані експонати стали основою музейної справи в Ірпені.

1985 року виконавчий комітет Ірпінської міської ради ухвалив рішення про створення міського історико-краєзнавчого музею. То ж цього року музею виповнилося 40 років.

Під час повномасштабного вторгнення росії музей постраждав від вибухових хвиль і уламків снарядів: були пошкоджені фасад і вікна. Однак завдяки спільним зусиллям музейників, громади та меценатів його відновили й осучаснили.

Становлення Ірпеня, митці, війна, виставкова зала

Музей має чотири зали. Перший зал розповідає про становлення Ірпеня. Тут представлені автентичні меблі, посуд, підсвічники, вази з колекції краєзнавця Петра Кропиви, гасові ліхтарі, історичні фотографії будівель, дач, церков, училища, пожежної частини. Є також портрет Клавдія Намішаєва – начальника залізниці Київ-Ковель, на честь якого названо станції Клавдієво й Намішаєво.

У другій залі – митці Ірпеня: Матвій Донцов, Борис Піаніда, Володимир Сидорук, чиї картини є у залі. Тут також зберігаються полтавські вишиванки й унікальні інкрустовані перламутром карнизи з палацу Кочубеїв у Диканьці Полтавської області. Мало хто знає, що карнизи зберігаються в ірпінському музеї. Наразі вони експонуються до Міжнародного дня музеїв. Досить цікава їхня історія появи в Ірпені, яку вам розкажуть під час відвідування музею.

Третя зала присвячена подіям 2022 року. Тут – світлини зруйнованого Ірпеня, предмети, залишені окупантами. А також прапор, який провисів над міськрадою від початку повномасштабного вторгнення і до деокупації Київщини. Побиті ікони та хрест з Романівської церкви, що була пошкоджена під час бойових дій.

Серед нових експонатів – ворожий дрон, що не вибухнув, а застряг у маскувальній сітці. Його передали у музей, вилучивши бойову частину.

Крім того, у музеї є окуляри віртуальної реальності, що ще глибше занурюють в події війни. Але вони доступні за запитом до директора музею.

У четвертій залі тривають тимчасові виставки. Зараз там експонується виставка «Намальований Ірпінь» – це щорічний пленер художників, які зображують місто. Їхні картини дають змогу побачити, як змінюється Ірпінь.

Графік роботи та доступність

Музей працює безкоштовно, проте є благодійна скринька для підтримки.

Графік роботи:
Вівторок-п’ятниця: 9:00-17:00
Субота: 10:00-16:00
Неділя, понеділок – вихідні

Телефон для замовлення екскурсій: 068 548 58 22

Міський музей – це не лише зберігання артефактів, а й простір для переосмислення минулого, підтримки громади та культурного розвитку. Ірпінський музей доводить, що такі установи можуть бути сучасними, живими та актуальними.

У Бучі також є своя унікальна історія, свої герої, митці, речі. Було б справедливо й цінно, якби у нашому місті теж з’явився музей, де бучанці зможуть зберігати та розповідати свою історію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Утеплення фасадів: інвестиція у комфорт і економію

Утеплення фасадів — це один із найефективніших способів зробити житло енергоефективним, знизити витрати на опалення та створити стабільний мікроклімат у приміщенні. У період зростання...

Безкоштовні тренування з карате та фітнес-TRX

Дітей та дорослих запрошують на тренування від спортивного клубу «Clan». Де: Буча, Академія спорту Коли: перше тренування 23 червня КаратеПонеділок та пʼятниця 10:00 Фітнес-TRXПонеділок та пʼятниця 9:0010 вільних...

Аптечка вдома: що варто мати під рукою

Домашня аптечка є в більшості родин. Та часто замість ефективної допомоги вона перетворюється на набір різних препаратів, пластирів і випадкових ліків. А коли настає...

Бучанка Анастасія Радчук здобула бронзу на Кубку світу з кікбоксингу WAKO-2025

У Будапешті завершився Кубок світу з кікбоксингу WAKO, який зібрав майже 4000 спортсменів із різних країн світу. Серед призерів — наша землячка, Анастасія Радчук. Про...

Яка роль батька у вихованні сучасної дитини?

У сучасному суспільстві роль батька стрімко трансформується. Якщо ще 20-30 років тому від тата очікували суворості, фінансової підтримки та стриманості в емоціях, то сьогодні...

Свято Івана Купала на благодійному фестивалі Lokalist: традиції, підтримка та єдність

Коли: 21 червня, 10:00 – 20:00Де: м. Ірпінь, парк імені Володимира Правика Цього разу захід спрямований на підтримку волонтерки з Бучі Ксенії Тригубенко, щоб купити...

У Бучі пройде Ярмарок здоров’я

Вже цієї суботи на жителів Бучі чекатимуть: безкоштовні консультації лікарів спортивні активності для дітей і дорослих майстер-класи корисні поради щодо здорового способу життя іпотерапія та каністерапія розіграш подарунків Подію анонсували у...
Рекламаspot_img