Амброзія є небезпечним бур’яном через те, що під час цвітіння вона утворює пилкові зерна, які здатні переноситися на великі відстані та викликати у людей алергічні реакції.
Алергія на амброзію проявляється у вигляді нежитю, сльозотечі, першіння в горлі, чхання, закладеного носа, і навіть симптомів бронхіальної астми, алергічного кон’юктивіту, токсичного дерматиту тощо.
Раніше у Бучі проводили комплексні заходи для ліквідації амброзії. А зараз щось роблять? Про це Thebuchacity поцікавилося у місцевих комунальних служб.
Директор КП «Бучазеленбуд» Віктор Галущак розповів, що працівники знешкоджують амброзію у межах паркових зон, за які відповідає підприємство. Переважно, скошують або виривають алергенну рослину з корінням.
Керівник відділу благоустрою Бучанської міської ради Ярослав Дученко зазначив, що щороку у місті амброзію викошують, випалюють спеціальними препаратами, вздовж доріг, тротуарних доріжок.
У приватному секторі, підприємці, ОСББ, ЖКГ на своїх територіях також повинні боротися з цією алергенною рослиною.
Проте, незважаючи на ці заходи, повністю позбутися амброзії в місті поки не вдалося. Рослина продовжує з’являтися на різних ділянках. Її необхідно знешкоджувати до того, як вона почне цвісти.
Амброзія – однорічна рослина, що може досягати висоти до 2 метрів. Вона має характерні розсічені листя та дрібні зеленуваті квіти, що утворюють суцвіття-колоски.
Амброзія розмножується насінням, яке здатне зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 000 насінин за один сезон.