П’ятниця, 14 Червня, 2024
25.3 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїПовітряна тривога: хто відповідає за сирену?

Повітряна тривога: хто відповідає за сирену?
П

Мешканці Бучі досить часто скаржаться, що у місті під час повітряної тривоги не чути сигналу оповіщення, або на те, що сирена спрацьовує невчасно, а із затримкою в 7-10 хвилин.

За результатами опитування від 29.06.2023 Thebuchacity «Чи чутно сигнал повітряної тривоги у вашому районі?» 48% респондентів відповіли, що не чують сигнал тривоги; 26% обрали варіант, що чують, але сирена вмикається із запізненням; 23% – дали позитивну відповідь, тому що чують сигнал повітряної тривоги і підтверджують, що сповіщення вчасне.

3% людей дали свої відповіді: «На Б. Гмирі треба повернути сирену на дитсадочок», «Гудок машини вважається сигналом?», «Чути сирену, коли вікна відкриті і на вулиці тиша», «Ледве чутно сигнал тривоги з Гостомеля», «Біля першої школи чути досить гучно, але часто з запізненням 2-5 хвилини», «Не чутно, але мені ОК».

Всього в опитуванні взяло участь близько 1000 мешканців. Якщо ви ще не проголосували, то можете залишити свій голос чи коментар у телеграм-чаті свого району. 

До тривог ніби й звикли, а до роботи сирени є питання…

Thebuchacity за поясненнями звернулися до Бучанської міської ради та дізналися: яка система оповіщення діє у Бучі, скільки всього пристроїв сирен розміщено у місті та громаді й головне – чому сигнал тривоги спрацьовує невчасно.

У Бучі, як і в інших містах, тривоги, на жаль, вже буденна річ. За даними статистики повітряних тривог, на Київщині з 24.02.22 по 30.06.23 зафіксовано 1964 сповіщення про небезпеку.

Повітряна тривога оголошується тоді, коли сили протиповітряної оборони сповіщають про рух ворожих літаків чи дронів у напрямку повітряного простору України або є підтвердження запуску ракет. Точне місце, куди може влучити ракета, та який населений пункт атакує літак одразу визначити складно, тому сирени вмикають щоразу, як з’являється загроза.

Саме тому важливо чути та реагувати на оповіщення. А якщо сигнал тривоги запізнюється, у людей немає можливості швидко перейти в укриття.

https://telegra.ph/embed/youtube?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DXlDzfe6eXoo

Яку систему оповіщення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації використовують у місті Буча та Бучанській громаді?

Відповідно рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16.08.2022 року створено місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення. Вона включає у себе автоматизоване робоче місце та 35 пристроїв оповіщення: 28 сирен електропневматичних та 7 блоків оповіщення.

Скільки сирен у Бучі та Бучанській громаді та де вони розташовані?

Загальна кількість засобів оповіщення, що встановлені на території Бучанської територіальної громади, становить 35 пристроїв. Апаратура оповіщення є у всіх населених пунктах Бучанської громади: у Бучі – 19 пристроїв (з них 7 сигнально-гучномовних та 12 сирен), селищах Ворзель – 4 сирени та Бабинці – 1, селі Гаврилівка – 2 та по 1 в селах Блиставиця, Буда Бабинецька, Здвижівка, Тарасівщина, Мироцьке, Синяк, Раківка, Вороньківка, Червоне.

Обладнання сирен розташовані на дахах комунальних приміщень: закладів освіти, охорони здоров’я, підприємств та організацій.

Також у Бучі по вулиці Енергетиків встановлено 1 сигнально-гучномовний пристрій, що є частиною територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Київської області.

Хто і коли включає сирени?

Місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення інтегровано до складу системи оповіщення Київської області. Тому обладнання системи оповіщення вмикається централізовано оперативним черговим Київської обласної військової адміністрації, відповідно до затвердженого порядку оповіщення.

Обладнання системи оповіщення має спрацьовувати у межах відведеного законом часу (постанова Кабінету Міністрів Украхни від 27.09.2017 №733) – не пізніше 5 хвилин.

Чому сигнал тривоги запізнюється?

Заступник Бучанського міського голови Дмитро Чейчук, у відповіді на запит про роботу системи оповіщення у місті підтвердив, що сигнально-гучномовний пристрій у Бучі спрацьовує із затримкою.

Міська рада неодноразово повідомляла департамент цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської облдержадміністрації (підрозділ відповідальний за функціонування територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення).

Затримку надходження сигналу пояснюють з особливостями роботи автоматизованої системи оповіщення в області. У департаменті обіцяють найближчим часом усунути недоліки в роботі програмного забезпечення, щоб своєчасно сповіщати про небезпеку по всіх населених пунктах області. Точних дат у відповіді не надається.

Відповіді на інформаційний запит від Thebuchacity щодо роботи системи оповіщення у місті Бучі ще не отримали.

Альтернативні методи дізнатися про повітряну тривогу

Про тривогу повідомляють чати, Telegram-канали (у тому числі Thebuchacity) та мобільні додатки. Найпопулярнішим додатком для оповіщення є Повітряна тривога (Android, IOS). 

Дотримуйтесь правил під час повітряної тривоги: якщо почули сирену – варто спускатися в укриття або знайти більш безпечне місце (правило двох стін). Нагадуємо, що керівники організацій та власники споруд мають забезпечити вільний доступ населення до сховищ.

Віримо та підтримуємо ЗСУ. Дуже хочеться, щоб як можна скоріше сигнал тривоги в Бучанській громаді та по всій Україні перестав бути актуальним питанням.

Цей матеріал створено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені в публікації належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Буча: місто незламних  – відновлення освіти, медицини та релігії

Медіа Thebuchacity презентувало важливий проєкт під назвою «Буча: Місто Незламних. Повернення до життя», метою якого є висвітлення історій та подій, які демонструють силу і...

Ветерани та військовослужбовці зможуть безкоштовно отримати послуги із планової стоматології

Держава відшкодує вартість таких послуг: видалення зубів відновлення пломбування За послугами захисники зможуть звернутись саме у той заклад, що має таке контрактування. Отримати послуги можна 1 раз на рік,...

У бібліотеці проводитимуть майстер-класи для дітей

Коли: щосуботи, починаючи з 22 червня Де: Буча, вул. Енергетиків, 2, Публічна бібліотека Бучанської громади Запрошують усіх охочих проводити час цікаво та з користю. За детальною інформацією...

Гостомельська амбулаторія №1 отримала крісла колісні та ходунки

Допомогу для пацієнтів Гостомельського центру первинної медико-санітарної допомоги привезли з Німеччини. Повідомляють в ГСВА. Наразі у Гостомельській громаді є потреба у кріслах колісних та ходунках...

Макарівська громада отримала перші в Україні сертифікати про розмінування

Сертифікати, видані HALO Trust Ukraine спільно з Центром протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, підтверджують, що раніше заміновані ділянки поблизу села Наливайківка та Макарова...

Бучанська громада на 93% відновлена

Мер Бучі взяв участь у щорічній конференції з питань відновлення України, де поділився успіхами у відбудові Бучанської громади. Він зазначив, що на сьогодні вдалося відновити...

Що зробили для прозорої відбудови на Київщині

Голова КОВА Руслан Кравченко на Ukraine Recovery Conference презентував комплекс антикорупційних заходів, які запровадила Київщина для прозорої відбудови. Що зробили: уніфікували тендерні завдання для підрядників створили спостережну...
Рекламаspot_img