Субота, 27 Липня, 2024
24.2 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїХто поставить хрест на антиукраїнських церквах? 

Хто поставить хрест на антиукраїнських церквах? 
Х

Початок повномасштабного вторгнення кратно підвищив інетерес до церков Української православної церкви (УПЦ), до якої в народі приписують «МП» (Московський патріархат). Після деокупації Бучанської громади у 2022 році до Православної церкви України (ПЦУ) перейшло п’ять храмів: у Луб’янці, Блиставиці, Бабинцях, Синяку, Раківкці. Втім, у Бучі продовжують функціонувати релігійні організації УПЦ МП. Чому? Як так? Обурюються і обговорюють місцеві жителі.

Станом на 22 червня 2023 року у місті є діючі церкви УПЦ МП: храм Ікони Божої Матері «Почаївська», що по вулиці Вокзальна, 127-Б (на Мельниках), храм Святих апостолів Петра і Павла, по вулиці Тячівська (Тургенєва), 7 у Лісовій Бучі, біля ринку храм на Честь Ікони Божої Матері «Всецариця», у Склозаводському мікрорайоні. Також храми УПЦ поки що функціонують у Ворзелі та Здвижівці.

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 травня-5 червня 2023 року, за заборону діяльності УПЦ на території України виступає 66% українців.

З початку повномасштабної війни було відкрито чимало кримінальних проваджень проти священнослужителів конфесії УПЦ МП. Були проведені обшуки у монастирях і єпархіях в різних регіонах, під час яких виявили антиукраїнські агітаційні матеріали. Неодноразові випадки, коли священник був агентом збору інформації, здавав позиції, прикривав ворога та виконував роль коригувальника вогню.

Попри це, віряни надалі продовжують відвідувати церкви Української православної церкви. 

Які кроки заборони УПЦ МП

В Україні вже робили спроби заборонити діяльність релігійних організацій, підконтрольних росії. Уряд працює над проєктом Закону, який дозволить забороняти діяльність антиукраїнських релігійних організацій.

Поступово збільшується кількість областей, у яких заборонено УПЦ МП. Нещодавно до них приєдналася і Київщина. 9 червня, на 18-ій позачерговій сесії Київської обласної ради Київська область заборонила діяльність УПЦ МП на своїй території.

Відповідне рішення ухвалили депутати Київської обласної ради. Такий крок вони назвали історичним. Київська облрада підтримала звернення до Верховної Ради про заборону УПЦ. «Вважаємо, що на території України не може діяти релігійна організація, яка фактично, контролюється країною-агресором та підтримує її злочини», – йдеться у заяві. Крім того, в КОДА наголосили, що саме кремль контролює УПЦ МП, тому це загрожує національній безпеці України.

Влада і громада мають вплив на діяльність церков МП

Посадовці Бучанської міської ради також переймаються тим, що у громаді функціонують храми УПЦ МП.

«Ще після деокупації громади 19 травня 2022 року депутати Бучанської міської ради на сесії висловили однозначну позицію щодо засудження московського патріархату і його філій в Україні. Прийняли рішення звернутись до парафій всіх храмів московського патріархату в нашій громаді, щоб вони розпочинали єдино вірну і законну процедуру переходу до Православної церкви України – через збори релігійних громад»,коментує секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський.

І пояснює, що «заборонити діяльність московського патріархату місцева рада, на жаль, не може, адже це прерогатива виключно Верховної Ради України. Також волевиявлення громадян відіграє значущу роль. Над питанням працюють та розраховують на активну підтримку громади».

Тарас Шаправський висловив свою впевненість, що завдяки активності нашої громади процес духовної деокупації завершиться вже в цьому році.

Досвід сусідніх громад щодо переходу до ПЦУ

Після хвилі масових протестів у різних областях проти УПЦ МП, мешканець Ворзеля Любомир Шумейко став одним із ініціаторів заборони діяльність УПЦ МП на території Бучанської ОТГ – у Ворзелі. Любомир почав гуртувати людей. Розмовляв з прихожанами церкви та її настоятелем. Заручившись підтримкою влади, тероборони, юриста, провели збори громади. На жаль, зустріч закінчилася без позитивного результату, тому що прийшла недостатня кількість ворзельців. Тому перехід УПЦ МП у Ворзелі до ПЦУ ще не відбувся.

Триває збір підписів на петицію щодо заборони діяльності УПЦ МП офіційно зареєстрованої як Київська метрополія Української православної церкви на території Бучанської ОТГ (Ворзель), яку ще можна підтримати.

Всі релігійні організації УПЦ перейдуть до ПЦУ

Попри це, юристи вважають, що петиції такого формату не матимуть відчутного результату, адже «петиція не може впливати на дії відокремлених суб’єктів, у даному випадку, релігійних організацій УПЦ. Не варто прекладати відповідальність громади на міську раду. Алгоритм дій полягає у першу чергу в прояві активної позиції громади, проведенні зборів та підготовці пакету документів для реєстрації зміни статуту», – розказує юрист Ігор Бартків.

Якщо релігійна громада бажає бути частиною ПЦУ, то варто повідомити про це настоятеля храму та організувати загальні збори громади для спільного рішення зміни статуту. Має бути ініціативна група, яка займатиметься організаціними та документальними моментами. На зборах свою згоду переходу УПЦ до ПЦУ люди підтверджують підписами, кількість яких має бути не менше як дві третини від кількості релігійної громади.

Наступним кроком є звернення з проханням прийняти релігійну громаду до складу Київської єпархії ПЦУ, після чого відбувається обробка та перевірка документів, підписання рішення в Київській ОДА та реєстрація змін статуту в Єдиному державному реєстрі. Після затвердження релігійна громада офіційно переходить до ПЦУ та звільняється від впливу РПЦ.

Таким чином всі релігійні організації УПЦ перейдуть до ПЦУ.

Конфесії, що належать до країни окупанта, не мають права на існування

Микола Кригін, настоятель бучанського православного храму Святої праведної Анни, поділився своєю думкою щодо рішення влади Київщини: «Заборона МП на Київщині на законодавчому рівні має великий інформаційний вплив. Це важливий крок, щоб релігійні конфесії, які належать до країни-окупанта, перестали існувати на нашій території. Так звані конфесії не мають права на існування. Вони здійснюють антиукраїнську діяльність. Адже москва веде пропаганду та бойові дії не лише на фронті а й в церквах, що продовжують свою діяльність на нашій землі».

Отець Микола був серед активної групи громади у Блиставиці, де відбулася важлива подія і релігійна громада прийняла рішення про перехід від УПЦ МП до ПЦУ. Настоятель блиставицького храму, який молився за москву і, з його ж слів, буде продовжувати молитися, – покинув територію церкви. Рішення громади підтвердили законодавчо в Київській обласній адміністрації, після реєстрації відбувся перехід майна храму. Зараз у храмі Блиставиці служить священник православної України.

Рішення про перехід до ПЦУ – справа релігійної громади. Місцева влада допомагає провести процес законно, безпечно, без порушення прав та інтересів громадян.

Зрозуміло, що ліквідація релігійної організації – кропіткий і не простий процес. Але, як бачимо, з досвіду сусідніх громад, реальний та можливий, шляхом спільних дій місцевої влади та громади.

Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!

Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img