Понеділок, 26 Лютого, 2024
5 C
Bucha
ThebuchacityПублікаціїЩо готує навчальний рік для бучанських ліцеїв

Що готує навчальний рік для бучанських ліцеїв
Щ

   Час на читання -  5 хвилин

Вже відомо, що більшість навчальних закладів Бучанської громади працюватимуть в очному режимі. Про які саме йдеться та які питання перед освітянами постали напередодні нового навчального року, ми дізнавалися у керівника Бучанського відділу освіти Олега Цимбала.

Які ліцеї готові до 1 вересня

1 вересня всі навчальні заклади Бучі розпочнуть роботу. Форма навчання в основному очна та частково дистанційна (для деяких закладів та певних класів). Також батьки, які не погоджуються з очною формою навчання дітей, можуть обрати іншу форму: екстернатну або сімейну.

Форма навчання та зміни

Змішана форма навчання відбуватиметься у школі №1 та ліцеях №4, №5. Тобто деякі класи навчатимуться очно та дистанційно. Причина такої форми навчання – укриття закладів освіти розраховані на меншу кількість осіб, яких можуть розмістити під час повітряної тривоги.

У дві зміни проходитиме навчання майже у кожному навчальному закладі міста. А саме: у школі №1, гімназії №2, ліцеях №4, №5, №9.

Бучанський ліцей №4

Як вирішили питання з ремонтом у ліцеї №3

У навчальному закладі закінчують ремонтні роботи та учні зможуть розпочати навчання за партами. З вересня ліцей готовий до зустрічі школярів.

Як навчатимуться учні школи №1

Навчання у школі №1 відбуватиметься у дві зміни. А 4-ті класи ходитимуть у приміщення ліцею №5.

Навчальні заклади Бучі готові на 95%

Станом на 25 серпня, за словами Олега Івановича, більшість ремонтних робіт у навчальних закладах було закінчено. «Заклади загальної середньої освіти готові на 95% до початку навчального року. Навчанню бути», – запевнив керівник відділу освіти.

Бучанська ЗОШ №1

У якому стані укриття

Питання безпеки в навчальних закладах залишається в пріоритеті. Саме тому від стану та розміру укриття залежить форма навчання. Зі слів керівника освіти у Бучі, укриття готові. Допомагали в облаштуванні укриттів міжнародні організації та були виділені кошти з місцевого бюджету.

Наскільки готові до навчання у разі блекауту

У кожного навчального закладу є генератори. Також у найближчих планах забезпечити ліцеї потужними генераторами, для можливості освітлення всього приміщення.

Чи вистачає вчителів

Майже у кожному закладі освіти є вакантні місця. Тому якщо ви у пошуку роботи, маєте відповідну освіту, досвід і бажання працювати, зверніть увагу на навчальні заклади міста.

Що з харчуванням учнів

ТОВ «Продсервіс» продовжує готувати обіди для учнів. Нагадаємо, що з 1 листопада має запрацювати новий проєкт з харчування «Фабрика-кухня».

Бучанська гімназія №2

Яка ситуація з підручниками

Бібліотеки ліцеїв почали видавати підручники. Втім, всім їх не вистачає. У відділі освіти повідомили, що замовлення на книги, необхідні для навчання, подані. Нещодавно отримали близько 10 000 примірників. Також ще очікуються книги для навчання школярів, які привезуть одразу після друку. Тому хвилюватися не варто, підручники будуть.

Чи буде свято 1 вересня

Масові заходи не є актуальними та поступово відходять у минуле. Останнім часом усі свята проводяться на розгляд конкретного навчального закладу, педагогічного колективу, батьків. Святкові заходи в основному організовують для першачків та учнів випускних класів.

Бучанський ліцей №5

Скільки першокласників у Бучі

З кожним днем все більше сімей повертаються додому та приїжджають з інших областей у Бучу. Кількість першокласників у Бучанській громаді зросла порівняно з минулим навчальним роком. Вперше до школи у 2023 році піде 924 дитини. Минулого року було 890 першокласників.

Виклики та перспективи

Про виклики другого навчального року в умовах війни говорили на Серпневій конференції від Міністерства освіти і науки України. Цитуємо: «Плани амбітні: диджитальный розвиток, сучасне дошкілля та створення передових коледжів».

Щодо змін по навчальній програмі, то для бучанських учнів їх не заплановано. Ліцеї працюють по програмі, що затверджена Міністерством освіти.

Бучанська ЗОШ №1

Які нові навчальні заклади будуються

Розроблена проєктно-кошторисна документація і виділені кошти на добудову Ворзельського ліцею, де буде початкова школа і садок. Тривають тендерні процедури з визначення підрядної організації, яка розпочне будівництво.

Розроблена проєктно-кошторисна експертиза на добудову нового корпусу Бучанської гімназії №2.

Виділені додаткові кошти на проєкти будівництва Бучанської ЗОШ №1.

Розробляється проєкт на новий садок у Ворзелі, який збудують на місці колишнього дошкільного закладу, який був зруйнований під час окупації.

Також готується проєкт на будівництво навчального комплексу у Бучі – заклад середньої освіти на 800 дітей та дошкільний на 400 дітей.

Не забувайте, що на Thebuchacity завжди можна знайти найсвіжіші новини, фото і відео про Бучу! Підписуйтесь!

Хочеш більше корисних і актуальних новин міста? Підтримай нашу редакцію на Patreon!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

запис до проекту тест

ншевкнклкелеє\ упцшщупцщп ьопшуктплук брпукжзртукз

Учні Бучанської громади стали переможцями на обласних етапах Всеукраїнських олімпіад

Про успіхи дітей, які демонструють гарну підготовку, розумові здібності та здобувають призові місця ділиться завідувачка центру роботи з обдарованими дітьми відділу освіти Бучанської міської ради...

Що робити після укусу тварини: 5 порад від лікаря

Укус тварини може стати неприємним та потенційно небезпечним інцидентом. Важливо діяти швидко та розсудливо і своєчасно отримати медичну допомогу. Це допоможе уникнути серйозних наслідків...

У Бучанській гімназії №2 зібрали 25 000 грн на дрони для військових

З 20 по 22 лютого учні гімназії долучилися до акції «Зграя дронів», яка проходить за ініціативи учнівського самоврядування. Благодійний ярмарок «Смаколик купи, ЗСУ допоможи» допоміг...

Жителі Київщини вважають, що їхню думку не враховують під час відбудови

Такі результати опитування Gradus Research і благодійної платформи URenew, які досліджували, наскільки мешканці Київської області задоволені відбудовою регіону. Дослідження провели в грудні 2023 року. У...

На війні загинув Андрій Катаненко з Бучі

Загинув старший лейтенант 21 лютого 2024 року на Донецькому напрямку під час виконання службових обов’язків. На фронті був з липня 2022 року. 39-річний Андрій...

У Верховній Раді прийняли законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування

За законопроєкт №6401 проголосувало 262 депутати. Він стосується внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. За нього...
Рекламаspot_img