Під час відключень електроенергії жителі Бучі часто бідкаються на відсутність або знижений тиск води. Thebuchacity вирішили розібратися з цією ситуацією і надіслали запит у Бучанську міську раду з питаннями, що найбільше цікавили і хвилювали бучанців.
У разі відсутності електропостачання, критична інфраструктура та соціально-культурного призначення може працювати за допомогою джерел живлення 5 діб
17 травня Thebuchacity надіслали запит і у відповіді заступника міського голови Дмитра Чейчука зазначається, що 16 травня 2024 року відбулося позачергове засідання комісії з питання техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому вирішували питання готовності та використання за призначенням наявних джерел резервного живлення для об’єктів критичної інфраструктури та соціально-культурного призначення. Їх має вистачити на 5 діб. Також було обрано відповідальну особу за роботу обладнання, використання, облік пального та обслуговування джерел резервного живлення.
Резерв пального для роботи генераторів є
У місцевому резерві для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Бучанської міської ради наявний резерв пального для роботи генераторів, який може бути задіяний у разі виникнення необхідності.
Пояснення щодо роботи генераторів 15-16 травня 2024 року, коли не було світла і мешканці повідомляли про відсутність води
Наявні генератори працювали як і під час кожного стабілізаційного відключення. Але в ніч з 15 на 16 травня стався технічний збій роботи одного з генераторів внаслідок довготривалої роботи обладнання. Тому відбулося аварійне відключення генератора. О 7:00 16 травня його робота була відновлена.
На об’єктах водопостачання встановлені потужні генератори
Під час відсутності електрики робота мережі централізованого водопостачання на території громади підтримується завдяки джерелам альтернативного живлення, що встановленні на об’єктах водопостачання.
Вони підтримують тиск в мережі на рівні 3,0-3,5 атмосфер. Це дає можливість забезпечити водою жителів приватних та багатоквартирних будинків з невисокою поверховістю.
Досить часто нам пишуть жителі Бучі, що влітку на верхніх поверхах багатоквартирних будинків дуже слабкий напір води. У чому причина?
Для забезпечення водою мешканців багатоповерхових будинків у підвальних приміщеннях більшості будинків встановлені станції підвищення тиску води, які дають можливість підняти воду до верхніх поверхів.
Але у разі відсутності електропостачання, обладнання не працює. Щоб забезпечити їх роботу потрібне встановлення додаткових джерел альтернативної енергії, таких як генератор, сонячні батареї, теплові насоси.
Можливо, у Бучі ситуація дійсно така. Але у Ворзелі з початку року вода пропадає разом із світлом. Сьогодні вода була у кранах 2 години… Чого ж нам очікувати взимку? Фактично, робота критичної інфраструктури у Ворзелі ніким не підтримується.