Четвер, 22 Лютого, 2024
9.9 C
Bucha
ThebuchacityБлогиСучасна медицина: Як у Коломиї працює обласний госпіталь ветеранів війни

Сучасна медицина: Як у Коломиї працює обласний госпіталь ветеранів війни
С

   Час на читання -  3 хвилини

У рамках проєкту «Громади Івано-Франківщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей», журналістка Thebuchacity Вікторія Шатило, завітала до Коломийського обласного госпіталю, у якому лікуються та проходять реабілітацію військовослужбовці та ветерани.

Що знаходиться за дверима цього медичного закладу, читайте далі.

Коломийський обласний госпіталь ветеранів війни, що в Івано-Франківській області, заснований у 2016 році на базі колишньої лікарні Укрзалізниці. Сьогодні він знаходиться перед можливістю стати одним із кращих закладів медичної допомоги на заході України.

Госпіталь активно взяв на себе роль лікувального центру для бійців з різних куточків країни, військових та ветеранів війни. У закладі функціонує: 

 • стаціонар на 75 ліжок
 • відділення поліклініки
 • терапія
 • стоматологія
 • хірургія
 • офтальмологія
 • реабілітація
 • лабораторія

Госпіталь забезпечує широкий спектр медичних послуг, включаючи складні операції за сучасними методами та протезування кінцівок. Сучасне обладнання та висококваліфіковані лікарі створюють оптимальні умови для ефективного лікування та швидкого одужання.

Пацієнтам пропонують різноманітні процедури, серед яких електротерапія, магнітне теплолікування, масаж та фізкультура. Застосування новітнього обладнання, такого як апарат для ударно-хвильової терапії, дозволяє здійснювати ефективне лікування та реабілітацію.

Головний лікар Володимир Федоришин, розповів, що медичний заклад помітно покращується. Завдяки підтримці спонсорів, добровільних внесків людей, яких лікують у госпіталі, та місцевої влади.

Більшість палат вже зручні та сучасні: їх допомогли відремонтувати та осучаснити. Хто саме зробив добре діло для людей – навіть написано при вході в палату. Так у закладі намагаються віддячити добродіям та закликати продовжувати таку ініціативу і допомагати госпіталю, у якому безкоштовно лікують військових.

Протягом 2023 року:

 • стаціонарно пролікували 2 900 осіб (з них 1 295 ветеранів війни, 148 учасників АТО, 1066 військовослужбовців, 24 ВПО)
 • амбулаторно – 29 360 осіб (8 934 – ветерани війни, 665 – учасники АТО, 7463 – військовослужбовці, 796 – ВПО)
 • стоматолог пролікував 388 ветеранів війни

Заклад не тільки виконує функції медичного центру, але й створює комфортні умови для пацієнтів. У госпіталі навіть є своя капличка та шафа-бібліотека.

«Затишні палати, наявність душу, телевізорів, холодильників та інших зручностей роблять перебування у госпіталі менш важким», – звертають увагу працівники шпиталю, яким і самим приємно і легше працювати у комфортних умовах.

Головна мета госпіталю – забезпечити повноцінне та ефективне лікування для військовослужбовців та ветеранів війни. Зараз у госпіталі переважає кількість військових. Також надається допомога цивільним, пропонуючи їм можливість добровільних внесків для підвищення комфорту та проведення складних операцій.

На жаль, місця для всіх бажаючих отримати допомогу в стаціонарному лікуванні не вистачає. У частині госпіталю ще тривають ремонтні роботи. 

Тому головні плани – подальше оновлення та розширення закладу. Плануються роботи з облаштування території та двору, створення сучасних реабілітаційних зон, басейну.

Загалом, Коломийський госпіталь ветеранів війни прагне стати сучасним та зручним медичним закладом для всіх своїх пацієнтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Верховній Раді прийняли законопроєкт про прозорість місцевого самоврядування

У Парламенті прийняли законопроєкт №6401 про внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. За нього проголосувало 262 депутати. За словами...

У Бучі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 24 лютого, початок з 8:30Де: Варшавський ринок На ярмарку буде представлена домашня випічка, солодощі та вироби ручної роботи від талановитих майстринь з Бучанської громади. Зібрані...

Щеплення від сказу тварин: де і коли робити

У Таращі підтвердили хворобу на сказ у домашнього пса. Громадян закликали вакцинувати домашніх улюбленців.Щоб не допустити захворювання інших тварин чи людей, у населених пунктах...

«єВідновлення»: Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло?

Буча відновлюється після бойових дій, які спричинили руйнування житла та майна. Для мешканців, чиє житло було пошкоджене чи знищене після 24 лютого 2022 року,...

У Ворзелі триває будівництво нової школи та дитячого садочка

Міський голова Бучі Анатолій Федорук особисто відвідав будівельний об'єкт та поділився інформацією про хід робіт. «Проєкт був розроблений та узгоджений ще до повномасштабного вторгнення. У...

У Бучі відкрився офіс громадської організації «Група активної реабілітації»

19 лютого у Бучі відкрився офіс громадської організації «Група активної реабілітації», що сприяє реабілітації людей з ураженнями спинного мозку, які користуються кріслом колісним. Організація планує...

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати безкоштовне житло

На території Київщини діє благодійна програма – житло для ВПО від Американського благодійного фонду «До України з Любов’ю». Про це повідомляє Управління праці та...
Рекламаspot_img