За кошти Світового банку у Бучі та насалених пунктах громади планують відновити ще 86 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені на початку повномасштабного вторгнення.
Бучанська громада стала однією з 5 українських громад, які братимуть участь у проєкті HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей».
Нещодавно заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська разом з представниками Світового Банку відвідала Бучанську громаду для того, щоб наочно побачити житло, яке буде відбудоване у рамках проєкту HOPE «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей». Також до поїздки долучилися представники країн-донорів Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF): Бельгії, Канади, Ірландії, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Литви та Японії.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.
Бучанська громада стала однією з 5 українських громад, які братимуть участь у проєкті.
Проєкт передбачає 2 етапи:
- фінансування заходів із підготовки проєктної документації;
- проведення капітальних ремонтів для кластерів багатоквартирних будинків.
«Вдячні партнерам зі Світового Банку за сприяння реалізації цього проєкту. Безумовно він є надзвичайно важливим для всіх мешканців громад-учасників, включно з ВПО. Тільки у Бучанській громаді мешкає близько 12 000 ВПО. До того ж відбудова житла дає можливість повертатися тим, хто був вимушений поїхати через те, що їхня оселя була пошкоджена чи повністю зруйнована.
У наших планах – розширювати географію відбудови. Зокрема ми розглядаємо Ірпінську громаду як пріоритетну для участі в подібних проєктах, адже саме там маємо один з найбільших масштабів руйнувань в області», – зазначила Наталія Козловська.


Під час візиту у Бучанську громаду заступниця Міністра разом з міжнародними партнерами та Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком оглянула низку об’єктів, серед яких ті, що вже вдалося відновити, а також й ті, що потребують відбудови. Зокрема, побували і Гаврилівці, де будуть відбудовувати 3 багатоквартирні будинки в рамках проєкту HOPE. Це будинки, які зазнали значних руйнувань внаслідок обстрілів й вибухових хвиль та які потенційно сформують єдиний кластер та будуть відновлені разом із прибудинковою територією.
Всі будинки, які будуть відібрані для участі у HOPE, об’єднають у групи (кластери), відповідно до схожості планування та характеру руйнувань. Таке об’єднання дозволяє спростити планування ремонту та оптимізувати відповідні процеси. Капітальний ремонт включатиме заходи з енергоефективності, безбарʼєрності та оновлення прибудинкової території.

Журналістка Thebuchacity надіслала запит у БМР, щоб дізнатися, які ж саме будинки у Бучанській громаді потрапили до переліку, що планують відновити за цим проєктом.
У Бучанській міській раді повідомили, що група впровадження проєкту погодила 86 багатоквартирних будинків, що сформовані у 19 кластерів.
Перелік будинків дивіться на фото.



Втім, у БМР звернули у вагу, що перелік будинків, які відбрали не є остаточним і може змінюватися залежно від пріоритетів та доступного фінансування проєкту.