Демонтаж частини Бучанської гімназії №2, що розташована на вулиці Шевченка, 14-А, викликав жваве обговорення серед мешканців громади. Деякі містяни вважають, що будівля має історичну цінність і її варто було зберегти.
Thebuchacity звернулося до відділу освіти Бучанської міської ради із запитом: чи можливо було зберегти старий корпус школи та чи має він офіційний статус історичної пам’ятки?
Що відповіли у відділі освіти?
При розробці проєктно-кошторисної документації по об’єкту будівництва враховувався звіт технічного обстеження будівельних конструкцій Бучанської гімназії №2. Відповідно до якого будівля поділена на 2 блоки:
- Блок 1 – той, що межує з вулицею Тячівською, перебуває у задовільному стані та визнаний придатним до експлуатації (категорія технічного стану – 2).
- Блок 2 – той, що розташований біля вулиці Шевченка, визнаний аварійним і непридатним для навчального процесу (категорія технічного стану – 3).
Експерти зазначають, що у конструктивних елементах будівлі виявлені деформаційні пошкодження, які спричинені нерівномірним осіданням фундаментів. Саме через це розробники проєкту реконструкції рекомендували демонтаж Блоку 2.
За інформацією відду освіти, корпус не внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А отже, він не мав офіційного статусу історичної будівлі.
Чому не можна було розглянути інші варіанти реконструкції?
Земельна ділянка, на якій розташована гімназія, не дозволяє реалізувати альтернативні варіанти відновлення навчального закладу. Враховуючи технічний стан будівлі та необхідність створення безпечних умов для дітей, було ухвалене рішення про демонтаж аварійного корпусу.
Нагадаємо, що новий сучасний навчальний комплекс включатиме 2 корпуси, розраховані на 402 учні. Проєкт передбачає створення 32 класів, актової зали та власного харчоблоку.
Будівництво реалізується у співпраці Бучанської міської ради, Європейського інвестиційного банку та уряду України.
Раніше ми писали:
Історія будівлі Бучанської гімназії №2: чи буде її продовження?