На території індустріального парку «КИТ» у Бучі функціонує новий завод «FRES CO», що спеціалізується на виробництві металевих брошурувальних пружин та фурнітури для поліграфічної продукції.
Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
«Потужності підприємства становлять 2 000 бобін на місяць, що дозволяє покривати близько 40% потреб внутрішнього ринку України. Обсяг інвестицій у запуск виробництва склав 8 млн грн. Інвестор проєкту – Валерій Кірєєв, який раніше займався імпортом аналогічної продукції, тепер вирішив розвивати вітчизняне виробництво», – зазначив Дмитро Кисилевський.

Наразі компанія також налагоджує випуск люверсів (заклепок), що використовуються в поліграфії. Очікується, що це дозволить повністю забезпечити потребу внутрішнього ринку та вийти на експорт до країн ЄС. До кінця 2025 року «FRES CO» планує запустити виробництво скоб для канцелярської, поліграфічної, будівельної та меблевої галузей. Для закупівлі необхідного обладнання підприємство скористається передбаченими законом пільгами для резидентів індустріальних парків – без імпортного ПДВ та ввізного мита.
Нагадаємо, що 5 червня у Бучі офіційно відкрили індустріальний парк «КИТ».
Введено в експлуатацію: 7 600 м² виробничо-складських приміщень і 1 650 м² офісних площ. Тим часом триває будівництво другої черги індустріального парку площею 7500 кв. м. Його завершення заплановане на вересень 2025 року. Частина приміщень вже зарезервована під виробництва косметики, виробів із пластмаси та переробку какао-бобів.

Підтримку запуску першої черги індустріального парку надав Уряд – зокрема, у вигляді співфінансування підключення до енергомереж. Крім того, Бучанська міська рада встановила для підприємств у парку пільгову ставку земельного податку – 0,5%.
Індустріальні парки є одним із інструментів державної політики підтримки вітчизняного виробника в межах стратегії «Зроблено в Україні». Проєкти такого типу спрямовані на розвиток переробної промисловості, залучення інвестицій та нарощування експорту продукції з високою доданою вартістю.