Під час окупації зруйнований Романівський міст став «дорогою життя», якою десятки тисяч цивільних мешканців Ірпеня та сусідніх населених пунктів по саморобним дерев’яним переправам, під постійними ворожими обстрілами намагались евакуюватися до Києва.
За неофіційними підрахунками через міст було евакуйовано близько 40 тисяч осіб. Фото з евакуації Романівським мостом облетіли весь світ.
Після звільнення Київщини, поряд із зруйнованим мостом, на замовлення Служби автомобільних доріг у Київській області менше ніж за тиждень було зведено тимчасову переправу, якою тривалий час відбувалось сполучення між Ірпенем та Києвом.
Тоді ж, було ухвалене рішення зберегти старий міст в якості частини майбутнього Меморіалу російсько-української війни. Новий міст було вирішено збудувати поряд.
Сьогодні Романівський міст – це міст довжиною 114,9 метрів, з 4 смугами руху, барʼєрними та перильними огородженнями, влаштованими тротуарами, інженерними мережами, зовнішнім освітленням та дренажними системами.
Замовником будівництва мостового переходу виступила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області. Будівництво виконувала турецька компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл».