У Бучі відбулася масштабна зустріч, яку організували ГО «Інститут сталого розвитку громад» і Празький центр громадянського суспільства.
Понад 100 активних жителів Бучанського району та гостей з усієї України об’єдналися для сприяння відбудові та розвитку громади. Разом здійснили колективний мозковий штурм та проєктну взаємодію. Захід став особливим не лише завдяки розглянутих питань, а й завдяки рішучості та напрацюванням ефективних проєктів.
Головною подією став ідеатон – спільний мозковий штурм, де фахівці з різних галузей спільно шукали ідеї та рішення для розв’язання найактуальніших проблем Бучанського району.
Учасники розбилися на групи та працювали над проєктами рішень для 8 важливих проблем та потенційних ініціатив, серед яких: пам’ять про війну, співпраця між громадами, бізнес-розвиток, зелене відновлення міста та інші.
Завершивши роботу над проєктами, учасники відкрили голосування за найкращі ідеї. Перемогла команда, яка пропонувала рішення проблеми неможливості самостійного пересування для маломобільних груп населення в межах ЖК «Буча квартал» 1 та 2.
Однією з активних учасниць групи стала Катерина Кондрашонок, організаторка волонтерського руху «Бучанські мавки», яка поділилася враженнями від участі у заході Unlock BUCHA та прокоментувала свій проєкт:
«Я зареєструвалася на Unlock BUCHA як волонтерка, хотіла дізнатися цікаву інформацію для продовження своєї діяльності. А вийшло так, що доєдналася до групи учасників, разом з якими ми подали важливий маленький проєкт для жителів Бучі. Його ідея у мене була вже давно, коли я з малою дитиною у дитячому візочку ходила містом. А останнім часом звернула увагу на мешканця нашого житлового комплексу: чоловік на кріслі колісному виїжджає на крильце під’їзду, але не йде далі гуляти, поки дружина не повернеться з роботи. А все тому, що він не може безперешкодно пересуватися містом», – розповідає Катерина.
Її невеликий, але важливий проєкт полягає у встановленні бордюрів або з’їздів для людей на кріслах колісних та інших маломобільних груп населення.
«Зовсім неочікувано для мене проєкт отримав найбільшу кількість голосів. Це говорить про важливість і реальність його втілити і створити сприятливе середовище для всіх громадян Бучі. Завдяки зустрічі на Unlock BUCHA готуюсь до реалізацію проєкту», – звернула увагу Катерина Кондрашонок.
Під час брейншторму презентації проєктів представники Thebuchacity Олександр Остапа та Олександр Борцов представили наше медіа, як платформу для поширення інформації про важливі ініціативи громади. Про реалізацію переможного проєкту теж читайте незабаром.