Про це 7 липня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.
Ухвалено рішення, яке дозволить дистанційно обстежувати житло на територіях активних бойових дій, а також на окупованих територіях там, де державні комісії фізично не можуть цього зробити.
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, дистанційне обстеження проводитимуть комісії, створені органами місцевого самоврядування або обласними військовими адміністраціями. Для дистанційного обстеження використовуватимуть:
- супутникові знімки;
- матеріали, отримані за допомогою зйомки з БПЛА;
- фото та відео, зняті на мобільний телефон власником житла.
Знімки, які подає власник нерухомості, мають бути кольоровими, чіткими, містити дату та час зйомки, геолокацію. Також на них має бути зафіксована земельна ділянка, на якій розташована зруйнована оселя, та ідентифікаційні ознаки – таблички з адресою, номери будинків, вивіски та інші орієнтири. За потреби можна подавати додаткові підтвердження – акти ДСНС, поліції, свідчення очевидців.
Якщо матеріалів достатньо, комісія складає акт дистанційного обстеження і вносить його до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Це відкриває шлях до отримання житлового сертифіката – документа, що дозволяє придбати нове помешкання у більш безпечному регіоні.
Раніше ми писали: «єВідновлення»: Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло?