Захід зібрав представників уряду, місцевої влади, спеціалістів служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи, правозахисників та психологів в укритті Ірпінського ліцею №3.

У межах форуму відбулося 3 дискусійні панелі, під час яких було проаналізовано ситуацію з депортацією українських дітей з тимчасово окупованих територій та території росії, питання правового регулювання та гарантій дотримання прав дітей у процесі їх повернення, а також подальшої реінтеграції.

«В умовах, коли діти змушені жити під звуки сирен, перебувати в укриттях і зазнавати постійного психологічного стресу, питання їхніх прав і безпеки є одним із центральних напрямів зусиль уряду, адже саме діти є найуразливішими серед усього населення», – зазначив Міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.
Говорили також про проблеми ментального здоров’я дітей в умовах глобальних криз та запобігання вербуванню до збройних формувань і терористичних організацій, вплив маніпуляцій і пропаганди, що можуть сприяти радикалізації неповнолітніх.

«Перед тим як навчати дітей, варто навчитися самим. Сьогодні уважність до мови, джерел і контактів – це елемент безпеки. Мова важить. Якщо в соцмережах до підлітка пише незнайомець російською, це має одразу ввімкнути тривогу. Ми живемо у час війни, і загрози приходять не лише з дронами чи ракетами, а й через екран телефона», – прокоментував Артур Пройдаков, найкращий вчитель України за версією Global Teacher Prize, виконавчий директор БФ Освітня Фундація МрійДій.
Ведучою форуму була журналістка і телеведуча ТСН та 1+1 Марафон Наталія Островська.
Роль медіа у висвітленні проблем дитинства та вплив на формування суспільної думки обговорили за участі ведучого українського ток-шоу «Говорить Україна» Олексія Суханова.

«Права дітей в умовах війни – це не абстрактна тема, а жива щоденна реальність. Ми бачимо, як наші однолітки стикаються з викликами, які ще кілька років тому здавались неможливими депортація, втрати, психологічні травми, маніпуляції в мережі. Саме тому так важливо, щоб про дітей говорили голосно, фахово. Дякуємо кожному учаснику та спікеру за активну участь», – зазначили в Молодіжному парламенті Ірпеня.

Захід організував Молодіжний парламент Ірпеня за підтримки Ірпінської міської ради, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, UNICEF, ГО «UA Experts» та БФ Олександра Пащинського.
Фото: Олег Гриб, ITV та PR-відділ Yellow Blue Wings