Середа, 30 Квітня, 2025
19.3 C
Bucha
ThebuchacityБучаВартість поховання у Бучі та алгоритм дій

Вартість поховання у Бучі та алгоритм дій
В

Смерть близької людини зазвичай настає зненацька. Родичам померлого необхідно займатись похованням. Рідні можуть бути схвильовані через смерть близької людини та не мати чіткого усвідомлення що робити, куди звертатися.

Скільки зараз коштує поховання у Бучі та який алгоритм дій, ми запитали у керівника ритуальної служби КП «Бучасервіс» Сергія Капличного.

Реєстрація смерті

Перше, що необхідно зробити, коли померла людина, зафіксувати її смерть й отримати відповідну довідку.

Раніше смерть фіксувала «швидка», медики викликали поліцію та надавали довідку про причину смерті людини. Зараз смерть фіксують сімейні лікарі або черговий лікар та видають довідку про смерть, якщо смерть відбулася природним шляхом.

Після отримання довідки про смерть людини, вже можна починати організацію її поховання.

Що робити далі?

З документами звертатися до ритуальної служби. Написати заяву та визначити спектр необхідних послуг. У КП «Бучасервіс» надають всі необхідні ритуальні послуги: від забору тіла до копки могили та видачі свідоцтва про смерть.

Ціни на ритуальні послуги підвищаться

За місце на кладовищі бучанцям та ВПО хвилюватися не варто, його їм надають безкоштовно. Для тих, хто немає місцевої реєстрації, вартість місця становить 12 000 грн.

«Це стара ціна, найближчим часом буде затверджена нова і становитиме – 25 000 грн», – звертає увагу керівник ритуальних послуг у КП «Бучасервіс».

Щоб зарезервувати місце поруч біля рідної людини, яка померла, необхідно додатково заплатити 5 000 грн (нова ціна буде – 15 000 грн). Місцевим, яким за 60 років, резервація місця безкоштовна.

У разі бажання здійснити кремацію тіла – допомагають з транспортуванням.

Тіло покійної людини забирають до моргу, де воно перебуває до дня проведення церемонії поховання.

Перевезення покійника з Бучі до моргу коштує 1 045 грн. З інших населених пунктів Бучанської громади – дорожче, залежить від відстані. Наприклад, найдорожче буде привезти покійника з Тарасівщини – 1 781 грн.

 «З людьми домовляємося, на який день і на який час буде поховання. Допомагаємо у виборі ритуальної атрибутики, яка необхідна, щоб достойно провести людину в останню путь», – розповідає Сергій Капличний.

Вартість ритуальних послуг залежить від їх кількості та вибору матеріалу, з якого виготовлені вироби. 

Ховають тіла людей зараз, переважно, на Бучанському кладовищі, що по вулиці Депутатській. Інші кладовища у Бучі вже закриті, на них здійснюють підпоховання на вільні місця.

КП «Бучасервіс» може порекомендувати, в якому закладі організовують поминальні обіди та до кого з отців звернутися для проведення відспівування. За ці послуги люди сплачують окремо.

«Середня вартість поховання становить близько 15 000 гривень, але ця цифра може змінюватися залежно від різних факторів, таких як обрані ритуальні послуги, тип і матеріал домовини та хреста, додаткові витрати на катафалк, ритуальні предмети, копання ями, а також інші додаткові послуги», – зазначає Сергій Капличний.

Тому, плануючи похорон, важливо розглянути всі аспекти і можливі витрати, щоб уникнути несподіваних фінансових труднощів. Також варто враховувати особисті фінансові можливості та бажання родини, щоб забезпечити відповідне і гідне прощання з покійним.

  • Транспортування тіла до моргу – 1045 грн
  • Домовина – від 2000 грн
  • Хрест – від 500 грн
  • Вінок – від 150 грн
  • Копка могили (літній період) – 4000 грн
  • Доба у морзі – до 3 діб перебування тіла у морзі не оплачується
  • Панахида – за домовленістю з отцем (від 1000 грн)
  • Поминальний обід – 370-560 грн за 1 людину у кафе «Затишок», 600-700 грн – у «Гармонії»

Як і кому надають допомогу на поховання

За інформацією Управління соціальної політики Бучанської міської ради, допомога надається деяким категоріям осіб. Серед них:

  • Аспіранти, докторанти, клінічні ординатори, студенти вищих навчальних закладів 1-4 рівня акредитації (денної форми навчання), учні професійно-технічних навчальних закладів, особи на утриманні
  • Особи, які отримували на дитину соціальну допомогу по інвалідності
  • Особи, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали та не зареєстровані у центрі зайнятості
  • Особи, які не мають права на отримання пенсії або соціальної допомоги
  • Особи, які мали право на призначення пенсії або держдопомоги, але за життя таким правом не скористалися.

    Для призначення допомоги на поховання необхідно звернутися протягом 6 місяців після смерті з письмовою заявою до Управління центру надання адміністративних послуг Бучанської міської ради та подати такі документи:
  • Паспорт або ID паспорт та витяг з реєстру
  • Ідентифікаційний код
  • Довідка з банку, в якому відкритий рахунок
  • Згода на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно
  • Довідка про смерть та оригінал з витягу Держреєстру про смерть
  • Копія свідоцтва про смерть
  • Відомості про реєстрацію померлого до моменту смерті на території Бучанської громади на підставі акта депутата
  • Інші документи, що підтверджують необхідність отримання матеріальної допомоги

Відповідно до статті 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі смерті пенсіонера, людям, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі 2-місячної пенсії, яку отримував пенсіонер.

Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Для отримання допомоги на поховання пенсіонера потрібно звернутися до будь-якого з органів Пенсійного фонду України та подати такі документи:

  • Документ, що посвідчує особу заявника
  • Заяву про виплату допомоги на поховання
  • Довідка про смерть пенсіонера

Кого ховають безкоштовно

Бучанською міською радою буде здійснюватися відшкодування витрачених коштів на поховання Почесних громадян. Наразі розробляється спеціальна програма, відповідно якої родичі, які поховали осіб, що загинули під час окупації та визнані Почесними громадянами міста, зможуть отримати відшкодування.

Неопізнані тіла, які були виявлені під час окупації міста та поховані на кладовищі, наразі знаходять рідні за збігом ДНК. На основі рішення суду та бажання родичів здійснити перепоховання тіла ексгумують та допомагають із перепохованням.

За кошти Бучанської міської ради ховають безхатьків. Це відбувається за рішенням суду, у разі смерті людини, рідні якої протягом 10 днів не звернулися з пошуком її до поліції чи не почали займатися організацією поховання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

ФК «Буча Фортуна» прийме СК «Забір’я» на футбольному полі

3 травня об 11:00 у Бучі на стадіоні «Ювілейний» відбудеться матч 13 туру Чемпіонату Бучанського району між ФК «Буча Фортуна» та СК «Забір’я». Приходьте підтримати...

У Бучі готують масштабну реконструкцію вулиці Енергетиків

Центральна вулиця стане першим повноцінним безбар’єрним маршрутом у місті. Частину її зроблять пішохідною, також залишать місце для проїзду сервісного транспорту та збереження доступу до...

Жителів Бучанської, Ірпінської та Макарівської громад запрошують на безкоштовні бухгалтерські курси

БФ «Право на захист» організував безоплатні онлайн-курси. Курс 1: Бухгалтерський облік + BAS Бухгалтерія. Курс 2: Бухгалтерський облік для ведення діяльності ФОП. Участь можуть взяти мешканці Макарівської,...

Як обрати компанію для порошкового фарбування металевих виробів

Порошкове фарбування — це сучасний і надійний спосіб захисту металевих виробів від корозії, механічних пошкоджень та інших негативних факторів. Щоб результат був якісним і довговічним,...

У Бучі та Ворзелі відбудуться заходи до Українського тижня імунізації

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги запрошує батьків на лекції та проведення планових щеплень для дітей. На лекції «Чому вакцинація важлива» лікарі розкажуть про роль щеплень...

У Бучі відбудеться музично-поетичний вечір «Квіти попри все»

Коли: 4 травня, 16:00Де: Буча, вул. Левка Лукʼяненка 64/1, «Портал» Приходьте, щоб провести вечір у творчому колі талановитих місцевих виконавців та розділити тепло творчості й,...

Вибір техніки для комфортної роботи: як обрати системний блок і монітор

У сучасному світі неможливо уявити повсякденне життя без комп’ютерної техніки. Від якості обраного обладнання залежать ефективність роботи, комфорт навчання, зручність для ігор чи розваг....
Рекламаspot_img