П’ятниця, 25 Квітня, 2025
15.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаЗачепінг – смертельна гра. Чому підлітки ризикують життям?

Зачепінг – смертельна гра. Чому підлітки ризикують життям?
З

Останнім часом в Україні почастішали випадки зачепінгу – небезпечної розваги, яка коштує життя підліткам. Нещодавно помер 12-річний хлопець, якого вразило струмом на даху вагона електрички. Він отримав удар струмом на електричці «Київ-Козятин».

За інформацією Національної поліції України, з початку року зафіксовано 8 інцидентів зачепінгу, жертвами яких стали 9 дітей.

Нагадаємо, 13 березня на станції «Київ-Волинський» підліток виліз на вагон електрички, де отримав ураження електричним струмом. З сильними опіками тіла його доставили у лікарню. Лікарі діагностували у дитини опіки 2-3 ступеня та множинні вивихи. 18 березня стало відомо, що хлопець помер.

Чому зачепінг – смертельно небезпечно?

Багато підлітків прагнуть отримати гострі відчуття або зняти видовищне відео для соцмереж. Проте вони не усвідомлюють, що ціна таких розваг – їхнє життя.

Електрична дуга на залізниці досягає 27 000 вольт. Навіть без дотику до дротів удар струмом може бути миттєвим і фатальним. До того ж, струм може викликати м’язові судоми, через що людина втрачає контроль і опиняється в пастці.

Дах поїзда – нерівний і слизький, тому з нього легко впасти. А на швидкості 60-100 км/год зіткнення з мостом чи тунелем – смертельне.

    Що робити, якщо помітили зачепера?

    Не залишайтеся байдужими!

    • Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці.
    • Зателефонуйте на гарячу лінію «Укрзалізниці»: 0 800 503 111 (безкоштовно).
    • Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101).
    • Запам’ятайте місце події та передайте точну інформацію службам.

    Що можуть зробити батьки?

    Говорити із підлітками про небезпеку подібних розваг. Стежте за контентом у соцмережах – екстремальні відео можуть підштовхнути до ризику. Звертайте увагу на інтереси дитини.

    Чому підлітки ризикують життям: коментар психолога

    За словами психологів, причиною подібних вчинків може бути нестача уваги до дитини та спілкування у сім’ї. Якщо дитина не відчуває підтримки, вона шукає її серед однолітків, часто обираючи небезпечні способи самоствердження.

    Психологиня Марія Тимошенко пояснює:

    «Все починається з базових потреб: їжа, дах над головою, одяг. Але не менш важливими є любов, турбота, підтримка, похвала та визнання.

    Якщо дитина не отримує достатньо уваги та схвалення в родині чи серед близького оточення, вона починає шукати їх в інших місцях – у компаніях, ризикованих вчинках або небезпечних розвагах.

    Щоб цього уникнути, важливо не лише контролювати, а й будувати довірливий діалог із підлітком. Запитуйте: «Що для тебе важливо? Як ти бачиш своє навчання, відпочинок, майбутнє?» Виявляйте щирий інтерес до думок та переживань своєї дитини.

    Дуже важливо, щоб дитина відчувала себе почутою та комфортно у сімейному колі. Підтримка, довіра та спільне проведення часу допоможуть їй відчувати свою значущість і не шукати небезпечних способів отримати визнання».

    Зачепінг – не гра і не геройство. Це смертельний ризик, що забирає життя. Жоден лайк чи перегляд у соцмережах не варті ціни власного життя.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

    Відповісти :

    введіть свій коментар!
    введіть тут своє ім'я

    Зараз переглядають

    У Бучі відкрили меморіальну дошку на честь Ігоря Чеховського

    Памʼятна табличка розташована на фасаді будинку, де проживав Герой, по вулиці Енергетиків, 19-А. За інформацією БМР, з початком повномасштабного вторгнення Ігор став на захист батьківщини,...

    25 квітня — День жалоби у Бучанській громаді

    У ніч на 24 квітня росія завдала чергового ракетного удару по мирних містах України. У Києві загинули 10 людей, 90 отримали поранення. Рятувальні роботи тривають,...

    Чим і коли підживлювати? Простими словами про мінеральні добрива

    У процесі росту та розвитку рослини активно споживають поживні речовини з ґрунту. З часом його запаси вичерпуються, що призводить до зниження врожайності та погіршення...

    Які квіти нести на кладовище, щоб вшанувати пам’ять померлих та не завдавати шкоду довкіллю?

    У поминальні дні мешканці Бучанської громади традиційно навідуються на могили та прикрашають їх квітами. Проте використання штучних квітів, яке стало популярним в останні роки,...

    Пошкоджені будинки та будівлі, постраждалі – такі наслідки ворожої атаки на Київщині

    Усю ніч росія тероризувала українські міста крилатими й балістичнимм ракетами, дронами, авіабомбами. Вибухи було чути і в Бучі. За інформацією КОВА, внаслідок ворожої комбінованої атаки...

    Графік поминальних днів у Бучанській громаді

    Комунальне підприємство «Бучасервіс» повідомило дати проведення поминальних днів у громаді. Буча вул. Антонія Михайловського – 27 квітня (неділя) вул. Памʼяті – 26 квітня (субота) вул. Яблунська – 27...

    Український Гуманітарний Інститут запрошує на благодійне родинне свято Campus Fest

    Коли: 4 травня, 12:00Де: Буча, вул. Інститутська, 14, УГІ У програмі: жива музика смачний фудкорт лаунж-зона для відпочинку дитяча зона з розвагами спортивна зона творчі майстер-класи А також відбудеться збір допомоги для...
    Рекламаspot_img