Середа, 17 Квітня, 2024
9.1 C
Bucha
ThebuchacityБучаЗелена реконструкція Бучі. Що це?

Зелена реконструкція Бучі. Що це?
З

   Час на читання -  3 хвилини
Array

Центр екологічних ініціатив «Екодія» та BE Berlin Economics GmbH у партнерстві і з Асоціацією «Енергоефективні міста України» та Бучанською міською радою 6 березня презентували результати дослідження «Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча».

Роботу над документом почали після підписання «Меморандуму про взаєморозуміння» між Berlin Economics, Центром екологічних ініціатив «Екодія» та Бучанською міською радою 10 серпня 2023.

Місто Буча було одним з найбільш постраждалих у перші тижні війни. Були проведені масштабні ремонти як громадських, так і приватних будівель. Особлива увага приділялася екологічній стійкості, що знайшло своє відображення у встановленні малих сонячних електростанцій, теплових насосів та застосуванні енергоефективних технологій і стратегій у процесі реконструкції.

Тим не менш, більш всеосяжного, цілісного підходу до екологічно сталої відбудови житлових будинків у Бучі не було застосовано, і значна частина реконструкції відбувалася безсистемно, зі значними відмінностями у стандартах і якості відновленого житла.

«Презентація дослідження – черговий крок для якісної відбудови Бучанської громади. Ми раді, що маємо можливість якісно підходити до процесу відновлення, впроваджувати технології, пов’язані з використання енергії, для того, щоб в недалекому майбутньому стати взірцем у процесі реконструкції міста та громади і стати справді «зеленим містом» і «зеленою громадою», – зауважив під час заходу міський голова Бучі Анатолій Федорук.

Дослідження презентував заступник керівника відділу енергетичної та кліматичної політики Berlin Economics Павел Білек.

Це дослідження, насамперед, надає комплексну кількісну оцінку як технічних аспектів, так і грошових витрат, вигоди та додаткових наслідків модернізації більш ніж 560 000 квадратних метрів пошкодженого житлового фонду Бучі у енергоефективний спосіб.

В аналізі використовується пʼять технічних моделей будівель (з подальшим поділом на основі джерел опалення та гарячого водопостачання, а також рівнів термоізоляції), які були статистично визначені як репрезентативні для пошкодженого житлового фонду Бучі.

 «Ми раді стати частиною цього великого проєкту. Дослідження, презентоване сьогодні, відповідає на питання, якими мають бути інвестиції на місцевому рівні для того, щоб бути в контексті Європейської рамки, адже в пакеті фінансової допомоги ЄС Україні закладено близько 20% інвестицій за планом відновлення України мають бути спрямовані на «зелені проєкти» та енергетичний перехід», – сказала виконавча директорка ГО «Екодія» Ольга Полуніна.

В загальному описі проєкту зазначається, що процес відбудови українських міст пропонує унікальну можливість для комплексного підвищення енергоефективності шляхом «відбудувати краще, ніж було» за рахунок теплоізоляційних технологій, низьковуглецевих систем опалення та охолодження, а також вищих будівельних стандартів. Реконструкція житлового фонду з високими або близькими до нуля енергетичними стандартами може принести численні переваги.

Менше споживання енергії в довгостроковій перспективі принесе фінансові вигоди домогосподарствам і державному бюджету, зменшить потребу в імпорті енергоносіїв і допоможе Україні наблизитися до будівельних стандартів ЄС. Здатність створити житловий сектор з низьким рівнем викидів, зменшити рахунки споживачів та підвищити енергетичну безпеку може забезпечити потрійний виграш для України.

Детально ознайомитися з результатами дослідження можна буде після її презентації на конференції «Енергоефективна відбудова міст», яка відбудеться 7 березня. Конференцію також можна відвідати онлайн, зареєструвавшись за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Київщина отримала майже 40 одиниць спецтехніки

До 12 громад області передають 35 сміттєвозів та 4 одиниці важкої техніки для збору твердих побутових відходів і переробки відходів руйнувань, повідомляють у КОВА. Техніку...

Умілі ручки: творчість і майстерність дітей Бучі

У Бучанському центрі позашкілля великий вибір гуртків, які користуються популярністю. Один з них – гурток «Умілі ручки». Проводить гурток бучанка Катерина Ляшко, яка вже близько...

Thebuchacity потрапило на мапу рекомендованих медіа

Наше медіа включено до мапи рекомендованих медійних ресурсів, яка є ініціативою Детектор Медіа та Інституту масової інформації (далі – ІМІ). «Медіа оцінювалися за новою спільною...

На Київщині перейменують 7 сіл з російськими назвами

Комітет з питань організації державної влади розглянув пропозиції щодо перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики. Загалом комітет підтримав перейменування 3 міст,...

У Бучі відкрили перший на Київщині «Центр життєстійкості»

Це безбар’єрний простір, де безкоштовно й конфіденційно можна отримати психологічну допомогу й консультації із соціальних питань. У ньому психологи та соціальні працівники проводять групові заняття...

Відновлення Бучі: забезпечення комфорту та доступності у нових об’єктах інфраструктури

Українські міста, Буча не виняток, зіштовхуються з проблемами в доступності для маломобільних груп населення. Відсутність пандусів, тактильних доріжок та інших зручностей ускладнює пересування людей...

У Бучі відбудеться прийом лікарів-дерматологів

Коли: 18 квітня Де: Бучанська амбулаторія №1, бульвар Богдана Хмельницького, 2 Лікарі з Київського обласного медичного центру небезпечних захворювань проведуть виїзний прийом. Огляд дерматолога Дерматоскопія Видалення папілом, невусів, бородавок Потрапити...
Рекламаspot_img