П’ятниця, 26 Липня, 2024
24.2 C
Bucha
ThebuchacityБучаЗелена реконструкція Бучі. Що це?

Зелена реконструкція Бучі. Що це?
З

Центр екологічних ініціатив «Екодія» та BE Berlin Economics GmbH у партнерстві і з Асоціацією «Енергоефективні міста України» та Бучанською міською радою 6 березня презентували результати дослідження «Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча».

Роботу над документом почали після підписання «Меморандуму про взаєморозуміння» між Berlin Economics, Центром екологічних ініціатив «Екодія» та Бучанською міською радою 10 серпня 2023.

Місто Буча було одним з найбільш постраждалих у перші тижні війни. Були проведені масштабні ремонти як громадських, так і приватних будівель. Особлива увага приділялася екологічній стійкості, що знайшло своє відображення у встановленні малих сонячних електростанцій, теплових насосів та застосуванні енергоефективних технологій і стратегій у процесі реконструкції.

Тим не менш, більш всеосяжного, цілісного підходу до екологічно сталої відбудови житлових будинків у Бучі не було застосовано, і значна частина реконструкції відбувалася безсистемно, зі значними відмінностями у стандартах і якості відновленого житла.

«Презентація дослідження – черговий крок для якісної відбудови Бучанської громади. Ми раді, що маємо можливість якісно підходити до процесу відновлення, впроваджувати технології, пов’язані з використання енергії, для того, щоб в недалекому майбутньому стати взірцем у процесі реконструкції міста та громади і стати справді «зеленим містом» і «зеленою громадою», – зауважив під час заходу міський голова Бучі Анатолій Федорук.

Дослідження презентував заступник керівника відділу енергетичної та кліматичної політики Berlin Economics Павел Білек.

Це дослідження, насамперед, надає комплексну кількісну оцінку як технічних аспектів, так і грошових витрат, вигоди та додаткових наслідків модернізації більш ніж 560 000 квадратних метрів пошкодженого житлового фонду Бучі у енергоефективний спосіб.

В аналізі використовується пʼять технічних моделей будівель (з подальшим поділом на основі джерел опалення та гарячого водопостачання, а також рівнів термоізоляції), які були статистично визначені як репрезентативні для пошкодженого житлового фонду Бучі.

 «Ми раді стати частиною цього великого проєкту. Дослідження, презентоване сьогодні, відповідає на питання, якими мають бути інвестиції на місцевому рівні для того, щоб бути в контексті Європейської рамки, адже в пакеті фінансової допомоги ЄС Україні закладено близько 20% інвестицій за планом відновлення України мають бути спрямовані на «зелені проєкти» та енергетичний перехід», – сказала виконавча директорка ГО «Екодія» Ольга Полуніна.

В загальному описі проєкту зазначається, що процес відбудови українських міст пропонує унікальну можливість для комплексного підвищення енергоефективності шляхом «відбудувати краще, ніж було» за рахунок теплоізоляційних технологій, низьковуглецевих систем опалення та охолодження, а також вищих будівельних стандартів. Реконструкція житлового фонду з високими або близькими до нуля енергетичними стандартами може принести численні переваги.

Менше споживання енергії в довгостроковій перспективі принесе фінансові вигоди домогосподарствам і державному бюджету, зменшить потребу в імпорті енергоносіїв і допоможе Україні наблизитися до будівельних стандартів ЄС. Здатність створити житловий сектор з низьким рівнем викидів, зменшити рахунки споживачів та підвищити енергетичну безпеку може забезпечити потрійний виграш для України.

Детально ознайомитися з результатами дослідження можна буде після її презентації на конференції «Енергоефективна відбудова міст», яка відбудеться 7 березня. Конференцію також можна відвідати онлайн, зареєструвавшись за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img