Субота, 7 Вересня, 2024
20.9 C
Bucha
ThebuchacityБучаАмериканські студенти розробили план повоєнної відбудови Бучі

Американські студенти розробили план повоєнної відбудови Бучі
А

У рамках програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab студенти Пенсильванського університету позначили на карті найбільш зруйновані місця та на основі неї створили проєкт відновлення міста.

Green Network Bucha – це мережа велосипедних і пішохідних доріжок, яка поєднує між собою культурні та природні міські активи Бучі.

Основна ідея авторів – аби мешканці не тільки отримали більш комфортне і безпечне урбаністичне середовище, але й мали можливість практикувати колективну пам’ять, спілкуватися і гуртуватися довкола місць пам’яті.

План повоєнної відбудови студенти презентували представникам Держдепу і українського посольства у Вашингтоні, у Центрі Дипломатії та Глобального залучення імені Пенна-Байдена.

Посолка Оксана Маркарова під час презентації поділилася особистим:

«Мій дім – у Бучі, і я, власне, жила на вулиці Яблунській. На жаль, увесь світ дізнався про цю вулицю та про Бучу не через те, яка гарна вона була, не через зелень і ліс та інші чудові умови, через які так багато людей переїхали сюди з Києва, як я і моя сім’я. А через жахливу трагедію, яка сталася там».

Проєкт американських урбаністів дипломатка пообіцяла передати меру Бучі та американцям, котрі допомагають її відбудові, а саме – Фундації Говарда Баффета.

Професорка та вчена-містобудівельниця Ежені Бірч – одна з керівниць проєкту – як учасниця відновлення Нью-Йорка після подій 11 вересня 2001 року, намагалася пояснити студентам сутність подібних речей.

«Наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося [у Бучі – прим. ред.]. І пропонують рішення, що наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення», – зазначила Ежені Бірч.

За словами професорки, місто обрали для проєкту через те, що воно стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

За матеріалами інформаційного мовника «Голос Америки».

Редакція Thebuchacity створила документальний фільм, де намагалася відтворити й показати хронологію подій у Бучі, спогадами місцевих жителів, які пережили окупацію. Переглянути документальну стрічку можна на нашому Youtube-каналі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському районі пройде велозаїзд із 67-річним волонтером Якубом Кепкою

Якуб Кепка – морський піхотинець та ветеран з Канади. 20 років тому чоловік втратив ногу і ходить на протезі. Він здійснює 900-кілометровий велопробіг з Кракова...

Загинув бучанець Олександр Безсмертний

Олександр був тяжко поранений під час ракетного обстрілу в Полтаві 3 вересня. Там він проходив військову підготовку. У чоловіка залишилися маленька донечка, дружина, брат і...

Судитимуть військовослужбовця рф, який вбив жінку під час окупації Бучі

За інформацією слідчих Нацполіції, на початку березня 2022 року 5 російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі. Погрожуючи зброєю, привели її у захоплений будинок,...

У Бучі відбудеться ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 7 вересня, з 8:30 Де: парк Слави, вул. Левка Лук'яненка Організовує ярмарок команда волонтерів «Бурундуки». На вас чекає: гарний настрій, домашня випічка (тортики, печиво), прохолодні напої....

Школярі з Гостомеля зібрали 88 000 грн для ЗСУ

У Гостомельському ліцеї №1 пройшла одноденна благодійна акція «Замість квітів – допомога армії», приурочена до Дня знань. Про це повідомили у ГСВА. Батьки, вчителі та...

У Білогородці знайшли гончарний горн 17 століття

30 серпня експедиція Інституту археології НАН України знайшла залишки гончарного посуду козацької доби. Про це повідомили у відділі культури Білогородської сільської ради. За словами археологів,...
Рекламаspot_img