Четвер, 20 Червня, 2024
23.1 C
Bucha
ThebuchacityБуча«Бучанський водоканал»: відповіді на часті запитання

«Бучанський водоканал»: відповіді на часті запитання
«

Відколи у Бучі з’явився свій водоканал (відповідний підрозділ КП «Бучасервіс», – прим. ред.), у жителів виникає багато запитань і хвилювань щодо його роботи. На деякі з них Thebuchacity отримало відповідь.

Чому не використовуються генератори у разі відсутності електроенергії для безперебійного водопостачання жителів?

У КП «Бучасервіс» (відповідь на запит Thebuchacity від 5 червня 2024 року) відповіли, що всі наявні генератори запускаються і працюють під час кожного стабілізаційного та аварійного відключення електроенергії.

Останнім часом у Бучі часті відключення води, аварійні ситуації. Чи є у місті дефіцит водопостачання?

«Дефіцит водопостачання відсутній», – зазначив заступник начальника КП «Бучасервіс» Олександр Купрій.

Про те, чому може бути слабкий напір води, читайте у матеріалі «Що з водою у Бучі, коли немає світла».

Що буде у випадку, якщо ліцензію водоканалу Ірпеня на водопостачання відновлять?

Історія про те, кому платити за воду, триває з моменту коли КП «Ірпіньводоканал» та КП «Бучасервіс» почали паралельно надсилати платіжки за воду. Зрозуміло, що споживачі почали бити на сполох: «А кому ж платити?»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 10 січня 2024 року прийняла рішення зупинити (частково) дію ліцензії КП «Ірпіньводоканал» на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у Бучі та Ворзелі.

НКРЕКП зобов’язала КП «Ірпіньводоканал» до 9 липня 2024 року (включно) подати відомості про місця провадження та засоби провадження господарської діяльності.

Як зазначають у КП «Бучасервіс», отримати право господарського відання (право юридичної особи володіти, користуватися, розпоряджатися майном, яке надано їй власником для здійснення підприємницької діяльності, – прим. ред.) або оперативного управління на свердловини КП «Ірпіньводоканал» не зможе, а отже, і не відновить свою діяльність.

У жителів Бучі є сумніви, наскільки законна діяльність бучанського водоканалу 

У відповіді КП «Бучасервіс» на запит редакції йдеться, що підприємство здійснює діяльність з водовідведення на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на території Київської області.

КП «Бучасервіс» надає послуги централізованого водовідведення, обслуговує та утримує в належному стані всі передані каналізаційні насосні станції (відповідно рішення «Про передачу на баланс та обслуговування КП «Бучасервіс» Бучанської міської ради інженерних мереж з водопостачання та водовідведення») та мережі (рішення від 17.02.2022 року «Про передачу КП «Бучасервіс» в господарське відання обʼєктів водопостачання та водовідведення») на території міста Буча та селища Ворзель.

Всі дозвільні документи розміщені на офіційному сайті Бучанської міської ради.

Як вирішилося питання з водовідведенням?

Стічні води приймаються ПрАТ «АК «Київводоканал» у складі стічних вод КП «Ірпіньводоканал», що приєднане до системи централізованого водовідведення Києва.

Тристоронній договір про забезпечення контролю за кількістю та якістю стічних вод, підписаний між КП «Бучасервіс» і ПрАТ «Київводоканал». Та досі очікує підпису з боку КП «Ірпіньводоканал». 

У відповіді на запит, КП «Бучасервіс» практично слово в слово повторили тези секретаря міської ради Тараса Шаправського в інтерв’ю Thebuchacity, тому в матеріал ми вирішили дати саме його цитату. А повну версію розмови ви можете прочитати за посиланням. 

«Враховуючи відсутність договору, ми не можемо об’єктивно брати гроші за ту послугу, яку ми не надаємо: тобто прийняття стічних вод і транзит стічних вод. Ми виключили ці дві послуги до врегулювання питання в договірному порядку і нараховуємо за каналізування виключно ті складові тарифу, за які ми несемо прямі витрати: електроенергія за КНС, за перекачку, утримання, ремонт труб в межах Бучанської громади, насосне обладнання і так далі», – Тарас Шаправський (інтерв’ю Thebuchacity 11.01.2024).

Тобто за майже 5 місяців ситуація не змінилася.

Скільки мешканців Бучі підписали договір з бучанським водоканалом?

За інформацією КП «Бучасервіс», що надає послуги з водопостачання та водовідведення, 73% споживачів подали заяви приєднання до публічного договору.

До того ж, індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем.

Індивідуальний договір з власником індивідуальних (садибних) житлових будинків вважається укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуг, якщо такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги (фактичне виконання робіт із відключення будинку).

Також фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору є здійснення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема, надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуг.

КП «Бучасервіс», на виконання рішення Бучанської міської ради від 23.12.2021 року «Про визначення надавача послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Бучанській міській територіальній громаді», 03.02.2022 року на офіційному сайті Бучанської міської ради, розмістило договори на надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Однак, даний договір набрав чинності з 01.01.2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському парку та Академії спорту будуть свої укриття

Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив, що на території Академії спорту вже почали монтувати бетонну конструкцію, яка розрахована на 100 осіб. Наземне сховище обладнають пандусами...

Приєднуйся до патрульної поліції: Київська область проводить набір кандидатів

Можна приєднатися у батальйон патрульної поліції міста Бориспіль і села Чайки. Що пропонують кандидатам: зарплату від 20 600 до 23 600 грн +10 000 (додаткові виплати...

У Бучі презентували пілотний проєкт «Прокурор громади»

Він спрямований на зміцнення співпраці між прокуратурою, місцевою владою та поліцією у протидії злочинності. Бучанська громада має стати першою в Україні, де реалізують цей...

Діти можуть взяти участь у цікавому майстеркласі

Діти зможуть не лише гарно провести час, але й розвинути свою творчість та навички спілкування. Про це повідомили в Ірпінській міськраді. Майстерклас «Дивовижне перевтілення тварин»Коли: 2...

До бюджету Київщини повернули 6,3 млн грн несплачених податків

Директор компанії, яка спеціалізується на імпорті морепродуктів та логістиці, впродовж тривалого періоду умисно ухилявся від сплати податку на додану вартість. Це встановили детективи Територіального управління...

Розпочалось подання заяв на отримання грантів для ветеранів та членів їхніх сімей і мікрогрантів за програмою «Власна справа»

Стартувало подання заяв чергового періоду за програмами «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», що триватиме до 30 червня включно. Про це повідомляє Київська...

Літній відпочинок для дітей: де провести час з користю та цікаво

Літо – особливий період у житті дітей, коли можна насолоджуватися сонячними днями, відпочиваючи від навчання та наповнюючи свої дні улюбленими активностями. Однак, в умовах війни...
Рекламаspot_img