В Ірпені вкотре з’явилася реклама з дискримінаційним матеріалом. Місцева студія флористики Viva Flowers розмітила борд зі слоганом «Який БУКЕТ, такий і МІНуЕТ», що викликало чергове жваве обговорення серед містян через споріднення слів, які можуть трактуватися, як танець і як різновид статевого акту, оральний секс. На площині дійсно є приписка, що «Мінует – французький парний танець», хоча насправді цей танець має назву menuet і транслітерується, як мЕнует.
Споживачі вже відреагували на ситуацію: у Google-пошуку організація ще вранці 14 січня мала оцінку 4, а на вечір цього ж дня вона становить 3.3.
Депутат Ірпінської міської ради Артем Гурін вже написав депутатське звернення, де просить «звернути увагу на те, що власники бордів, компанія PR-Line уже не вперше дозволяють розміщення подібної реклами на своїх площинах».
«Подібні рекламні сюжети неприпустимі і уже подав скаргу у відповідні органи про цей витвір маркетингового мистецтва. На мою думку, подібна реклама не повинна з’являтися в нашій громаді, а компанії, які її розміщують мають більш ретельно це контролювати», – коментує звернення депутат на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, що Ірпінь вже був у скандалах з сексистською рекламою. Так, у 2019 році рекламодавця «Домінет» оштрафували на 20 000 гривень. За порушення статей 7,8,10 закону України «Про рекламу».
У 2021 році Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області наклало штраф за порушення законодавства про рекламу, внаслідок чого товариство, яке розміщувало рекламу житлового комплексу «Бургундія» 6 800 гривень.
Що ж робити, якщо ви побачили сексистську рекламу, наприклад, в мережі?
- Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів – орган, уповноважений накладати штрафи або приймати рішення про заборону розповсюдження подібної реклами econsumer-info@dpss.gov.ua.
- Індустріальний гендерний комітет з реклами for.good.ad@gmail.com.
- Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності hotline@ombudsman.gov.ua.
- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Вона також може накласти санкції: від анулювання ліцензії телеканалу до значних штрафів. Звертатися потрібно на ім’я голови Нацради за адресою 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2 або на електронну пошту nrada@nrada.gov.ua.
Важливо! У випадку, якщо немає часу писати скаргу, ГО «Гармонія рівних» у себе на сайті запустила кнопку «Поскаржитися на сексизм». Там потрібно заповнити форму, підвантажити файли з доказами щодо реклами. Юристи організації оформлять скаргу, направлять її та проконтролюють, щоб надійшла відповідь.