Субота, 7 Вересня, 2024
19.8 C
Bucha
ThebuchacityБучаХто і навіщо «мінує» навчальні заклади у Бучі?

Хто і навіщо «мінує» навчальні заклади у Бучі?
Х

Вже більше місяця навчальні заклади міста Бучі зіштовхуються з тривожною тенденцією – серією анонімних погроз про мінування, що надходять на електронні адреси.

Бучанський ліцей №4 опинився в епіцентрі цієї хвилі анонімних повідомлень, так як отримує подібні листи про псевдо мінування закладу найчастіше. Це викликає занепокоєння серед батьків, учнів та освітянської громади.

Особливо тривожним було повідомлення про замінування ліцею №4, після чого правоохоронці провели перевірку всіх навчальних закладів Київщини із схожою нумерацією.

У відповідь на кожне повідомлення про загрозу вибуху чи іншого змісту, освітні заклади діють за визначеною процедурою: викликають поліцію та здійснюють евакуацію дітей та персоналу. Після чого відбувається перевірка приміщення та території навчального закладу правоохоронцями, кінологами та спеціалізованими службами.

Незважаючи на те, що жодних вибухонебезпечних предметів знайдено не було, повторюваність подібних інцидентів породжує занепокоєння у громаді.

Що кажуть у поліції

Кіберполіція Київщини зазначає, що подібні інциденти відбуваються не лише в Бучі, а й по всій області та Україні. Це свідчить про організовану кампанію дестабілізації ситуації в суспільстві.

За словами працівників правоохоронних органів, повідомлення надходять з окупованих територій або з країни-агресора. Основною метою цих дій є сіяння паніки та тривожності у вже і так напружений час повномасштабного вторгнення.

Освітні заклади та правоохоронці вживають всіх можливих заходів для забезпечення безпеки учнів та персоналу. І щоразу реагують та намагаються встановити особу та її місцезнаходження.

Втім, зробити це не просто. Офіцер Бучанської громади Максим Кожушко розповів: «Повідомлення про псевдомінування надсилають за допомогою анонімних електронних листів. Використання VPN не дає можливості відслідкувати місцезнаходження особи, а створює захищений доступ до Інтернету, велику мережу серверів для підключення з будь-якої країни».

Фото з відкритих джерел

Відомо, що листи надходять з сервісу Рroton, якою керує швейцарська компанія. Будь-хто з неї може надсилати повідомлення.

Яка реакція працівників освіти та батьків

Зі слів директорки Бучанського ліцею №4 Алли Літкевич, дізналися, що навчальний заклад тероризують з 19 січня. «Поліція отримує вичерпну інформацію про листи, які ми отримуємо, та працює над вирішенням питання. Та, на жаль, ще не вдалося встановити особу, яка надсилає повідомлення. Дуже хочемо спокійно працювати і навчати дітей», – ділиться Алла Миколаївна.

Діти та батьки реагують на ситуацію по-різному: хтось хвилюється, хтось сприймає як розвагу.

Марія, донька, якої навчається у 5 класі Бучанського ліцею №4, за те, щоб діти продовжили спокійно навчатися на дистанційному навчанні до з’ясування обставин. «Так, на мою думку, буде краще і легше і вчителям, і батькам», – звертає увагу жінка.

Начальник відділу освіти Бучанської міськради Олег Цимбал також коментує ситуацію: «28 лютого відбулося засідання за участі правоохоронних органів. Обговорювали ситуацію та подальші дії».

Про те, щоб заклад перевести на дистанційне навчання, Олег Іванович, не вважає дієвим методом, що вирішить проблему.

Чи можуть повідомлення надсилати діти?

Існують припущення, що анонімні повідомлення можуть надсилати діти, які не хочуть іти до школи. Що також інколи трапляється.

Нещодавно був випадок, коли 14-річний юнак з Бучі поширював інформацію про час та навчальний заклад, який замінує. Поліцейські провели бесіду з юнаком. Хлопчина є неповнолітнім, тому по закону за його дії відповідають батьки. У даному випадку мати хлопця отримала протокол про адміністративне правопорушення.

До речі, відповідальність за подібні жарти повнолітня особа може отримати до 8 років позбавлення волі (ст. 259 Кримінального кодексу України «Завідоме неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності»).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

1 коментар

  1. Марія не єдина, чию думку потрібно було написати. Є й протилежна думка, яку варто було б також озвучити.

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучанському районі пройде велозаїзд із 67-річним волонтером Якубом Кепкою

Якуб Кепка – морський піхотинець та ветеран з Канади. 20 років тому чоловік втратив ногу і ходить на протезі. Він здійснює 900-кілометровий велопробіг з Кракова...

Загинув бучанець Олександр Безсмертний

Олександр був тяжко поранений під час ракетного обстрілу в Полтаві 3 вересня. Там він проходив військову підготовку. У чоловіка залишилися маленька донечка, дружина, брат і...

Судитимуть військовослужбовця рф, який вбив жінку під час окупації Бучі

За інформацією слідчих Нацполіції, на початку березня 2022 року 5 російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі. Погрожуючи зброєю, привели її у захоплений будинок,...

У Бучі відбудеться ярмарок на підтримку ЗСУ

Коли: 7 вересня, з 8:30 Де: парк Слави, вул. Левка Лук'яненка Організовує ярмарок команда волонтерів «Бурундуки». На вас чекає: гарний настрій, домашня випічка (тортики, печиво), прохолодні напої....

Школярі з Гостомеля зібрали 88 000 грн для ЗСУ

У Гостомельському ліцеї №1 пройшла одноденна благодійна акція «Замість квітів – допомога армії», приурочена до Дня знань. Про це повідомили у ГСВА. Батьки, вчителі та...

У Білогородці знайшли гончарний горн 17 століття

30 серпня експедиція Інституту археології НАН України знайшла залишки гончарного посуду козацької доби. Про це повідомили у відділі культури Білогородської сільської ради. За словами археологів,...
Рекламаspot_img