Вівторок, 4 Лютого, 2025
0.4 C
Bucha
ThebuchacityБучаІсторія будівлі Бучанської гімназії №2: чи буде її продовження?

Історія будівлі Бучанської гімназії №2: чи буде її продовження?
І

На території Бучанської гімназії №2, що розташована на вулиці Шевченка, 14-А, запланували побудувати новий корпус. Після його завершення стару будівлю планують демонтувати.

Намір щодо знесення старої будівлі викликав обурення серед місцевих активістів. Вони вважають, що приміщення має історичну цінність і заслуговує на збереження.

Історія закладу починається на початку ХХ століття, коли Федір Дмитрович Литвиненко, службовець Південно-Західної залізниці, побудував дачу в Лісовій Бучі. Згодом будинок став важливою частиною прихистку та навчання дітей.

Про це розповів Володимир Федорович Крамер у 2003 році, який раніше жив у Бучі, а згодом виїхав у Канаду. Детально ознайомитися з історією Бучанської гімназії №2 можна на сайті навчального закладу.

Володимир Крамер згадує в листі: «Дача була місцем літнього відпочинку. Вуличкою, де тепер головний вхід до школи, проходила мініатюрна вузькоколійка під назвою «Кукушка». Нею возили торф від глинища до станції. В радянські часи її зняли. Назв вулиць, номерів будинків у Бучі не було до початку Другої світової війни. Будинки – це дачі, наприклад, Володіних, Душкіних, Литвиненків, Яновських, Камінських, Дибовських і т.д.».

На світлині випускники Бучанської 8-річної школи №2. Рік приблизно 1965. Фото опубліковав Василь Розенау у фейсбуці у групі «Буча від початку дотепер. Краєзнавство».

Після встановлення радянської влади дачу у власника Федора Литвиненка – відібрали. Сам він до останніх днів працював звичайним рахівником на станції Буча, живучи на квартирі у свого товариша. Помер у 1937 році, його поховали на місцевому цвинтарі, але знайти могилу рідним не вдалося.

У 30-х роках ХХ століття у будинку відкрили притулок для дітей, які втратили батьків під час Голодомору. Під час війни будівля вціліла та використовувалася як притулок для сиріт військових.

У 1948 – 1949 роках відбувся перший післявоєнний випуск Бучанської початкової школи (12 дівчаток і 14 хлопчиків).

У 1945 році приміщення стало початковою школою, а у 1961-му – Бучанською восьмирічною школою №2. Згодом приміщення кілька разів реконструювали, а в 2021 році був проведений капітальний ремонт. У 2022 році школа отримала нову назву – Бучанська гімназія №2.

Новий етап розвитку гімназії

7 січня 2025 року Відділ освіти Бучанської міської ради підписав договір із компанією ТОВ «Сан Сістемс Девелопмент» – переможцем тендеру на будівництво нового корпусу. Підрядник вже розпочинає підготовчі роботи.

Бучанський міський голова Анатолій Федорук зазначив:

«Новий корпус стане сучасним освітнім простором, де учні отримуватимуть якісну освіту в комфортних умовах. Після завершення будівництва учні та персонал перейдуть до нового приміщення, а стару частину будівлі буде демонтовано».

Однак плани щодо демонтажу старої будівлі викликали резонанс серед громадськості. Місцеві активісти закликають розглянути можливість збереження історичного приміщення шляхом реставрації чи адаптації до сучасних потреб.

Медіа Thebuchacity надіслало запит у Відділ освіти з проханням пояснити, чи розглядалася можливість збереження старої будівлі, а також надати копію договору, в якому детально описані заплановані роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Оцінка розвитку дітей: безкоштовний пре-скринінг для малюків у Бучі

Центр життєстійкості запрошує батьків з дітьми від 0 до 4 років, які проживають у Бучанській громаді, на пре-скринінг розвитку. Пре-скринінг дозволяє визначити рівень розвитку дитини...

Бучанці, підтримайте ініціативу загальноміської Хвилини мовчання

У Бучі досі немає системного вшанування загиблих під час загальнонаціональної Хвилини мовчання о 9:00 ранку. Thebuchacity створило петицію із пропозицією запровадити нагадування через гучномовці, зупинку...

Документальний фільм про Бучу

3 лютого о 19:00 на YouTube-каналі Svitarta відбудеться прем'єра 3 частини документальної трилогії «Трикутник зла: комунізм, нацизм, рашизм. Фільм 3: Буча». Буча стала символом стійкості,...

Бучанська громада стає взірцем управління відходами

У Бучанській громаді очистили територію, що за площею дорівнює майже 7 футбольним полям. Це стало можливим завдяки роботі станції переробки відходів, створеної у квітні...

Судитимуть російських десантників, які закатували українського правоохоронця під час окупації у Ворзелі

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо командира 175 окремого розвідувального батальйону 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ рф та його...

Бучанські волонтери-друкарі збирають використані одноразові сигарети

З них вони виготовляють павербанки. Тому не викидайте «одноразки» – збирайте та передавайте їх волонтерам, які допомагають нашим військовим залишатися на зв’язку. Для передачі пишіть...

Петиція про присвоєння звання Героя України (посмертно) бучанцю Сергію Стерлікову

Сергій Стерліков загинув 19 січня 2025 року під час виконання бойового завдання в районі села Ковпинка, що на Чернігівщині. Бучанець був мобілізований у травні 2024...
Рекламаspot_img