У Бучі живуть люди, які залишили яскравий слід у суспільстві. Одним із таких людей є Йосип Краснодемський.
Його невтомна праця та відданість протягом багатьох років стали основою для підтримки нужденних та розвитку громадських ініціатив.
У свої 80 років Йосип Болеславович залишається активним у житті громади: очолює ветеранську організацію та продовжує допомагати людям, маючи за плечима багаторічну діяльність у Червоному Хресті.
28 жовтня своє 80-річчя відзначатиме Йосип Болеславович Краснодемський – людина, яка пережила нелегке дитинство, пройшла чимало випробувань, але залишила яскравий слід у житті багатьох людей.
Його історія – це приклад стійкості, невтомної праці та бажання допомагати іншим, особливо в скрутні часи.
Важке дитинство: випробування війною
Йосип Болеславович народився в часи війни, коли його родина зазнала страшних втрат. Наприкінці Другої світової війни, у 1944 році, під час бомбардування міста Ружани (територія Польщі), одна з бомб упала прямо на їхній двір. Сім’я втратила все – будинок, господарство. Мама Йосипа, яка була вагітна ним, народила його через тиждень після цього жахливого удару.
Родина, у якій було 12 дітей, виживала як могла. Деякий час жили у землянці, згодом у «єврейських» будиночках, у Красноярському краї, де провів свої ранні роки ще малий Йосип, які мало нагадували дитинство. Втім, саме ці роки загартували його характер і вміння долати труднощі.
Освіта та професійна діяльність
Йосип завжди прагнув до знань. Ще у шкільні роки він багато читав, був активним учнем і багато працював у вільний час. Так благополучно склалися життєві обставини, що своє життя він пов’язав з медициною.
І хоча юнаку не одразу вдалося вступити до Київського медичного інституту, він наполегливо йшов до своєї мети. У 1963 Йосип Болеславович успішно склав іспити і втупив на стоматологічний факультет.
Після закінчення медінституту, він, разом із дружиною, яка також закінчила цей заклад, отримали направлення на роботу та проживання у Донецькій області.
Так, почав працювати у Красному Лимані лікарем-стоматологом, а потім у Вишгородському районі, де активно розбудовував медичну інфраструктуру. Згодом молода родина переїхала на Київщину.
Крім того, чоловік завжди був активним: членом профспілки та партійного бюро, пропагандистом і лектором. Працював у Коцюбинській лікарні головним лікарем, в Ірпені. Також був у Чорнобилі після катастрофи на АЕС, Йосип Болеславович, як член штабу медичної служби цивільної оборони та брав участь у ліквідації наслідків аварії.
Загалом, понад 20 років пропрацював у Київському обласному відділі охорони здоров’я на різних посадах.
Діяльність у Бучі: Червоний Хрест та допомога нужденним
У 1982 році родина Йосипа Болеславовича переїхала в Бучу. Чоловік працював в Ірпінській Центральній лікарні на різних посадах.
Краснодемський Йосип Болеславович отримав другу вищу освіту, закінчивши Київський інститут міжнародних відносин. На громадських засадах очолював секцію лекторів-міжнародників Київської обласної організації Товариства «Знання», був лектором-міжнародником та республіканській організації Товариства «Знання» України.
У 2002–2006 роках був депутатом Бучанської селищної ради.
Однією з найважливіших сторінок життя Йосипа Краснодемського стала його багаторічна діяльність у Червоному Хресті в місті Буча. У 2003 році він очолив Бучанську організацію Товариства Червоного Хреста України. У Бучі на той час був міський та обласний осередок.
Вдалося заснувати медико-соціальний центр, який надавав допомогу нужденним. Центр отримував фінансування з Німеччини. Робота закипіла: зробили ремонт у приміщенні та налагодити роботу з надання соціальної та медичної допомоги. Функціонував денний стаціонар, де могли отримувати необхідні крапельниці, до тяжкохворих медсестри ходили додому та робили необхідні ін’єкції.
Йосип Болеславович зосередився на тому, щоб знаходити і підтримувати найбільш вразливі верстви населення: одиноких літніх людей, лежачих пацієнтів та інші категорії, які потребували допомоги.
Під його керівництвом центр став осередком підтримки і співчуття. Міську організацію Червоного Хреста активно підтримували місцеві підприємства, бізнесмени. У 2017 році Йосип Краснодемський перестав очолювати Червоний Хрест у Бучі.
Активність сьогодні
Нині Йосип Болеславович залишається активним громадським діячем. Він очолює ветеранську організацію в Бучі, до якої входять учасники бойових дій Другої світової війни, діти війни та інші категорії ветеранів. Однак через відсутність фінансування робота організації вже не така активна, як раніше. Проте Йосип Краснодемський не втрачає оптимізму і завжди готовий допомогти порадами або консультаціями.
Також він входить до складу комісій Бучанської міської ради. А раніше був і депутатом.
У свої 80 років він продовжує щоденні прогулянки на свіжому повітрі, займається спортом і намагається підтримувати активний спосіб життя. Його життєва мудрість і відданість справі надихають як молодих, так і старше покоління.
Життєва філософія
Йосип Болеславович завжди наголошував на важливості здоров’я та активного способу життя. «Лікар має лікувати інших лише тоді, коли сам здоровий», – часто повторював він своїм учням і колегам. Ця мудрість супроводжувала його все життя, і, здається, саме завдяки ній він зміг стільки років присвятити себе служінню людям.
Матеріал підготовлений за сприянням програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Зазначимо, вищеназвані організації ніяким чином не впливають на наш контент і не несуть за нього відповідальність.