Під час окупації Київської області російськими військами у лютому-березні 2022 року стало відомо, що деякі з підрозділів перебували у Рудому лісі в безпосередній близькості від Чорнобильської АЕС.
Також неодноразово з’являлася інформація, що військові, які перебували у Бучі, могли потрапити у наше місто через зону відчуження.
Журналісти Thebuchacity вирішили дізнатися у наукового співробітника Державного наукового центру ядерної та радіаційної безпеки Захара Іванова, чи могло перебування у Рудому лісі вплинути на окупантів та як це б позначилося на ситуації з радіаційним фоном у Бучі.
«Територія Рудого лісу є важкою, щоб охарактеризувати де саме і яку дозу опромінення ви можете отримати. Загалом, перебуваючи там ви отримаєте надзвичайно велику дозу за короткий проміжок часу, проте вона не є такою, щоб стати летальною. Це ще залежить від того, що ви робите саме на цій території», – сказав Захар Іванов.
Про те чи вплинуло це на радіаційний фон у Бучі після дослідження Державного наукового центру ядерної та радіаційної безпеки та чи потрібно якось наразі реагувати містянам ви вже можете подивитися у нашому відео «Скільки радіації «принесли» росіяни у Бучу з Чорнобиля під час окупації»
Довідково: Рудий ліс, іноді Іржавий ліс, Червоний ліс — близько 10 км² вкритої лісом території, прилеглої до Чорнобильської АЕС, яка взяла на себе найбільшу частку викиду радіоактивного пилу під час вибуху реактора 26 квітня 1986 року. Висока доза поглинутої радіації призвела до загибелі дерев (переважно сосен) і забарвлення їх у буро-червоний колір. Крім того, ночами спостерігали світіння загиблих дерев, спричинене взаємодією ферментів дерева з радіоактивними частками та радіоактивним розпадом. Під час робіт з дезактивації території ліс знесли бульдозерами і поховали.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.