П’ятниця, 26 Липня, 2024
23.7 C
Bucha
ThebuchacityБучаОксана Вишневецька: «Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і задоволення»

Оксана Вишневецька: «Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і задоволення»
О

2 квітня Міжнародний день поширення інформації про аутизм.

За даними ВООЗ, у світі приблизно 1 дитина зі 100 страждає на аутизм.

Аутизм –  розлад розвитку нервової системи, з якою людина народжується і живе усе життя. Він характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, в існуванні складнощів у взаємодії із зовнішнім світом.

Thebuchacity дізналося, що у Бучанській громаді є фахівчиня, яка працює за методикою DIRFLOORTIME (флортайм) з дітьми, що мають розлади аутистичного спектру (далі – РАС). Флортайм – підхід, що дозволяє дітям з РАС отримувати необхідну психотерапевтичну допомогу та розвивати комунікативні та соціальні навички.

Ми запросили Оксану Вишневецьку на інтерв’ю, де вона поділилася своїм досвідом та знаннями щодо роботи з дітьми із РАС та застосування методики флортайм.

Оксано, розкажіть про себе. З чого почалася ваша діяльність з дітьми?

– Почала свою діяльність в дошкільному закладі Бучі «Пролісок», в якому працювала дефектологом. Як показував мій досвід роботи, діти ставали складнішими. Але, на жаль, методики занять з ними не змінювалися. Тому я зацікавилася, як можна вирішити цю проблему. Почала шукати відповіді на питання, які у мене виникали щодо роботи з дітьми, які мають розлади – аутизм.

Ви працюєте за такою методикою як флортайм. Розкажіть про її основні принципи.

Флортайм – методика, що використовується з дітьми, які мають труднощі з саморегуляцією, обробкою сенсорної інформації, вмінням контактувати з оточуючими, розмовляти, навчатися та повноцінно брати участь у соціальному житті. Флортайм допомагає отримати необхідну психотерапевтичну допомогу та створити оптимальне середовище для розвитку.

В Україні ця методика з’явилася у 2014 році. Дуже мало спеціалістів, які її використовують, та мало хто взагалі про неї знає. Наприклад, у нас у Бучанському районі я єдиний спеціаліст. У Києві функціонує Флортайм-центр, який єдиний в Україні на даний час.

– Яким чином ця методика допомагає діткам?

– Завдяки цій методиці можна працювати з дітьми, підлітками і дорослими, у яких є складнощі не лише з РАС, а й з будь-якого іншого характеру.

Методика флортайм дозволяє працювати опираючись на те, що дорослий (фахівець) підлаштовується під потреби дитини та базується на взаємовідносинах з дитиною. Необхідно, щоб між дорослими і дитиною була довіра, не було тривоги. Таким чином вдається вибудувати контакт. Адже дітки з РАС більш вразливі. Я фокусую увагу на тому, що дитині подобається і зацікавлює, спонукаю до мислення та соціального контакту.

З дітьми якого віку ви займаєтесь?

– Це діти різного віку. Найменшій дитині, з якою займаюся 1,4 роки. Завдяки методиці флортайм можна працювати і з підлітками.

Як відбуваються заняття за методикою флортайм?

– Зазвичай заняття відбуваються в присутності батьків, оскільки їхня підтримка та участь у спілкуванні та контакті з дитиною дуже важлива для подальшого процесу, які цілодобово знаходяться разом з дитиною.

Я спілкуюся з батьками, спостерігаю за дитиною. Намагаюся зрозуміти, чим вона цікавиться і долучитися до її діяльності. Адже діти з РАС по-іншому реагують і сприймають оточуючих та навколишній світ.

Часто мені кажуть, що у дитини на занятті вседозволеність, саме тому вона хоче ходити на заняття. Насправді це не так. Я встановлюю межі, щоб дитина розуміла, що дозволено, а що – ні.

Які ознаки у поведінці дитини вказують на те, що дитина перебуває у групі ризику РАС?

– Зазвичай, ознаки РАС проявляються через затримку мовлення та обмежену здатність до спілкування. Дитина може не реагувати на звернення до неї або проявляти обмеженість у взаємодії з оточуючими. У віці 1,5-2 роки можуть з’явитися ознаки зупинки розвитку, наприклад, втрата раніше набутих навичок у мовленні чи соціальному взаємодії.

Як вам вдається працювати з дітьми, враховуючи складнощі цієї роботи?

– Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і велике задоволення. Кожна дитина унікальна, тому важливо вміти знайти до неї індивідуальний підхід. Моя робота полягає у створенні довірчих відносин та забезпеченні підтримки, що допомагає дітям відкривати світ і розвивати свої навички. Додає сили та енергії результат моєї роботи – це дітки, які йдуть на зустріч зі мною з радістю та їхній розвиток.

Які поради ви можете дати батькам?

– Бути дуже уважними до своєї дитини, до сигналів не тільки вербальних, а й до тілесних та мімічних проявів. З повагою ставитися до потреб дитини, до її індивідуальності. А також раджу батькам прислухалися до себе, особливо тоді, коли обираєте фахівця для проведення занять та психологічної підтримки з дитиною. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Олексію Джунківському посмертно присвоїли звання «Почесного громадянина міста Ірпінь»

Про це проголосували депутати на засіданні сесії Ірпінської міської ради, повідомили в ITV. Дитячого тренера з боксу Олексія Джунківського навесні 2022 року вбили російські окупанти. Його...

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав відзнаку від премʼєр-міністра України

Її вручили директорці медичного закладу Оксані Джам за вагомий внесок у надання кваліфікованої медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в умовах воєнного стану.

Бучанська громада отримала нові великі контейнери для сміття

Йдеться про 320 сміттєвих контейнерів об‘ємом 1100 літрів кожен, які передали завдяки Програмі розвитку ООН та за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Японії. Про...

БМР виділила кошти на житло для ветеранів та ВПО, закупівлю дронів та дозволила встановлення когенераційного обладнання

За інформацією Бучанського міського голови Анатолія Федорука, на сесії, яка відбулася 26 липня, ухвалили такі важливі рішення: Прийняли 2 субвенції з державного бюджету.13 600 000...

У Бучі набирають охочих на безкоштовні тренування з айкідо та дзюдо

Спортивні заняття проходитимуть у новій дитячо-юнацькій спортивній школі бойових мистецтв. Тренування з айкідо буде проводити досвідчений тренер Павло Жданов. На заняття запрошують дітей, підлітків та...

Мистецтво пісочної анімації: «Sand play»

Бучанський центр культури та мистецтв запрошує юних художників від 7 років на гурток пісочної анімації «Sand play». Вихованці гуртка «Sand play» неодноразово перемагали на Всеукраїнських...

Магазин з Бучанського району увійшов до списку найкращих у Європі

3 супермаркети «Сільпо» потрапили до переліку найкращих магазинів Європи Europe’s Finest Store 2024. 1 з них – «Сільпо» у стилі «Гоблінкор», що було відкрите у...
Рекламаspot_img