Неділя, 3 Листопада, 2024
7.1 C
Bucha
ThebuchacityБучаОксана Вишневецька: «Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і задоволення»

Оксана Вишневецька: «Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і задоволення»
О

2 квітня Міжнародний день поширення інформації про аутизм.

За даними ВООЗ, у світі приблизно 1 дитина зі 100 страждає на аутизм.

Аутизм –  розлад розвитку нервової системи, з якою людина народжується і живе усе життя. Він характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, в існуванні складнощів у взаємодії із зовнішнім світом.

Thebuchacity дізналося, що у Бучанській громаді є фахівчиня, яка працює за методикою DIRFLOORTIME (флортайм) з дітьми, що мають розлади аутистичного спектру (далі – РАС). Флортайм – підхід, що дозволяє дітям з РАС отримувати необхідну психотерапевтичну допомогу та розвивати комунікативні та соціальні навички.

Ми запросили Оксану Вишневецьку на інтерв’ю, де вона поділилася своїм досвідом та знаннями щодо роботи з дітьми із РАС та застосування методики флортайм.

Оксано, розкажіть про себе. З чого почалася ваша діяльність з дітьми?

– Почала свою діяльність в дошкільному закладі Бучі «Пролісок», в якому працювала дефектологом. Як показував мій досвід роботи, діти ставали складнішими. Але, на жаль, методики занять з ними не змінювалися. Тому я зацікавилася, як можна вирішити цю проблему. Почала шукати відповіді на питання, які у мене виникали щодо роботи з дітьми, які мають розлади – аутизм.

Ви працюєте за такою методикою як флортайм. Розкажіть про її основні принципи.

Флортайм – методика, що використовується з дітьми, які мають труднощі з саморегуляцією, обробкою сенсорної інформації, вмінням контактувати з оточуючими, розмовляти, навчатися та повноцінно брати участь у соціальному житті. Флортайм допомагає отримати необхідну психотерапевтичну допомогу та створити оптимальне середовище для розвитку.

В Україні ця методика з’явилася у 2014 році. Дуже мало спеціалістів, які її використовують, та мало хто взагалі про неї знає. Наприклад, у нас у Бучанському районі я єдиний спеціаліст. У Києві функціонує Флортайм-центр, який єдиний в Україні на даний час.

– Яким чином ця методика допомагає діткам?

– Завдяки цій методиці можна працювати з дітьми, підлітками і дорослими, у яких є складнощі не лише з РАС, а й з будь-якого іншого характеру.

Методика флортайм дозволяє працювати опираючись на те, що дорослий (фахівець) підлаштовується під потреби дитини та базується на взаємовідносинах з дитиною. Необхідно, щоб між дорослими і дитиною була довіра, не було тривоги. Таким чином вдається вибудувати контакт. Адже дітки з РАС більш вразливі. Я фокусую увагу на тому, що дитині подобається і зацікавлює, спонукаю до мислення та соціального контакту.

З дітьми якого віку ви займаєтесь?

– Це діти різного віку. Найменшій дитині, з якою займаюся 1,4 роки. Завдяки методиці флортайм можна працювати і з підлітками.

Як відбуваються заняття за методикою флортайм?

– Зазвичай заняття відбуваються в присутності батьків, оскільки їхня підтримка та участь у спілкуванні та контакті з дитиною дуже важлива для подальшого процесу, які цілодобово знаходяться разом з дитиною.

Я спілкуюся з батьками, спостерігаю за дитиною. Намагаюся зрозуміти, чим вона цікавиться і долучитися до її діяльності. Адже діти з РАС по-іншому реагують і сприймають оточуючих та навколишній світ.

Часто мені кажуть, що у дитини на занятті вседозволеність, саме тому вона хоче ходити на заняття. Насправді це не так. Я встановлюю межі, щоб дитина розуміла, що дозволено, а що – ні.

Які ознаки у поведінці дитини вказують на те, що дитина перебуває у групі ризику РАС?

– Зазвичай, ознаки РАС проявляються через затримку мовлення та обмежену здатність до спілкування. Дитина може не реагувати на звернення до неї або проявляти обмеженість у взаємодії з оточуючими. У віці 1,5-2 роки можуть з’явитися ознаки зупинки розвитку, наприклад, втрата раніше набутих навичок у мовленні чи соціальному взаємодії.

Як вам вдається працювати з дітьми, враховуючи складнощі цієї роботи?

– Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру – це виклик, а також терпіння, розуміння і велике задоволення. Кожна дитина унікальна, тому важливо вміти знайти до неї індивідуальний підхід. Моя робота полягає у створенні довірчих відносин та забезпеченні підтримки, що допомагає дітям відкривати світ і розвивати свої навички. Додає сили та енергії результат моєї роботи – це дітки, які йдуть на зустріч зі мною з радістю та їхній розвиток.

Які поради ви можете дати батькам?

– Бути дуже уважними до своєї дитини, до сигналів не тільки вербальних, а й до тілесних та мімічних проявів. З повагою ставитися до потреб дитини, до її індивідуальності. А також раджу батькам прислухалися до себе, особливо тоді, коли обираєте фахівця для проведення занять та психологічної підтримки з дитиною. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У Бучі відбудеться святковий захід для дітей

Коли: 2 листопада, 14:00 Де: Буча, вул. Володимира Ковальського, 61-В, Будинок культури У програмі: майстеркласи ігри смаколики програма для батьків Участь у...

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

У Бучі триває будівництво центру реабілітації для дітей з інвалідністю за підтримки міжнародної організації

У Бучанській міській раді відбулася зустріч з представниками міжнародної благодійної організації Hope and Home for children. Головною темою обговорення стала підтримка будівництва центру реабілітації...

«Буча Фортуна» прийме «Софіївський» на футбольному полі

2 листопада об 11:00 у Бучі на стадіоні «Ювілейний» відбудеться матч 9 туру Чемпіонату Бучанського району між ФК «Буча Фортуна» та СК «Софіївський» із...

У Бучі відбудеться святковий захід для дітей

Коли: 2 листопада, 14:00 Де: Буча, вул. Володимира Ковальського, 61-В, Будинок культури У програмі: майстеркласи ігри смаколики програма для батьків Участь у заході безкоштовна! Попередній запис за посиланням. Контактний телефон: 096 052 38 76...

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Бучу та Ірпінь

Предстоятель Православної Церкви України відвідав 2 храми в Бучі: Храм Святих Апостолів Петра і Павла та Храм Ікони Божої Матері «Почаївська». Разом із вірянами Митрополит...

В Україні стартує безоплатна «Бізнес-школа для захисників»

Освітня програма розроблена для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Учасники отримають необхідні знання та практичні інструменти для успішного старту власної справи та адаптації до цивільного...

У Бородянці презентували дизайн нового приміщення районного суду

Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує надавати підтримку у відновленні. Зокрема, і в Бородянці, районний суд,...

Жителька Київщини підшукувала «наречених» для військовозобов’язаних: викрито незаконну діяльність

За інформацією поліції Київщини, 38-річна жителька Вишгорода пропонувала чоловікам призовного віку за фінансову винагороду підшукати жінку з інвалідністю. Метою було допомогти укласти фіктивний шлюб, щоб...
Рекламаspot_img