Середа, 5 Лютого, 2025
-0.7 C
Bucha
ThebuchacityБучаЩо читають у команді Thebuchacity?

Що читають у команді Thebuchacity?
Щ

Що може розповісти про людину більше, ніж її улюблена книга? Зазирніть із нами до книжкових полиць журналістів TBC, щоб дізнатися, які історії їх окрилюють та надихають.

Головна редакторка Вікторія Шатило. «Як це, війна?» Іллі Полудьонного та Марка Лівіна

Сюжет

Книга переповідає реальні історії людей на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Автори аналізують кожну ситуацію та пояснюють, чому люди реагували саме так у складних і травматичних обставинах.

Текст написаний легко і доступно. У книзі є зрозумілі пояснення механізмів людської поведінки під час переживання травматичного досвіду, що робить її цінною як для широкого загалу, так і для тих, хто прагне глибше зрозуміти психологію таких ситуацій.

Чому варто прочитати іншим

«Вважаю, що ця книга є актуальною у наш час, коли війна торкнулася життя кожного з нас: багато хто пережив окупацію, змушений був залишити домівку, чекає на родича з війни або пережив втрату близької людини. У книзі наведені реальні історії, які викликають сильні емоції та показують, як такі події змінюють поведінку людей.

Рекомендую прочитати цю книгу, щоб краще зрозуміти себе, свою поведінку та тих, хто пережив або все ще перебуває у процесі подолання травми».

Виконавчий директор Олександр Остапа. «Бійцівський клуб» Чака Палагнюка

Сюжет

Книга розповідає про офісного працівника, який страждає від безсоння та внутрішнього спустошення. Він знаходить вихід у створенні підпільного бійцівського клубу разом із харизматичним Тайлером Дерденом. Однак поступово герой усвідомлює, що Тайлер має небезпечні й руйнівні плани, які загрожують не лише його життю, але й суспільству в цілому.

Ця книга змушує задуматися про те, хто ми є насправді, як нас змінює суспільство та що насправді важливе в житті. Вона розкриває внутрішні переживання, пошук себе і те, як люди можуть боротися зі своїми страхами та незадоволенням світом навколо.

Чим особлива для тебе

«Насправді був період, коли я жив цитатами з цієї книги. Вона допомогла зрозуміти, чому важливе чи не важливе споживання розкоші, нових девайсів, спілкування з людьми, які не приносять нічого цінного в наше життя. Вона також дозволила переосмислити поняття дружби та депресії.

“Коли не знаєш, чого хочеш — отримуєш купу того, чого не хочеш”. Дуже класна цитата, яка має заохотити до розкриття цієї ідеї через прочитану книгу».

Журналістка Вікторія Кондратюк. «Ганнібал» Томаса Гарріса

Сюжет

СПОЙЛЕРИ. Психопат Ганнібал Лектор після втечі з в’язниці живе під іншим ім’ям в Італії. Агент ФБР Клариса Старлінг працює над розслідуванням серії вбивств, пов’язаних з горезвісним канібалом. Під час їхньої взаємодії Клариса та Лектор розвивають складні стосунки, в яких поєднуються як професійні, так і особисті моменти.

У цій книзі на вас чекають: динамічний сюжет, харизма головних героїв (особливо Лектора) та те, як протягом розповіді автор постійно тримає читача у напрузі, додаючи нові жорстокі деталі і несподівані повороти.

Чим так сподобалась

«Не пригадую такої книги, яка змогла б настільки мене захопити. Цей роман просто поглинув мене цілком — я читала його вдома, у метро, на парах, на роботі. Це стало моєю справжньою гіперфіксацією.

Окрім динамічного сюжету, мені дуже подобається, як Гарріс красиво висвітлив історію цього хворого, але водночас щирого зв’язку між героями. Якщо хочете стати частиною всесвіту Ганнібала, обов’язково прочитайте ці книжки — ви закохаєтесь у них».

Грантова менеджерка Владислава Приступа. «Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе» Каті Бльостки

Сюжет

Авторка ділиться досвідом 16-річного періоду свого життя, наповненого веселими моментами й гіркими уроками стосунків — тим, про що складно говорити з батьками у юному віці. Завершується книга рефлексією над пережитим і набутим впродовж її 35 років.

Особливо вражає відвертість, з якою авторка порушує тему абортів у підлітковому віці, наголошуючи на проблемі відсутності сексуальної освіти серед молоді. На власному прикладі вона демонструє, наскільки важливо навчитися цінувати себе й ставити власні інтереси на перше місце. Люди приходять і йдуть, залишаючи шрами на серці, але головне — не наступати на ті ж граблі, а вчитися робити висновки й обирати себе.

Чим книга захопила

«Книжка знайшла мене в моменти слабкості й роздумів про те, як важливо «обирати себе, піклуватися про себе». Історія авторки, на щастя, не моя, але для мене було цінним побачити, як із подібними труднощами впоралася жінка 18 років тому. Які висновки вона зробила, що змінила у своєму житті і на чому базуються її здорові стосунки — у сім’ї, з чоловіком, дітьми, рідними, і найголовніше — із самою собою.

Мені дуже імпонує її світосприйняття, а ця книжка підкріпила моє відчуття самоцінності: я важлива, моя думка важлива».

Журналістка Мар’яна Шерстюк. «Не твоє собаче діло» Мартина Якуба

Сюжет

Окрім основної детективної лінії, роман торкається багатьох важливих соціальних проблем, зокрема домашнього насильства, жорстокого поводження з тваринами та боротьби з догхантерами. Такий багатогранний підхід робить кримінальний сюжет не лише захопливим, а й актуальним.

На що надихнуло

Колишній АТОвець, а тепер приватний детектив Макс Гедзь береться за розслідування загадкової смерті дружини свого однокласника Віктора. У той час як усі вважають це нещасним випадком, Макс поступово розкриває правду. Автор вправно заплутує читача, зберігаючи інтригу до останнього, і загалом досягає своєї мети.

«Я хотіла цю книгу дуже довго. Спочатку почалася повномасштабна війна, і стало не до цього, потім я жила в Польщі, де її просто не було в продажу. Лише через півтора року, повернувшись в Україну, я нарешті змогла її придбати — і то не одразу, бо її і тут не було в наявності. Для мене ця книга стала своєрідним символом: якщо дуже чогось хочеться, то це обов’язково здійсниться.

Рекомендую прочитати її кожному і кожній, щоб зрозуміти: у кожного з нас є сили робити щось хороше, створювати щось нове. Навіть якщо інші в нас не вірять, головне — вірити в себе».

Бонусна книга від Влади: «Вибір» Едіт Еґер

Сюжет

Авторка книги розповідає, як у 16 років разом із сестрою та батьками потрапила до Аушвіцу. В концтаборі вона втратила батьків, а їй та сестрі вдалося вижити. Після еміграції до Америки вона вивчала психологію, працювала з військовими та зцілювалася від своєї травми.

Авторка несе головну думку через усе своє життя: навіть коли трапляються найжахливіші події, тільки ти обираєш, як на них реагувати, і саме ти вирішуєш, як діяти.

На які думки наштовхнула

«Я прочитала цю книгу ще в 2021 році і тоді взяла для себе важливу думку — адекватно та позитивно мислити навіть у найскладніших ситуаціях. А власна трагедія окупації рідного міста під час повномасштабного вторгнення “підсвітила” мені силу духу авторки, на яку хочеться рівнятися.

Іноді я чую думки людей, що “ми нічого не можемо вдіяти і ніяк не можемо повпливати”, хоча я переконана, що це не так. Ця книга може стати підтримкою у тяжкі періоди, особливо для тих, хто пережив трагічний досвід, пов’язаний з війною. І хоча авторка пише про страшні речі, настрій книги все одно завжди залишає надію на краще».

На нашу думку, ці книги змушують поглянути на життя під новим кутом, розкривають важливі теми та показують, як, незважаючи на труднощі, можна знайти силу для змін.

А які книжки подобаються вам, бучанці? Діліться з нами у коментарях. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відповісти :

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Зараз переглядають

Оцінка розвитку дітей: безкоштовний пре-скринінг для малюків у Бучі

Центр життєстійкості запрошує батьків з дітьми від 0 до 4 років, які проживають у Бучанській громаді, на пре-скринінг розвитку. Пре-скринінг дозволяє визначити рівень розвитку дитини...

Бучанці, підтримайте ініціативу загальноміської Хвилини мовчання

У Бучі досі немає системного вшанування загиблих під час загальнонаціональної Хвилини мовчання о 9:00 ранку. Thebuchacity створило петицію із пропозицією запровадити нагадування через гучномовці, зупинку...

Документальний фільм про Бучу

3 лютого о 19:00 на YouTube-каналі Svitarta відбудеться прем'єра 3 частини документальної трилогії «Трикутник зла: комунізм, нацизм, рашизм. Фільм 3: Буча». Буча стала символом стійкості,...

Бучанська громада стає взірцем управління відходами

У Бучанській громаді очистили територію, що за площею дорівнює майже 7 футбольним полям. Це стало можливим завдяки роботі станції переробки відходів, створеної у квітні...

Судитимуть російських десантників, які закатували українського правоохоронця під час окупації у Ворзелі

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо командира 175 окремого розвідувального батальйону 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ рф та його...

Бучанські волонтери-друкарі збирають використані одноразові сигарети

З них вони виготовляють павербанки. Тому не викидайте «одноразки» – збирайте та передавайте їх волонтерам, які допомагають нашим військовим залишатися на зв’язку. Для передачі пишіть...

Петиція про присвоєння звання Героя України (посмертно) бучанцю Сергію Стерлікову

Сергій Стерліков загинув 19 січня 2025 року під час виконання бойового завдання в районі села Ковпинка, що на Чернігівщині. Бучанець був мобілізований у травні 2024...
Рекламаspot_img