У першому півріччі 2026 року 305 редакцій з усіх регіонів України ввійшли до інтерактивної Мапи рекомендованих медіа від громадських організацій «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації». Це на 52 медіа більше, ніж було у 2025 році.
Нагадаємо, Мапа рекомендованих медіа – це онлайн-карта, на якій зібрані журналістські проєкти з усієї України, які найкраще відповідають стандартам журналістики. Мета проєкту – зробити видимими незалежні та відповідальні українські медіа і допомогти громадянам із пошуком достовірних джерел інформації.
Наразі Мапа включає 246 онлайн-медіа, 8 регіональних центрів журналістських розслідувань, 22 радіостанції та 29 телеканалів з усіх областей України. Найбільше рекомендованих медіа представлено в Києві та Київській області – 35. Про це йдеться у публікації «Детектор медіа».
Приємно відзначити, що серед них, вже не вперше, і медіа з Бучі – Thebuсhacity.

«У новому раунді Мапи ми починаємо відзначати ядро лідерів, які чудово проходять оцінювання кожного разу… Ми дякуємо всім українським журналістам, чия робота зараз цінна як ніколи. Та сподіваємося, що кількість учасників Мапи зростатиме й надалі», – звернула увагу голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова.
Директорка Інституту масової інформації Оксани Романюк відзначила, що зростання кількості учасників Мапи свідчить не лише про розширення самого проєкту, а й про поступове посилення екосистеми якісних локальних і регіональних медіа.
Під час відбору редакцій на Мапу фахівці використовували методологію, яка містить 14 індикаторів оцінювання видань. Основні блоки критеріїв охоплюють прозорість, дотримання професійних стандартів та журналістської етики.
Для медіа Thebuchacity бути на Мапі рекомендованих медіа є підтвердженням довіри аудиторії та мотивація й надалі працювати для громади, дотримуючись високих стандартів журналістики. Дякуємо нашим читачам та читачкам за вашу довіру та підтримку!
Thebuchacity – незалежне онлайн медіа Бучанської громади. Ви можете підтримати нашу роботу.







